کتاب

آرتیست هایی با درآمد میلیاردی و معاف از مالیات!

برخی خوانندگان پاپ معادل 130 سال و برخی بازیگران معادل 36 سال کارمندان درآمد دارند.

16 مهر 1398

ناشرها یارانه کاغذ گرفتند، کتاب گران تر شد

حرف و حدیث ها برای کاغذ تمام نمی گردد و هر روز یک اتفاق جدید می افتد و این بازار آشفته را داغ تر و آشفته تر می نماید. با اینکه 90 درصد ناشرهای فعال کشور یارانه کتاب گرفتند، ولی قیمت کتاب بیش از 50 درصد گران شده است

13 شهریور 1398

ماهرشالا علی قهرمان سری جدید بلید

آی سینما: مارول خاطرنشان کرد سری فیلم های بلید را بازسازی می نماید و ماهرشالا علی بازیگر برنده دو جایزه اسکار نقش شکارچی خون آشام مشهور را در مجموعه جدید بازی می نماید. در سه گانه قبلی بلید وزلی اسنایپس در قالب این قهرمان مقابل دوربین رفته بود.

3 شهریور 1398

با 50 میلیون تومان چه خودرویی بخریم؛ در قلمرو بازنشستگان!

خبرنگاران - امین نقی زاده: ما به خوبی از شرایط بازار خودروی کشور مطلع هستیم و هر از چندگاهی اخبارِ عجیب و غریبِ زیادی از قیمت های تخیلی بعضی از محصولات داخلی به گوش مان رسیده و یا شایعات مختلفی مانند خروج بعضی از خودروسازان چینی و... ما را شاد یا نگران می...

13 مرداد 1398

قرار نبود نمایشگاه کتاب باشگاه بدن سازی باشد!

غم انگیز این نیست که چرا این روز ها آمار فروش کتاب پایین است، غم انگیز این است که چرا یکی از تفریح های ساده و ارزان قیمت زندگی را به مثابه دارویی بسیار مفید، اما تلخ به مردم عرضه نموده ایم.

25 تیر 1398

جنتلمن در محاق: مشت های برانکو به سینه عدالت

شاید اگر آن روز که برانکو با مشت به سینه میلاد زکی پور کوبید کمیته انضباطی جلوی او را می گرفت پروفسور دیگر به خودش اجازه نمی داد همان رفتارها را در بازی با سپاهان تکرار کند.

22 تیر 1398

معرفی کتاب: انسان آکادمیک

انسان آکادمیک عنوان اثری از پی بوردیو است که در آن حوزه آموزش و مسائل آن به گونه ای نوآورانه به مسائل اجتماعی پیوند زده شده و ترجمه آن توسط دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شده است.

17 تیر 1398

برگزیدگان جایزه ادبی بهمن معرفی شدند

بنابر اعلام فرزانه کرم­پور؛ نویسنده و دبیر برگزاری جایزه ادبی بهمن، هیأت آنالیز و انتخاب این جایزه ادبی، ضمن قدردانی از تمام شرکت ­کنندگان، داستان های منتخب و راه ­یافته به مرحله نهایی را به ترتیب حروف الفبا و به توضیح زیر معرفی کردند.

30 خرداد 1398

قصه های من و طالب آباد

سال 1308 در گذر حضرتی محله هاشم آباد شهرری به جهان آمد.

25 خرداد 1398