سلامتی و پزشکی

خبرنگاران شاعر محلی سرای دشتستانی جهان را بدرود گفت

بوشهر-خبرنگاران- فرج الله کمالی شاعر محلی سرای دشتستانی روز جمعه 19 اردیبهشت ماه پس از طی یک دوره طولانی بیماری در سن هفتاد سالگی جهان را بدرود گفت.

15 تیر 1399

افزایش 20 میلیون لیتری تولید گازوئیل یورو 5 در کشور

مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان گفت: با راه اندازی واحد تصفیه گازوئیل تا خاتمه امسال، استاندارد گازوئیل تولیدی در این پالایشگاه به یورو 5 می رسد.

1 تیر 1399

سازمان جهانی بهداشت: کرونا به احتمال زیاد منشاء حیوانی دارد

سازمان جهانی بهداشت (WHO) امروز (سه شنبه) گفت: تمام شواهد موجود نشان دهنده آن است که منشاء ویروس کرونایی که هم اکنون کشورها را گریبان گیر کرده است، خفاش هایی در چین بوده اند و عامل آن، ساختِ ویروس یا دستکاری آزمایشگاهی نبوده است.

27 خرداد 1399

کرونا در شیرخوارگاه اصفهان ، 2 کودک جان باختند

مدیر اداره بهزیستی شهرستان اصفهان گفت: ویروس کرونا جان 2 کودک را در شیرخوارگاه بهزیستی اصفهان گرفت.

26 خرداد 1399

12 راه خنده دار برای مقابله با رخداد هایی همانند فیلم های ترسناک

از گذشته های دور تا به امروز، بعد از تماشای فیلم های هالیوودی خود را در وضعیتی مشابه با فیلم تخیل می کنیم. اما اگر چنین خیالی به واقعیت تبدیل گردد، در ژانر ترسناک شما خود را در قالب یک خونخوار وحشتناک میابید.

24 خرداد 1399

سیر شیوع کرونا در استان سمنان نزولی است

استاندار سمنان گفت: آمار بیماران نشان می دهد کرونا در این استان به مرحله ثبیت رسیده و انتظار می رود سیر نزولی ابتلا به ویروس کووید 19 تداوم یابد.

23 خرداد 1399

شمار قربانیان کرونا در دنیا از 150هزار نفر گذشت، صدرنشینی قاطعانه آمریکا با 36هزار مورد مرگ ومیر

آمارهای رسمی منتشرشده از سوی نهادهای دولتی کشورهای مختلف نشان می دهد که شمار قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید 19) در دنیا اکنون به بیش از 150هزار نفر رسیده است.

22 خرداد 1399

مسئولیت مشترک در قبال یک میراث مشترک

روز 29 فروردین (18 آوریل) از سوی شورای بین المللی بناها و محوطه های تاریخی (ایکوموس) به عنوان روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی نام گذاری شده است و ایکوموس این روز را در سطح جهانی جشن می گیرد، هر ساله موضوعی برای بزرگداشت این روز مهم در نظر گرفته می شود ,و...

21 خرداد 1399

جام مهم تر است یا سلامتی افراد؟

پس از شیوع کرونا ویروس و لغو مسابقات لیگ برتر، اظهارات مدیران و مربیان باشگاه ها نشان می دهد آنها بیش از آنکه برای سلامتی جامعه اهمیت قائل باشند، به فکر جام و افتخار هستند.

16 خرداد 1399

شناسایی سرفه و تب افراد مشکوک به کرونا با پهپاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیزینس اینسایدر، شرکت کانادایی دراگن فلای اعلام نموده با وزارت دفاع استرالیا و دانشگاه ساوت این کشور همکاری می نماید و پهپادهای ساخت آن افراد مشکوک به کرونا را شناسایی خواهند کرد.

15 خرداد 1399

کاراته کا المپیکی ایران مشکوک به کرونا شد

به گزارش خبرنگاران، امیرعباس لشگری عضو ستاد مقابله با کرونا در ورزش و رئیس کمیته پزشکی فدراسیون کاراته گفت: به محض اینکه اطلاع یافتیم سجاد گنج زاده از ناحیه قفسه سینه احساس درد دارد بلافاصله اقدامات تشخیصی و بالینی را برای او انجام دادیم. در این رابطه...

12 خرداد 1399

تخت روانچی در نامه به رئیس مجمع عمومی: برطرف تحریم های آمریکا به نفع همه جهان و یک ضرورت است

نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نامه ای به رئیس مجمع عمومی برطرف تحریم های غیرقانونی آمریکا را به نفع همه جهان و یک ضرورت برشمرد و گفت: این شرایط به زیان مبارزه جهانی با کرونا و سلامت ساکنان کره زمین است.

10 خرداد 1399

تقدیر از مدافعان سلامت در فرماندهی آموزش تخصص های دریایی رشت

خبرنگاران/گیلان فرمانده آموزش تخصص های دریایی باقرالعلوم(ع) رشت به مناسبت در پیش بودن هفته ارتش از مجاهدت های مدافعان سلامت و کادر درمانی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج ) قدردانی کرد.

9 خرداد 1399

توصیه به استفاده همگانی از ماسک به شرطِ...

یک متخصص بیماری های عفونی استفاده از ماسک توسط همه مردم را یک انتخاب فردی خواند و گفت: اما زدن ماسک به تنهایی نمی تواند بدن را در مقابل بیماری حفظ کند و نباید از مجموعه توصیه های بهداشتی غافل بود.

8 خرداد 1399

دیده بان حقوق بشر خواهان تسهیل تحریم های آمریکا علیه ایران شد

به گزارش خبرنگاران، دیده بان حقوق بشر در وبگاه خود با انتشار گزارشی اعلام نموده است که تحریم های مالی اعمال شده علیه ایران تاثیرات منفی گسترده ای را بر توانایی دولت این کشور در جهت واکنش مناسب در برابر شیوع ویروس کرونا برجای گذاشته است.

8 خرداد 1399

کمک دو میلیارد ریالی اداره بهزیستی کاشان به مراکز توانبخشی شبانه روزی

رئیس اداره بهزیستی کاشان گفت:از پرداخت کمک هزینه دو میلیارد ریالی اداره بهزیستی کاشان به مراکز توانبخشی شبانه روزی زیر نظر این اداره برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

5 خرداد 1399

مقررات منع آمدوشد سراسری در کردستان عراق برای مقابله با کرونا

منطقه کردستان عراق به منظور مقابله با شیوع کرونا، مقررات منع آمد و شد کلی به مدت 48 ساعت وضع کرد.

3 خرداد 1399

خبرنگاران 335 بهبودیافته کرونا از مراکز دانشگاه علوم پزشکی سمنان مرخص شدند

سمنان- خبرنگاران- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: 335 بیمار مبتلا به ویروس کرونا از مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه با بهبودی کامل مرخص شدند.

2 خرداد 1399

خبرنگاران نگاهی به سیستم نظارتی روسها در نخستین روز تعطیلی پایتخت از بیم کرونا

مسکو - خبرنگاران - مردم مسکو پایتخت روسیه امروز دوشنبه را درحالی آغاز کردند که به دلیل شیوع گسترده کرونا در روسیه مجبور بودند از امروز به مدت یک هفته در قالب طرح خود انزوایی اجباری در خانه بمانند.

31 اردیبهشت 1399

مصاحبه، فرمانده مقاومت: نگرانی آمریکا از رویارویی گسترده با حشد شعبی، احتمال اقدامات تروریستی اشغالگران بعید نیست

یک فرمانده نیروهای حشد شعبی عراق تاکید نمود که آمریکایی ها از ترس رویارویی گسترده با نیروهای مقاومت در حال تخلیه پایگاه های نظامی خود هستند.

29 اردیبهشت 1399
تعداد: (94)