هدست واقعیت مجازی اپل، جهان را دگرگون خواهد نمود؟، عکس

به گزارش وبلاگ فرافایلی، زومیت نوشت: ظاهراً اپل میخواهد با معرفی هدست واقعیت مجازی خود در رویداد WWDC، سروصدای زیادی در بازار این محصولات ایجاد کند.

هدست واقعیت مجازی اپل، جهان را دگرگون خواهد نمود؟، عکس

درحالی که خبرهای زیادی درمورد هدست واقعیت مجازی و واقعیت افزوده اپل منتشر شده، پالمر لاکی، بنیان گذار Oculus از این دستگاه تعریف و تمجید کرد. لاکی با انتشار پستی در حساب توییتر خود نوشت: هدست اپل خیلی خوب است.

اظهارات لاکی پس از آن بیان می گردد که طبق گزارش های اخیر، آزمایش کنندگان اولیه با آنالیز نسخه نمایشی هدست واقعیت مجازی اپل بسیار تحت تأثیر قرار گرفته اند.

لاکی شرکت معروف آکیولس را تأسیس کرد که یکی از اولین استارتاپ های پیروز در حوزه هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بود. فیسبوک سال 2014 با پرداخت مبلغ دو میلیارد دلار، Oculus را به زیر چتر خود آورد. این برند در سال 2016 هدست Oculus Rift را عرضه کرد که لاکی در طراحی آن نقش داشت.

به هرحال، لاکی سال 2017 از فیسبوک برکنار و همکاری او با Oculus متوقف شد. او در نهایت برای پرداخت حداقل 100 میلیون دلار از فیسبوک شکایت کرد؛ زیرا باور داشت به علت اعتقادات سیاسی اخراج شده اما این در حالی بود که بعضی رسانه ها فاش کردند لاکی به گروه حامی دونالد ترامپ یاری مالی نموده است. البته فیسبوک و مارک زاکربرگ بارها اعلام کردند خروج لاکی ارتباطی با عقاید سیاسی او ندارد.

لاکی پس از خروج از فیسبوک، شرکت Anduril را با مشارکت تعدادی از مدیران سابق Oculus تأسیس کرد. این برند روی توسعه فناوری سیستم های خودمختار برای اهداف دفاعی تمرکز دارد و میلیاردها دلار سرمایه از جانب اشخاص و قراردادهای دفاعی جذب نموده است.

لاکی در پست توییتری خود، نظرش را به طور مختصر اما واضح درمورد هدست واقعیت مجازی موردانتظار اپل ارائه داد. البته وی اشاره ننموده که دیدگاهش درمورد هدست اپل براساس چه مبنایی اعلام شده است.

9to5Mac می نویسد، هنوز نمی دانیم آیا لاکی واقعاً هدست واقعیت مجازی اپل را مشاهده یا از آن استفاده نموده است یا خیر. به هرحال این احتمال وجود دارد که او یکی از نسخه های نمایشی محصول مورداشاره را دریافت نموده باشد. از طرف دیگر امکان دارد او با شخصی که در شرکت اپل کار می نماید ارتباط برقرار نموده یا با توسعه دهندگان غول فناوری اهل کوپرتینو صحبت نموده باشد.

انتظار می رود اپل در رویداد WWDC سال جاری که در تاریخ پنجم ژوئن برگزار خواهد شد، از هدست واقعیت مجازی خود رونمایی کند. گفته می گردد این محصول به فناوری های پیشرفته ای مثل ردیابی دست و چشم، نمایشگرهایی با وضوح بالا، حسگرهای متعدد و تراشه M2 مجهز خواهد شد. البته قیمت هدست واقعیت مجازی کوپرتینویی ها احتمالاً درحدود سه هزار دلار خواهد بود.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "هدست واقعیت مجازی اپل، جهان را دگرگون خواهد نمود؟، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدست واقعیت مجازی اپل، جهان را دگرگون خواهد نمود؟، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید