اخبار اقتصادی

سیاست وزارت علوم، کمک به ایجاد و تقویت مدیریت سبز در دانشگاه ها است

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، گفت: سیاست وزارت علوم کمک به ایجاد و تقویت مدیریت سبز در دانشگاه ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری است.

16 تیر 1399

ضعف بزرگ سیستم آموزش کشور کنکور است، آموزش یکسان مشکل اصلی سیستم آموزشی ایران

محمدصالح رحمانی نخبه 24 ساله ای است که در حال حاضر مشغول استعدادیابی و پرورش نخبه های دیگر است. او استاد تمام الکترونیک است و تا به امروز 32 اختراع ثبت کرده است.

13 تیر 1399

هجوم زنبورهای قاتل آسیایی به خاک آمریکا

همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا و گسترده تر شدن بحران های مالی و اجتماعی، پای زنبورهای قاتل آسیایی برای نخستین بار در تاریخ به خاک آمریکا رسید.

11 تیر 1399

از تمامی ابزارها برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران استفاده می کنیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت وزارت خارجه آمریکا، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، در مصاحبه با برنامه رادیویی باک سیکستون، عنوان داشت که ایالات متحده با استفاده از حق خود در شورای امنیت سازمان ملل مانع به پایان رسیدن تحریم های تسلیحاتی ایران...

8 تیر 1399

سعادتمند: طرفدار استقلال حق دارد بی اعتماد باشد، از صبر بازیکنان تشکر می کنم

مدیرعامل استقلال از طرفداران آبی پوشان پایتخت زمان خواست تا بتواند مسائل این باشگاه را حل نماید.

7 تیر 1399

افتتاح ترمینال جدید فرودگاه لامرد

ترمینال جدید فرودگاه بین المللی لامرد افتتاح شدخاتمه کار ساخت ترمینال مسافربری جدید فرودگاه بین المللی لامرد به اتمام رسید. ترمینال جدید فرودگاه بین المللی لامرد روز پنجشنبه 4 اردیبهشت 99 از طریق ویدئو کنفرانس رئیس جمهور حسن روحانی افتتاح شد.

7 تیر 1399

آغاز الکترونیکی شدن برخی دادگاه ها در تهران

فارس/ با هدف توسعه دادرسی های الکترونیکی، کار گروه اجرای سامانه های ویدئو کنفرانس و دادرسی الکترونیک در دادگستری تهران تشکیل شد.

4 تیر 1399

خبرنگاران بازگشت شهریه ثابت مدارس غیردولتی موضوعیت ندارد

تهران-خبرنگاران- مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به این که پس از تعطیلی مدارس آموزش تعطیل نشده و به صورت مجازی انجام می شود، بازگشت شهریه ثابت مدارس غیردولتی موضوعیت است.

2 تیر 1399

افزایش 20 میلیون لیتری تولید گازوئیل یورو 5 در کشور

مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان گفت: با راه اندازی واحد تصفیه گازوئیل تا خاتمه امسال، استاندارد گازوئیل تولیدی در این پالایشگاه به یورو 5 می رسد.

1 تیر 1399

راهنمای کامل نقشه کشور چین

آشنایی کامل با نقشه کشور چینکشور چین در منطقه شرقی قاره آسیا واقع شده است؛ چین بعد از روسیه دومین کشور پهناور این قاره می باشد و دارای مرز زمینی با کشورهای روسیه، مغولستان، قرقیزستان، قزاقستان، تاجیکستان، پاکستان، افغانستان، هندوستان، نپال، بوتان،...

25 خرداد 1399

سیر شیوع کرونا در استان سمنان نزولی است

استاندار سمنان گفت: آمار بیماران نشان می دهد کرونا در این استان به مرحله ثبیت رسیده و انتظار می رود سیر نزولی ابتلا به ویروس کووید 19 تداوم یابد.

23 خرداد 1399

انتظار افزایش قیمت نفت غیرواقعی است

مدیرعامل گازپروم نفت روسیه توضیح داد: اکنون نمی توان پیش بینی کرد تقاضای نفت چه سرانجامی خواهد داشت و انتظار افزایش شدید قیمت غیرواقعی است.

20 خرداد 1399

جام مهم تر است یا سلامتی افراد؟

پس از شیوع کرونا ویروس و لغو مسابقات لیگ برتر، اظهارات مدیران و مربیان باشگاه ها نشان می دهد آنها بیش از آنکه برای سلامتی جامعه اهمیت قائل باشند، به فکر جام و افتخار هستند.

16 خرداد 1399

شناسایی سرفه و تب افراد مشکوک به کرونا با پهپاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیزینس اینسایدر، شرکت کانادایی دراگن فلای اعلام نموده با وزارت دفاع استرالیا و دانشگاه ساوت این کشور همکاری می نماید و پهپادهای ساخت آن افراد مشکوک به کرونا را شناسایی خواهند کرد.

15 خرداد 1399

امیدواران ناکام در گیشه سینمای ایران، 10 فیلم سال 98 که با توپ پر آمدند و با جیب خالی برگشتند!

در سال گذشته بعضی فیلم ها با امید به فروش بالا روی پرده رفتند، امّا شکست سختی را در گیشه تجربه کردند.

14 خرداد 1399

تخت روانچی در نامه به رئیس مجمع عمومی: برطرف تحریم های آمریکا به نفع همه جهان و یک ضرورت است

نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نامه ای به رئیس مجمع عمومی برطرف تحریم های غیرقانونی آمریکا را به نفع همه جهان و یک ضرورت برشمرد و گفت: این شرایط به زیان مبارزه جهانی با کرونا و سلامت ساکنان کره زمین است.

10 خرداد 1399

دیده بان حقوق بشر خواهان تسهیل تحریم های آمریکا علیه ایران شد

به گزارش خبرنگاران، دیده بان حقوق بشر در وبگاه خود با انتشار گزارشی اعلام نموده است که تحریم های مالی اعمال شده علیه ایران تاثیرات منفی گسترده ای را بر توانایی دولت این کشور در جهت واکنش مناسب در برابر شیوع ویروس کرونا برجای گذاشته است.

8 خرداد 1399

دانشگاه شهید بهشتی 6 خوشه کاری برای مقابله با ویروس کرونا تشکیل داد

دانشگاه شهید بهشتی، در راستای مقابله همه جانبه با ویروس کرونا شش خوشه کاری تشکیل داد.

6 خرداد 1399

مصاحبه، فرمانده مقاومت: نگرانی آمریکا از رویارویی گسترده با حشد شعبی، احتمال اقدامات تروریستی اشغالگران بعید نیست

یک فرمانده نیروهای حشد شعبی عراق تاکید نمود که آمریکایی ها از ترس رویارویی گسترده با نیروهای مقاومت در حال تخلیه پایگاه های نظامی خود هستند.

29 اردیبهشت 1399

چالش سال گذشته؛ کمبود بودجه بود، اقدامات دانشگاه خواجه نصیر برای مقابله با تخلفات پژوهشی

معاون پژوهشی دانشگاه خواجه نصیر کمبود بودجه را مهم ترین چالش فعالیت های پژوهشی این دانشگاه در سالی که گذشت نام برد و اظهار کرد: تا آخرین روزهای سال 98 حدود 70 درصد بودجه دانشگاه پرداخت شد و عملاً از آنجایی که اولویت، پرداخت حقوق کارکنان و تأمین هزینه های...

25 اردیبهشت 1399
تعداد: (162)