چگونه در سال جدید به جهش تولید برسیم؟

به گزارش وبلاگ فرافایلی، به گفته کمیل طیبی، جهش تولید در سال جاری نیازمند یک برنامه ریزی استراتژیک است و در این زمینه باید مواردی همچون ارتقا عوامل تولید، مولدسازی فعالیت های کسب وکار یا ارتقا بیشتر سطح مولدی آن ها عملیاتی شود. همچنین، دولت و بخش خصوصی باید به صورت هم تراز برای رسیدن به این هدف، تلاش و برنامه ریزی کنند.

چگونه در سال جدید به جهش تولید برسیم؟

به گزارش تجارت نیوز، این کارشناس اقتصادی با اشاره به نامگذاری سال 1399 به سال جهش تولید برای رسیدن به این هدف در سال جاری، توضیح داد: دست یافتن به این هدف نیازمند یک برنامه استراتژیک است که در آن باید هم منابع موردنیاز در جهت اجرای این هدف، محدویت های منابع و اهدافی که در طول یکسال قابلیت تحقق ندارند، درنظر گرفته شود تا در انتها رشد تولید قابل توجهی را داشته باشیم.

وی ادامه داد: اکنون هدف مشخص است و آنچه که نیاز به برنامه ریزی دارد، پیدا و مشخص کردن جهت برای رسیدن به هدف است. بنگاه ها و فعالان اقتصادی به دنبال ارائه خدمات و فعالیت های مولد خودشان باشند. جهش تولید اینگونه قابل تفسیر است که فعالیت ها و کسب وکارها مولد شوند یا اگر مولد هستند سعی کنند تا بیشتر مولد شوند.

بهره وری عوامل تولید ارتقا یابد

در ادامه این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه در این زمینه باید عوامل تولید همچون نیروی کار، منابع و مدیریت ارتقا و بهره وری پیدا کنند، گفت: مجموعه عوامل ذکرشده می تواند شعار سال جاری را تحقق بخشد.

نقش هم تراز بخش خصوصی و دولت در جهش تولید

طیبی درباره نقش دولت و بخش خصوصی در تحقق جهش تولید، اظهار کرد: این شعار فقط مربوط به دولت نیست، اگرچه دولت هم با اجرای سیاست های کلان در تحقق آن نقش بسزایی دارد اما این هدف دربرگیرنده وظایف خطیر و سنگین تر بخش خصوصی هم است.

به گفته وی، افزایش چشمگیر تولید در بخش خصوصی می تواند شاخص کلان را ایجاد کند. بنابراین، هم دولت و هم بخش خصوصی به صورت هم تراز در تحقق این هدف نقش دارند و باید برای رسیدن به این هدف تلاش و برنامه ریزی کنند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "چگونه در سال جدید به جهش تولید برسیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در سال جدید به جهش تولید برسیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید