معرفی بهترین فیلم خارجی زبان سینمای مستقل در روز پژوهش

به گزارش وبلاگ فرافایلی، تهران (پانا) - بنیان گذار بزرگ ترین رویداد مستقل سینمای ایران می گوید بهترین فیلم خارجی زبان بخش بین الملل آکادمی افسانه زندگی به مناسبت روز ملی سینما همزمان با در 16 دسامبر معرفی می شود.

معرفی بهترین فیلم خارجی زبان سینمای مستقل در روز پژوهش

سجاد اصغری در گفت وگو با پانا به مناسبت روز ملی سینما نام کرد که در 16 دسامبر بهترین فیلم خارجی زبان بخش بین الملل آکادمی افسانه زندگی معرفی می شود.

سجاد اصغری بنیان گذار بزرگ ترین رویداد مستقل سینمای ایران به مناسبت روز ملی سینما با بیان اینکه امسال دور پنجم بخش بین الملل معرفی بهترین فیلم خارجی زبان به صورت شورایی در16 دسامبر برگزار می شود، گفت: در این دور قصد داریم برای معرفی بهترین فیلم خارجی زبان از ظرفیت سینماگران حوزه بین الملل کشورهای صاحب نام در حوزه سینما به صورت غیرمتمرکز در شورا استفاده کنیم.

وی اضافه نمود: دبیر و اعضای شورای بخش بین الملل معرفی بهترین فیلم خارجی زبان دور پنجم اوایل دسامبر معرفی می شوند و از کلیه سینماگران و اصحاب رسانه و منتقدان و فرهیختگان سینما که در حوزه بین الملل فعالیت می کنند برای برگزاری دور پنجم بخش بین الملل معرفی بهترین فیلم خارجی زبان در تاریخ 16دسامبر(روز پژوهش) دعوت به همکاری می کنیم.

سجاد اصغری رئیس فستیوال سینمایی آکادمی افسانه زندگی اظهار کرد: خرسندیم که در چهار دوره برگزاری فستیوال آکادمی افسانه زندگی توانستیم هفت فیلم مطرح هر دوره را از بین تولیدات یک ساله انتخاب و معرفی کنیم. امروز پس از چهار دوره برگزاری مرنام 28 فیلم از بهترین آثار سینمای ایران که مورد تائید بیشتر سینماگران و صاحب نظران سینماست در کارنامه مرنام داریم، همیاری و حمایت سینماگران هم باعث شد که در بخش بین الملل معرفی بهترین فیلم خارجی زبان بتوانیم چهار فیلم از صنعت سینمای جهان را انتخاب و معرفی کنیم.

هفت فیلم مطرح دور نخست فستیوال آکادمی افسانه زندگی عبارت اند از:

1. بدون تاریخ، بدون امضاء کاری از وحید جلیلوند

2. زیر سقف دودی کاری از پوران درخشنده

3. رگ خواب کاری از حمید نعمت اله

4. ماجرای نیمروز کاری از محمدحسین مهدویان

5. تابستان داغ کاری از ابراهیم ایرج زاد

6. ویلایی ها کاری از منیر قیدی

7. 76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی کاری از سیف اله صمدیان

فیلم بلبل به کارگردانی جنیفر کنت از استرالیا به نام بهترین فیلم خارجی زبان سال آکادمی افسانه زندگی در دور نخست انتخاب و معرفی گشت.

هفت فیلم مطرح دور دوم فستیوال آکادمی افسانه زندگی:

1. مغزهای کوچک زنگ زده کاری از هومن سیدی

2. تنگه ابو قریب کاری از بهرام توکلی

3. سرو زیر آب کاری از محمدعلی باشه آهنگر

4. دارکوب کاری از بهروز شعیبی

5. کامیون کاری از کامبوزیا پرتوی

6. بمب یک عاشقانه کاری از پیمان معادی

7. جاده قدیم کاری از منیژه حکمت

فیلم انگل یا پارازیت اثر بونگ جون هو از کره جنوبی به نام بهترین فیلم خارجی زبان سال آکادمی افسانه زندگی در دور دوم انتخاب و معرفی گشت.

هفت فیلم مطرح دور سوم فستیوال آکادمی افسانه زندگی:

1.قصر شیرین کاری از رضا میرکریمی

2. متری شیش و نیم کاری از سعیدروستایی

3. مسخره باز کاری از همایون غنی زاده

4. سرخ پوست کاری از نیما جاویدی

5.شبی که ماه کامل شد کاری از نرگس آبیار

6. جهان با من برقص کاری از سروش صحت

7. مصائب شیرین 2 کاری از علیرضا داود نژاد

فیلم هرگز، به ندرت، گاهی، همیشه کاری از الیزا هیتمن محصول مشترک آمریکا و انگلیس به نام بهترین فیلم خارجی زبان سال آکادمی افسانه زندگی در دور سوم انتخاب و معرفی گشت.

پیمان معادی برای بازی در فیلم متری شیش و نیم و الناز شاکردوست برای بازی در فیلم شبی که ماه کامل شد و علی قاضی برای فیلمبرداری فیلم مسخره باز به نام بهترین بازیگر و بهترین فیلمبردار سال سینمای ایران در دور سوم مرنام آکادمی افسانه زندگی انتخاب شدند.

هفت فیلم مطرح دور چهارم فستیوال آکادمی افسانه زندگی:

1 . خورشید کاری از مجید مجیدی

2. جنایت بی دقت کاری از شهرام مکری

3. راستا معکوس کاری از ابوالفضل جلیلی

4. بندر بند کاری از منیژه حکمت

5. شنای پروانه کاری از محمد کارت

6. قاتل و وحشی کاری از حمید نعمت اله

7. خط فرضی کاری از فرنوش صمدی

فیلم رفقای عزیز کاری از آندری کونچالفسکی محصول روسیه به نام بهترین فیلم خارجی زبان سال آکادمی افسانه زندگی در دور چهارم انتخاب و معرفی گشت.

جواد عزتی برای بازی در فیلم شنای پروانه و لیلا حاتمی برای بازی در فیلم قاتل و وحشی و هومن بهمنش برای فیلم برداری فیلم خورشید به نام بهترین بازیگر و بهترین فیلم بردار سال سینمای ایران در دور چهارم مرنام آکادمی افسانه زندگی انتخاب شدند.

سجاد اصغری در خاتمه گفت:معرفی فیلم های سینمای کوتاه و مستند را هم در بخش بین الملل و هم سینمای ایران در دور چهارم داشتیم.

دور پنجم بخش بین الملل معرفی بهترین فیلم خارجی زبان در 25 آذر در سالن موج نو آکادمی افسانه زندگی برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "معرفی بهترین فیلم خارجی زبان سینمای مستقل در روز پژوهش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی بهترین فیلم خارجی زبان سینمای مستقل در روز پژوهش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید