مشاور سابق بن زاید: امارات هرگز وارد نبردی که ارتباطی به آن ندارد، نخواهد شد

به گزارش وبلاگ فرافایلی، همزمان با افزایش تنش در منطقه به دنبال حمله ارتش یمن به تأسیسات نفتی آرامکو، مشاور سابق ولی عهد ابوظبی تأکید کرد که امارات هرگز وارد نبردی که ارتباطی به آن ندارد، نخواهد شد.

مشاور سابق بن زاید: امارات هرگز وارد نبردی که ارتباطی به آن ندارد، نخواهد شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فرافایلی، سخنان عبدالخالق عبدالله استاد دانشگاه و مشاور سابق محمد بن زاید ولی عهد ابوظبی درباره اینکه امارات هرگز وارد نبردی نخواهد شد که ارتباطی به آن ندارد، در شبکه های اجتماعی با واکنش کاربران روبرو شد.

وی در صفحه توئیتر خود نوشت: امارات قبل از هر کاری، هزار هزار بار درباره عواقب آن می اندیشد و باهوش تر از آن است که خود را وارد جنگی کند که جنگ خودش نیست.

گرچه عبدالله اشاره ای به این نکرد که روی سخنش با چه کشوری است اما دنبال کنندگان صفحه توئیتری عبدالله نوشتند که منظور وی عربستان سعودی است به خصوص اینکه در پی حمله به تأسیسات نفتی آرامکو، تنش بین عربستان و ایران تشدید شده و عربستان سعودی اتهام زنی علیه ایران را آغاز کرده است.

بنابر گزارش وبگاه عربی 21، ناظران معتقدند که روابط عربستان و امارات در وضعیت خوبی قرار ندارد به خصوص اینکه امارات اخیرا تصمیم گرفت حضور نظامی در یمن در چارچوب ائتلاف عربی علیه این کشور را کاهش داده و به سمت راه چاره سیاسی برای سرانجام دادن به بحران یمن پیش رود و گذشته از آن یک هیأت اماراتی اخیرا به ایران سفر کرده بود.

یکی از کاربران در این باره نوشت: نه لیبی، نه مصر، نه سومالی و یمن هیچ کدام نبرد ما نیست و حتی نبردهایی که العتیبه به آن افتخار می کند نبرد ما نیست، بیش از 200 جوان خود را از دست دادیم و نزدیک به 500 کودک اماراتی در این جنگ ها یتیم شد، متأسفانه باید گفت که فرزندان امارات به عنوان مزدور در جنگ هایی که ارتباطی به آن ندارد، بکار گرفته می شوند.

کاربر دیگری نوشت: اگر وطن شما برای شما عزیز است وطن ما نیز برای خودمان عزیز است، در مورد کشورمان با هیچ کس تعارف نداریم.

یکی دیگر از کاربران نوشت: امارات نمی تواند وارد هیچ جنگی شود چرا که کشوری مانند امارات به واردات 99 درصد کالاهای اساسی اتکا دارد و اتباع خارجی آن دو برابر جمعیت خود این کشور است، اگر 1 درصد موشک ها و پهپادهایی که به عربستان حمله کرده اند به امارات حمله می کردند، این کشور به لانه کلاغ ها تبدیل می شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "مشاور سابق بن زاید: امارات هرگز وارد نبردی که ارتباطی به آن ندارد، نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور سابق بن زاید: امارات هرگز وارد نبردی که ارتباطی به آن ندارد، نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید