افزایش متقاضیان خرید این دو خودرو

به گزارش وبلاگ فرافایلی، دوره اول فروش محصولات شرکت های خودروساز بدون قرعه کشی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در اسفند 1401 استارت خورد. سیاست گذار خودرویی کوشش کرد تا از مسیر این طرح فروش پیش از تمام شدن سال 1401 به وعده خود مبنی بر حذف قرعه کشی از طرح های فروش شرکت های خودروساز عمل کند. اما اعلام زمان تحویل بعضی از محصولات عرضه شده در طرح فروش صمت متقاضیانی که برای آن ها نام نویسی نموده بودند را شاکی کرد.

افزایش متقاضیان خرید این دو خودرو

به گزارش اقتصاد 24، تارا و رانا دو خودرویی بودند که در طرح جایگزینی خودروهایی که زمان تحویل آن ها 1403 اعلام شده بود، بیشترین تقاضا را به خود اختصاص دادند. متقاضیانی که در دور اول خرید خودرو از سامانه یکپارچه شرکت نموده، اما موعد تحویل محصولاتشان سال آینده اعلام شده بود این امکان را پیدا کردند تا با مراجعه به سامانه یک پارچه نسبت به تغییر خودروی انتخابی خود اقدام نمایند. ایران خودرویی ها در سبد محصولاتی که برای خودروهای جایگزین معرفی کردند، تارا با گیربکس دستی، هایما S7، هایما S5، رانا پلاس و وانت آریسان 2 را جای دادند.

آمارها نشان می دهد 208 هزار متقاضی در پی تغییر خودروی ثبت نامی خود بودند بلکه بتوانند آن را در سال 1402 تحویل گیرند. از این تعداد 100 متقاضی توانستند با موفقیت فرایند را طی نموده و با تغییر خودروی ثبت نامی خود موعد در اختیارگرفتن آن را جلو بیندازند. اما همچنان 108 هزار نفر به نوعی سرشان بی کلاه ماند و باید برای تحویل گرفتن خودروی مورد نظر خود تا سال 1403 تحمل نمایند.

با توجه به اینکه تارا و رانا در راس هرم تقاضا قرار داشتند و هجوم تقاضا برای دریافت این دو خودرو سبب شد تا بخشی از متقاضیان همچنان نتوانند خودروی خود را در سال 1402 دریافت نمایند؛ بنابراین این گمانه به واقعیت نزدیک است که از حدود 108 هزار متقاضی، بخش قابل توجهی در پی دریافت تارا و رانا بودند. این متقاضیان مجبور هستند تا به رغم تغییر خودروی خود همچنان خودروهای جایگزین شده انتخابی را در سال 1403 تحویل گیرند.

منبع: فرارو

به "افزایش متقاضیان خرید این دو خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش متقاضیان خرید این دو خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید