واکنش ترامپ به اقدام برجامی ایران

به گزارش وبلاگ فرافایلی، رئیس جمهور آمریکا امروز دوشنبه به بیانیه ایران در مورد افزایش ذخائر اورانیوم خود واکنش نشان داد.

واکنش ترامپ به اقدام برجامی ایران

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فرافایلی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز دوشنبه به بیانیه ایران در مورد افزایش ذخائر اورانیوم خود واکنش نشان داد.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی امروز دوشنبه (27 خرداد) در نشستی خبری در محل تاسیسات آب سنگین اراک (خنداب) توضیح داد که با شتاب دریافت روند فراوری اورانیوم غنی شده 3.67 درصد، ذخایر اورانیوم غنی شده کشور نهایتا تا ششم تیر از سقف 300 کیلو عبور خواهد نمود.

ترامپ بدون ارائه شرح بیشتر در توئیتر نوشت: ایران قرار است از محدودیت های ذخائر اورانیوم سرپیچی کند.

دونالد ترامپ 18 اردیبهشت ماه سال گذشته در ادامه کارشکنی های دولت آمریکا در اجرای توافق هسته ای برجام به مشارکت کشورش در این توافق خاتمه داد و تحریم های یکجانبه علیه ایران را احیا کرد.

رئیس جمهور آمریکا در آن موقع برای محقق کردن خروج از برجام گزینه های متعددی در اختیار داشت که بعضی از آنها می توانست به لغو کامل برجام و احیای تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران منجر گردد.

او در صورتی که به ساز و کار حل اختلاف در بند 36 توافق هسته ای استناد می کرد می توانست علاوه بر تحریم های آمریکا، تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد را هم علیه ایران احیا کند.

ترامپ در آن موقع به جای استفاده از این گزینه ترجیح داد از قوانین داخلی آمریکا برای خروج از برجام استفاده کند تا ضمن حفظ محدودیت های هسته ای علیه ایران، امکان برخورداری تهران از مزایای برجامی را به حداقل برساند.

جرارد آرو، سفیر سابق فرانسه در آمریکا امروز (دوشنبه 27 خرداد) در توئیتر درباره رویکرد آمریکا در مورد برجام نوشت آمریکا نمی تواند خدا و خرما را با هم داشته باشد.

وی نوشت: ایران از لحاظ سیاسی ملزم بود دیر یا زود به تحریم های آمریکا واکنش نشان دهد. نمی شد آمریکا هم خدا را داشته باشد، هم خرما را؛ یعنی برجام و تحریم ها را [با هم حفظ کند.]

منبع: خبرگزاری فارس

به "واکنش ترامپ به اقدام برجامی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به اقدام برجامی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید