اینترنت بدون فیلتر برای کدام افراد ارائه می گردد؟

به گزارش وبلاگ فرافایلی، گجت نیوز نوشت: اینترنت بدون فیلتر که به عنوان اینترنت طبقاتی نیز شناخته می گردد به زودی ارائه خواهد شد، اما چه کسانی می توانند از اینترنت بدون محدودیت استفاده نمایند؟

اینترنت بدون فیلتر برای کدام افراد ارائه می گردد؟

طی سال های اخیر دسترسی کاربران ایرانی به بسیاری از پلتفرم های خارجی محدود شده و به همین خاطر خبرهایی از ارائه اینترنت بدون فیلتر یا اینترنت طبقاتی به گوش می رسد. هرچند وزارت ارتباط خبر ارائه اینترنت طبقاتی به یک طبقه خاص را تکذیب نموده، اما برای بعضی از افراد قرار است اینترنت پرسرعت تهیه گردد.

جزئیات ارائه اینترنت بدون فیلتر

در ادامه به این پرسش که چه کسانی از اینترنت بدون محدودیت برخوردار خواهند شد؟ پاسخ خواهیم داد.

وبلاگ فرافایلی یکی از گروه هایی محسوب می شوند که به آنها اینترنت بدون فیلتر ارائه خواهد شد. در واقع معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 1397 برای دریافت اینترنت بدون محدودیت درخواست داده بود که خاتمه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نیز موافقت کرد تا اینترنت بدون محدودیت به تعدادی از وبلاگ فرافایلی اعلام گردد. از این رو وبلاگ فرافایلی نیز از مزایای این طرح نو برخوردار خواهند شد.

اساتید دانشگاه

استادان دانشگاه نیز به اینترنت بدون فیلتر یا اینترنت طبقاتی دسترسی پیدا خواهند کرد. بعضی از مسئولان در این خصوص اعلام کردند استادان دانشگاه ها برای انجام پروژه های تحیقیاتی و پژوهشی خود به اینترنت بدون محدودیت و با سرعت بالا احتیاج دارند و به همین علت طرح ارائه اینترنت طبقاتی به آنها در دستور کار قرار گرفته است. مسئولان اخیرا اعلام کردند فرایندهای مربوط به ارائه اینترنت باز به اساتید دانشگاه ها اجرا شده و به زودی جزئیات آن ابلاغ خواهد شد.

اینترنت بدون فیلتر به گردشگران خارجی

از یکی دیگر از افرادی که می توانند به اینترنت بدون فیلتر دسترسی پیدا نمایند می توان به گردشگران خارجی اشاره نمود. البته قرار است به این افراد سیم کارت بدون فیلتر ارائه گردد. طی سال های اخیر طرح ارائه سیم کارت به گردشگران مطرح شد که از مزایای آن می توان به ارائه اطلاعات مربوط به جاذبه های گردشگری در ایران به دو زبان انگلیسی و عربی، ارائه اینترنت آسان تر و غیره اشاره نمود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مورد حواشی که پیرامون طرح ارائه سیم کارت بدون فیلتر مطرح شده بود مطرح نمود این طرح را او پیشنهاد داده و بر این باور است گردشگران خارجی باید حداقل خدمات را دریافت نمایند. در حال حاضر هنوز تعیین نیست نحوه ارائه سیم کارت به گردشگران چگونه خواهد بود، اما احتمالا در مناطقی نظیر فرودگاه ها که گردشگر ها در آنها حضور دارند، سیم کارت ارائه خواهد شد.

فریلنسرها و آزادکارها به عنوان اشخاص حقیقی جامعه محسوب می شوند که در شرکت ها استخدام نیستند. این افراد به شکل پروژه ای و پاره وقت در حوزه دیجیتال کار نموده و کسب عایدی می نمایند. به همین خاطر فریلنسرها یا آزادکارها نیز جزو افرادی محسوب می شوند که به اینترنت بدون فیلتر یا اینترنت طبقاتی دسترسی پیدا خواهند کرد.

بعلاوه طبق آیین نامه حمایت از آزادکاران فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال که در آذر سال 1401 تصویب شد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وظیفه دارد زیرساخت های دسترسی به اینترنت پرسرعت و پایدار با سطح دسترسی مناسب را برای افراد اعتبارسنجی شده در پایگاه فراهم سازد.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "اینترنت بدون فیلتر برای کدام افراد ارائه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت بدون فیلتر برای کدام افراد ارائه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید