افزایش اختلافات بین امارات و دولت مستعفی یمن

مشاور سابق ولی عهد ابوظبی، مقام های دولت مستعفی یمن را وابسته به اخوان المسلمین خواند و گفت که آن ها به دنبال تخریب امارات هستند.

افزایش اختلافات بین امارات و دولت مستعفی یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مشاور سابق ولی عهد ابوظبی امارات از دولت مستعفی یمن که سال ها مورد حمایت سعودی ها و اماراتی ها در حمله به این کشور بودند، انتقاد کرد.

عبدالخالق عبدالله شنبه (12 مرداد) در توییت خود، مقام هایی در دولت مستعفی را به داشتن ارتباط با جماعت اخوان المسلمین که در لیست سیاه تروریسم بعضی کشورهای عربی قرار گرفته است، متهم کرد و گفت که این افراد تحت تأثیر تبلیغات رسانه ای قطر قرار گرفته اند.

او این افراد را به داشتن دشمنی پنهان با امارات متهم کرد و گفت که آن ها به دنبال مقابله با این کشور و تخریب همه اقدامات و نقش ابوظبی در یمن هستند.

مشاور سابق بن زاید این توییت ها را در واکنش به گزارش شبکه بلومبرگ آمریکا در مورد موضع دولت مستعفی در قبال اقدامات امارات نوشت.

این رسانه آمریکایی نوشت که دولت مستعفی یمن به وسیله فعالان، خبرنگاران و مقامات خود به دنبال تخریب چهره امارات در این کشور است و از طرفی، از اینکه امارات تصمیم به خارج کردن نیروهای خود از یمن گرفته، نگران است.

امارات متحده عربی به عنوان شریک عربستان سعودی در ائتلاف عربی ضد یمن، بعد از گذشت بیش از چهار سال تصمیم گرفته است که نظامیان خود را از یمن و ائتلاف مذکور خارج کند. خبرگزاری آسوشیتد پرس آمریکا به نقل از منابع مطلع اماراتی اخیرا نوشت که ابوظبی بین 50 الی 75 درصد نیروهای خود را از یمن خارج نموده است.

این اقدام امارات نگرانی سعودی ها و دولت مستعفی یمن را در پی داشته است؛ به ویژه اینکه سفر اخیر مقامات نظامی اماراتی آن هم بعد از سال ها به ایران به افزایش این نگرانی دامن زده است و زنگ خطری است برای عربستان و دولت مستعفی که در یمن تنها خواهند ماند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه پنجشنبه گذشته هم به نقل از منابع نزدیک به دولت امارات مدعی شد که محمد بن زاید، ولی عهد ابوظبی و محمد بن راشد، حاکم دبی بعد از آنکه ایران پهپاد متجاوز آمریکایی را در تنگه هرمز منهدم کرد، جلسه سری برگزار کردند و به توافق رسیدند سیاست خارجی امارات تعدیل شده و خروج از یمن شروع گردد (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "افزایش اختلافات بین امارات و دولت مستعفی یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش اختلافات بین امارات و دولت مستعفی یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید