زیباترین مراکز خرید در جهان ، زیبایی و غرور وصف نشدنی

به گزارش وبلاگ فرافایلی، خرید کردن از جمله کار هایی است که انسان از سال ها پیش آن را انجام می دهد و از آن احساس بسیار خوبی به دست می آورد. با خرید کردن هم احتیاج انسان بر طرف می شود و هم حس تنوع طلبی آدمی ارضا می شود. حتی گاهی انجام عمل خرید، خود علت موجهی برای سفر افراد می شود. از سال های دور بعضی از افراد اجناسی را به معرض فروش می گذاشتند و هر چه زمان جلو تر رفت، راه های ارائه و به نمایش گذاشتن اجناس آن ها، بیشتر و متنوع تر شد به طوری که از یک مغازه کوچک تبدیل به مغازه های بزرگ تر و سپس فروشگاه ها و امروزه مراکز خرید بسیار بزرگ با امکانات فراوان و متنوع شده است. در زیر چند مرکز خرید بزرگ را به شما معرفی می کنیم که سالیان سال است که بر پا می باشند و افراد زیادی را به خود جذب می نمایند. این مقاله درباره مراکز خرید در جهان، زیباترین مراکز خرید در جهان و با شکوه ترین مراکز خرید در جهان است.

زیباترین مراکز خرید در جهان ، زیبایی و غرور وصف نشدنی

1-مرکز خرید هارودز در لندن

در صورتی که به لندن سفر کنید توصیه می کنیم به این مرکز خرید سری بزنید، حتی اگر قصد خرید نداشته باشید زیرا می توانید فقط برای خوردن غذایی لذیذ به این مکان بروید چون در این مرکز خرید 17 رستوران وجود دارد. این فروشگاه یکی از مراکز خرید معروف جهان است و پیشینه آن به اوایل دهه 1830 باز می گردد. البته در آن موقع تنها در این مرکز خرید خوار و بار عرضه می شد ولی امروزه توسعه زیادی یافته است و به بخش ها و طبقات مختلفی تقسیم شده است و اجناس آن دارای تنوع فراوانی است. این فروشگاه بزرگ دارای 330 بخش است که حدودا 5000 کارمند در آن مشغول به کار هستند. این متن درباره با شکوه ترین مراکز خرید در جهان، زیباترین مراکز خرید در جهان و مراکز خرید در جهان است.

2-فروشگاه تاکاشیمیا

در سال 1831 در کشور ژاپن فروشگاهی به نام تاکاشیمیا افتتاح شد که به عنوان یک مرکز خرید برای کیمونو شناخته می شد. در طول زمان طوری توسعه یافت که امروزه تبدیل به یکی از با شکوه ترین و شیک ترین فروشگاه های ژاپن شده است . این فروشگاه 8 طبقه به طور کل به مد اختصاص یافته، البته قسمت هایی از آن مخصوص غذا و رستوران می باشد. در این فروشگاه به جز برند های مد غربی، کالا های محلی که در منطقه ها دیگر کم یاب هستند نیز به معرض دید و فروش عموم قرار داده است. این مقاله درباره زیباترین مراکز خرید در جهان و با شکوه ترین مراکز خرید در جهان است.

3-مرکز خرید Ka DeWe

این مرکز خرید در شهر برلین و در کشور آلمان واقع شده است که امروزه تبدیل به یکی از بزرگ ترین مراکز خرید در کل اروپا شده است. نام آن یعنی Ka DeWe به معنی فروشگاه غرب است، این فروشگاه مجلل در سال 1907 فعالیت خود را در این عرصه شروع کرد . ساختمان این فروشگاه به نوعی ساختمان تاریخی محصوب می گردد که به دست معمار آلمانی به نام امیل اسکات ساخته شد، هر چند که قسمت های زیادی از آن در جنگ جهانی دوم و به علت بمب باران آمریکایی ها تخریب شد اما فعالیت خود را در سال 1950 تا سال 1956 مجددا شروع کرد و به گونه ای توسعه یافت که امروزه حدود 180 هزار نفر روزانه به این مرکز خرید مراجعه می نمایند. مساحت این فروشگاه بیش از 645.834 متر مربع است. این مقاله درباره زیباترین مراکز خرید در جهان است.

4-فروشگاه ایستان

پیشرفت کشور ژاپن باعث شده که فروشگاه ها و مراکز خرید بزرگی نیز در آن به وجود آید. یکی از معروف ترین این مراکز خرید فروشگاه ایستان است . کشور ژاپن در صنعت مد و لباس صاحب نام می باشد و در این مرکز خرید مدل های عجیبی که شاید در سایر نقاط جهان نتوان دید و یافت از مد و فشن در معرض دید عموم قرار گرفته است. در صورتی که به این مرکز خرید مراجعه کنید، فروشگاه های مختلفی را در آن خواهید دید البته طبقه همکف آن در اختیار طراحان ژاپنی قرار گرفته است.

5-فروشگاه corsocomo10

این فروشگاه باشکوه که امروزه تبدیل به یک مجتمع شده است در شهر میلان ایتالیا واقع شده است. در این مجتمع بزرگ هتل، رستوران ها و کافی شاپ های مدرن و مرکز خرید بسیار شیک و بزرگی واقع شده است. این فروشگاه از طریق سر دبیر ایتالیایی به نام کارلا سوزونی ساخته شده است. او مانند رویایی بزرگ به این فروشگاه نگاه می کرد تا این که این رویا به تحقق پیوست. در بخش فروشگاهی این مجموعه انواع محصولات و اجناس از جمله مد، موسیقی، هنری و طراحی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

6-مرکز خرید Bergdorp Good man

این مرکز خرید فوق العاده شیک و بی نظیر کار خود را در سال 1899 به صورت یک سالن خیاطی شروع کرد. اما کم کم با پیشرفت های فراوان در سال 1928 به مکانی شیک و فوق العاده زیبا تبدیل شد، این مکان در خیابان پنجم شهر نیویورک قرار گرفته است. این ساختمان دارای 8 طبقه می باشد و هر ساله میزبان طراحان لباس است. در صورت مراجعه به این مرکز خرید هم می توانید به خرید کالا های شیک مبادرت نمایید و هم از رستوران ها و کافی شاپ های متنوع و متعدد آن بهره ببرید.

7-ساختمانGUM

در صورت سفر به روسیه و شهر مسکو این مرکز خرید را از دست ندهید. این ساختمان به دستور کاترین دوم روسیه از طریق معماران نئو کلاسیک ایتالیایی طراحی و ساخته شده است. این ساختمان امروزه اصلی ترین مرکز خرید شهر مسکو محسوب می گردد. یک مربع قرمز رنگ به طول 600 فوت سر در این مرکز خرید قرار گرفته است که در سال 1890 ساخته شده است. سقف آن از 20 هزار جام شیشه ای (نور گیر های شیشه ای) ساخته شده است. در صورتی که قصد خرید اجناس شیک و قیمتی را دارید، حتما به این ساختمان سری بزنید.

8-فروشگاه سلفریجز

یک آمریکایی به نام هری سلفریج که اهل ویسکونسین آمریکا بود در سال 1909 این فروشگاه را در شهر لندن مرکز کشور انگلستان بنا کرد و به علت نمایش های خاص تبلیغاتی و تئاتر و بعلاوه پنجره های که دارای خلاقیت های هنری است، مطرح شد. سلفریج طراحی این ساختمان باشکوه در خیابان آکسفورد را بر عهده داشت. این فروشگاه باعث به ثروت رسیدن هری سلفریج گشت زیرا در آن بخش هایی برای به فروش رسیدن کالا های مقرون به صرفه قیمت اما شیک اختصاص یافته بود. این مرکز اولین مکانی بود که چنین امکاناتی را در اختیار مشتریان قرار می داد.

9-مرکز تجاری Macy

این ساختمان در واقع یک اثر باستانی است که در سال 1858 تاسیس و در سال 1902 افتتاح شده است. یکی از جذابیت های این ساختمان در آن دوران سبک راه پله های راه پله های آن بود زیرا این راه پله ها به شکل مدرنی طراحی شده بودند که امروزه تعدادی از آن ها هنوز استفاده می شوند. این مرکز تجاری بزرگ و با شکوه در میدان Herald در شهر نیویورک واقع شده است. در بین سال های 1924 تا 2009 مقام بزرگ ترین مرکز تجاری جهان را به خود احتصاص داد. بیشتر فروشگاه های معروف آمریکا در شهر نیو یورک قرار دارند که خود نشان دهنده تاریخ این شهر است . در این مراکز و فروشگاه ها، مراسم های قدیمی و سالانه مانند آتش بازی 4 جولای و شکر گذاری نیز بر گزار می گردد.

10-گالری لافایت

بنای اصلی گالری لافایت در سال 1895 در شهر پاریس ساخته شد که طراحی آن به صورت یک مرکز خرید بزرگ است اما امروزه حدود 280 فروشگاه و شعبه به صورت زنجیره ای در سرتاسر جهان زیر مجموعه این فروشگاه هستند. این ساختمان زیبا یک گنبد شیشه ای فلزی دارد و طراحی پله های آن بسیار عجیب و دیدنی است. در این فروشگاه به صورت هفتگی نمایش های رایگانی برگزار می گردد. در این ساختمان 19 رستوران نیز وجود دارد.

11-فروشگاه شینسگا

این فروشگاه یکی از بزرگ ترین مراکز خرید در جهان است که در مساحتی به میزان 5.487.595 متر مربع بنا شده است. این فروشگاه بسیار لوکس و زیبا در شهر بوسان در کره جنوبی واقع شده است. دارای 2 ساختمان می باشد. در واقع می توان گفت که این فروشگاه بزرگ قسمتی از یک مجتمع است که در آن زمین گلف سر بسته، چشمه های آب معدنی، محوطه اسکی بر روی یخ، دو سالن غذا خوری و باغ هایی بر روی پشت بام قرار گرفته اند.

12-Galleria Vittorio Emmanuele

این ساختمان بزرگ در شهر میلان کشور ایتالیا در سال 1877 بنا شد. این ساختمان به شکل 8 ضلعی بوده و یک گنبد شیشه ای فلزی دارد و بیشتر فروشگاه ها و رستوران های سنتی را در مغز ما تداعی می نماید. در صورت رفتن به این ساختمان شاید بتوانید حس ماجراجویی خود را ساکت کنید. در اطراف این ساختمان خیابان های متعددی واقع شده است که فروشگاه هایی با آخرین متد های معماری روز جهان در آن ها واقع شده است با این وجود این ساختمان قدیمی هم چنان مسافران را مجذوب خود می نماید. در صورتی که به پشت بام این ساختمان بروید، چشم انداز ای زیبا کل شهر را خواهید دید. مردم این مکان را به عنوان سالن طراحی میلان (Salotto di Milano) نیز می شناسند. محل قرار گیری آن به گونه ای است که بین Piazza del Duomo و Piazza di Marino پیوندی بر قرار نموده و این باعث به وجود آمدن چشم انداز ای زیبا برای دید بازدید نمایندگان است.

منبع: همگردی

به "زیباترین مراکز خرید در جهان ، زیبایی و غرور وصف نشدنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین مراکز خرید در جهان ، زیبایی و غرور وصف نشدنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید