افزایش نرخ اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی

به گزارش وبلاگ فرافایلی، مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به نرخ اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی در سال تحصیلی نو گفت: نرخ اجاره بهای انواع سطوح خوابگاه های دانشجویی از سطح یک تا چهار، در سال تحصیلی 1400 - 1401 اعلام و به دانشگاه ها ابلاغ شده است.

افزایش نرخ اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی

وی ادامه داد: نرخ اجاره بهای خوابگاه های دانشگاه های سراسر کشور بر اساس رتبه بندی خوابگاه های دانشجویی از طریق صندوق رفاه دانشجویان بر اساس سطوح یک، دو، سه و چهار و بر اساس ظرفیت پذیرش اتاق ها، معین شده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درباره نحوه اسکان دانشجویان در خوابگاه ها در سال تحصیلی تازه نیز گفت: ستاد ملی کرونا، پروتکل های بهداشتی مبارزه با کرونا را در دانشگاه ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی را ابلاغ کرده است که دانشگاه ها بر اساس موارد مطرح در این پروتکل در خصوص اسکان خوابگاهی عمل خواهند کرد.

مبلغ اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی در سال 1401-1400 و 1400-1399

*کلیه مبالغ فوق به تومان است.

مبنای نرخ های فوق بر اساس پرداخت به صورت بدهی (غیرنقدی) است و در صورت پرداخت نقدی در موعد مقرر مشمول 10 درصد تخفیف خواهند شد. برای دانشجویان سنوات اضافه مبالغ فوق به صورت زیر افزایش خواهد یافت:

نیمسال اول اضافه 100 درصد، نیمسال دوم اضافه 150 درصد و نیمسال سوم اضافه 200 درصد افزایش خواهد یافت. شایان ذکر است سکونت غیر مجاز مشمول جریمه 10 برابری خواهد شد

دانشجویان مهمان، بورسیه و شاغل مشمول 50 درصد افزایش نرخ اجاره بها خواهند شد.

مبنای محاسبه برای ترم های اول و دوم چهار ماه و نیم (4.5) و برای تابستان دو ماه و نیم (2.5) است.

بر اساس این گزارش، نرخ اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی در سال تحصیلی 1401-1400 در مقایسه با سال تحصیلی 1400-1399 افزایش داشته است.

منبع: مهر

آخرین اخبار اجتماعی را در صفحه جامعه وبلاگ فرافایلی بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "افزایش نرخ اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش نرخ اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید