10 ادکلن برتر مردانه که در سراسر دنیا محبوبند

به گزارش وبلاگ فرافایلی، احتمالا بارها برایتان پیش آمده که روبه روی ویترین عطرفروشی بایستید، به امید اینکه عطر و ادکلن مناسب خود را پیدا کنید. این تجربه بسیار اتفاق میفتد. نوارهای تست استفاده شده روی زمین ریخته می شوند. همه عطر و ادکلن های فروشگاه را می بویید. فروشنده به شما اطمینان می دهد که ترندهای تازه عطر و ادکلن مردانه بوی موی سوخته می دهند و کارایی ندارند و در آخر، ادکلنی می خرید که بدبوترین ادکلن دنیا از آب درمی آید. پس چاره چیست؟ برای آغاز، به جای اینکه تمام عطرفروشی ها را جستجو کنید، باید نکات مهم برای تشخیص یک ادکلن برتر مردانه را بدانید. بعلاوه، باید برندهای برتر ادکلن مردانه را بشناسید. در این مقاله، این نکات مهم را می خوانید و با 10 ادکلن برتر مردانه در دنیا آشنا می شوید.

10 ادکلن برتر مردانه که در سراسر دنیا محبوبند

چگونه ادکلن مردانه را انتخاب کنیم؟

بیشتر ادکلن ها بوی خوبی دارند اما چگونه باید بفهمیم که کدام یک از آن ها برای ما مناسب است؟ باید رایحه ای را انتخاب کنید که با شخصیت شما مطابقت داشته باشد. اگر فردی فعال و برون گرا هستید، رایحه ای تند و پر جنب و جوش می خواهید. اگر هم جزو آن دسته از افراد کم حرف و درون گرا هستید، یک عطر با رایحه چوبی عمیق می تواند برای شما مناسب تر باشد.

به خاطر داشته باشید که لازم نیست همواره از یک ادکلن بهره ببرید. هیچ علتی وجود ندارد که در محل کار همان بویی را بدهید که در یک قرار دیدار می دهید. به طور کلی، ادکلن ها، چه جزو 10 ادکلن برتر مردانه باشند و چه در دسته های دیگر جای بگیرند، از نظر رایحه به چهار دسته تقسیم می شوند. این چهار دسته را در ادامه می خوانید.

1. تازه

رایحه های تازه معمولا نت های بالایی یک عطر یا ادکلن را تشکیل می دهند. رایحه های یاس، مرکبات، علف و آبزیان بیشتر رایحه هایی هستند که در این گروه قرار می گیرند.

برای ماه های گرم تر سال ادکلنی با رایحه تازه برترین انتخاب است. این رایحه چندان شدید نیست و باعث می شود کمتر احساس گرما داشته باشید. ماندگاری این نوع ادکلن ها روی پوست زیاد نیست. بنابراین، احتمالا مجبور می شوید که در طول روز از آن ها دو بار بهره ببرید. ادکلن با رایحه تازه برای اداره و محل کار نیز عالی است.

2. گُل

عطر گل های تازه از شاخه جدا شده، میوه ها و شکوفه های پرتقال عالی به نظر می رسد، این طور نیست؟ رایحه های گل به خاطر اثر آرامش بخش خود معروفیت یافته اند و تنها مخصوص خانم ها نیستند. درست است که استفاده از ادکلنی که به عطر گل رز مادربزرگتان شباهت دارد، چندان جالب نیست اما ادکلنی با رایحه گل ملایم تر است. چنین ادکلنی برای مردانی که روحیه آرام تری دارند، مناسب است.

3. شرقی

رایحه های شرقی بیشتر از ادویه های خوش طعم مانند میخک، دارچین و زنجبیل تهیه می شوند. وانیل ملایم و نعناع تند و تیز هم در این دسته جای می گیرند. تقریبا هیچ رایحه ای وجود ندارد که حداقل بخشی از آن از خانواده رایحه های شرقی نباشد.

ادکلن هایی که رایحه شرقی دارند برای زندگی شبانه بهتر هستند نه محل کار. بخش تندتر این ادکلن ها برای ماجراجویی های روز بهتر است و بخش مربوط به وانیل، نعناع یا ادویه هایی مانند آن ها برای شب ها مناسب تر خواهد بود.

4. چوب

رایحه چوب صندل، سدر، وتیور، خزه، کهربا و چرم همگی در این دسته قرار می گیرند. رایحه های چوبی اغلب به نت های پایه عمیق عطر اختصاص دارند. بنابراین، حتی اگر ادکلن شما رایحه تازه و گل داشته باشد هم ممکن است چند ساعت پس از استفاده بوی نت چوبی آن را بشنوید.

ادکلنی با نت های چوبی به میزان ادکلن با نت های شرقی احساسی نیست اما در عوض، احساس اقتدار و مردانگی را منتقل می نماید.

10 ادکلن برتر مردانه

اگر در دنیای عطر و ادکلن تازه کار هستید، ممکن است روبرو شدن با اصطلاحات رایج مربوط به این دنیا یا شنیدن نام برندهای مشهور ادکلن برایتان کمی گیج نماینده باشد. به همین علت، باید علاوه بر نکات مهم برای انتخاب ادکلن، حداقل 10 ادکلن برتر مردانه را بشناسید. در ادامه، نام های ده ادکلن برتر مردانه دنیا و ویژگی های آن ها را می خوانید.

1. بلو اطلس آتلانتیس (Blu Atlas Atlantis)

وقتی در دنیای عطر و ادکلن تازه کار باشید، انتخاب برترین ها سخت است اما بلو اطلس آتلانتیس شما را از این آزمون سخت سربلند بیرون می آورد. آتلانتیس با تمام چیزهایی که از یک ادکلن روزمره انتظار دارید، وارد میدان شده است. این ادکلن، سازگاری، ماندگاری، استایل و معروفیت را یک جا دارد. بلو اطلس به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از شناخته شده ترین برندهای مراقبت از پوست مردانه در بازارهای دنیای است. ادکلن آتلانتیس با نت های ابتدایی ترنج، لیمو و انگور سیاه شروع می شود و با رایحه های اسطوخودوس، مریم گلی، مشک و خزه ادامه می یابد و در خاتمه رایحه ای چوبی و گیاهی دارد. بوی این ادکلن تقریبا تا 4 ساعت در فضا و تا 8 ساعت روی پوست باقی می ماند.

2. ناتیکا وویاژ (Nautica Voyage)

ناتیکا وویاژ رایحه های عاشقانه و تازه را به چند روش به زندگی شما می آورد. این ادکلن انتخابی عالی برای مردانی است که در پی تداعی تجربه ای فعالانه و عاشقانه برای خود و شریک زندگی شان هستند. رایحه هایی که نسیم دریا، جنگل ها و گیاهان ساحلی را برای شما تداعی می نمایند، همگی در ناتیکا وویاژ وجود دارند.

این ادکلن یکی از 10 ادکلن برتر مردانه دنیا در سال 2023 محسوب می شود چون می توانید آن را هم در موقعیت های رسمی و هم در حالت عادی بزنید. زمانی که مطمئن نیستید که چه رایحه ای برای شما مناسب است، ناتیکا وویاژ با رایحه میوه ای و نت های پایه ای از چوب سدر، کهربا و آبزیان به یاری شما می آید.

3. تق هرمس (Terre DHermès)

برای خلق رایحه کلاسیک مدرن مانند تق هرمس به یک استادکار احتیاج است. بنابراین، تعجبی ندارد که بشنویم که این ادکلن را ژان کلود النای معروف طراحی نموده است. آنچه این ادکلن را از سایر 10 ادکلن برتر مردانه متمایز می نماید، رایحه تازه ای است که پس از استفاده از آن شنیده می شود. نت های ابتدایی این ادکلن رایحه گریپ فروت و پرتقال است اما آنچه تق هرمس را خاص تر می نماید، رایحه چوبی است که شما را به یاد جنگل های سرسبز می اندازد. این ادکلن ماندگاری و رایحه ای خاص دارد و برای هر موقعیتی مناسب است.

4. آکوا دی جیو پروفومو (Acqua Di Giò Profumo)

آکوا دی جیو پروفومو از گروه جیورجیو آرمانی یک ادکلن کلاسیک دیگر است که در همه جا، از محل کار گرفته تا باشگاه یا تعطیلات آخر هفته به کار می رود. این ادکلن روزمره با نت های دریایی و علفی در چند ساعت اول به شما حس پیچیده بودن می دهد. این ادکلن با رایحه ای ماندگار شما را خاص تر جلوه می دهد. هیچ کس نمی خواهد کسی باشد که کل ساختمان را از بوی ادکلن خود خفه کند، مهم نیست که این ادکلن چه بوی خوبی داشته باشد.

ادکلن آکوا دی جیو پروفومو به علت ماندگاری، سازگاری و پیچیدگی توانسته به یکی از 10 ادکلن برتر مردانه در تمام دوران تبدیل شود.

5. دریمر از ورساچه (The Dreamer by Versace)

این ادکلن یکی از محبوب ترین ادکلن های مردانه در دنیا است و علت خوبی هم دارد. این ادکلن ترکیبی مبتکرانه و ملایم از گیاهان معطر وحشی از ترخون گرفته تا گل درخت عرعر را در خود دارد. این ادکلن با رایحه گل و گیاه برای مهمانی شامی رسمی همراه با دوستان یا افراد دیگر مناسب است.

خودتان با بوییدن این ادکلن متوجه خواهید شد که شامل نت هایی از مرکبات و میوه هایی شیرین تر مانند سیب، گواوا و توت قرمز است. نت های دریایی با این رایحه ها ترکیب می شوند تا ادکلنی با رایحه ای تازه، نیروبخش و منحصربه فرد برای ماه های گرم سال ارائه دهند.

6. گوچی گیلتی (Gucci Guilty)

گوچی گیلتی یکی از 10 ادکلن برتر مردانه در سال 2023 است. علت محبوبیت این ادکلن به ترکیب رایحه منحصربه فرد آن بازمی شود. این ادکلن رایحه ای از شکوفه پرتقال، ترنج و مشک دارد. گوچی گیلتی نسبتا ساده است و برای مردان سنتی که می خواهند ادکلنی با تأثیرگذاری بیشتر داشته باشند مناسب تر است.

این ادکلن برای موقعیت های غیررسمی پیشنهاد می شود چون بوی آن در مقایسه با سایر ادکلن ها سریعتر مورد توجه قرار می گیرد.

7. داویدف کول واتر (Davidoff Cool Water)

ادکلن داویدف کول واتر مردانه برای استفاده روزمره و انجام دادن بعضی کارها یا دیدار با دوستان عالی است. این ادکلن برترین رایحه خود را به شما می دهد. بنابراین، همواره برای مکالمه ای مجذوب کننده با فردی مهم آماده هستید.

ترکیب رایحه این ادکلن شامل نت های ظریف و خوش عطری از نعناع، عنبر و اسطوخودوس می شود. بنابراین، در نهایت برای استفاده در طول یک روز مناسب است. این ادکلن بیش از 18 ماده طبیعی دارد که به همان میزان طراوت و مجذوب کنندهیت شما را نشان می دهند. این ادکلن برای تابستان ها بهتر است چون در آن، نت های میوه ای آناناس، خربزه و انگور سایه با عطر زنبق ترکیب شده اند.

8. تام فورد توباکو وانیل (Tom Ford Tobacco Vanille)

انتخاب یکی از ادکلن های تام فورد برای معرفی این برند به طرز عجیبی سخت است. در نهایت، باید توباکو وانیل را به عنوان یکی از 10 ادکلن برتر مردانه معرفی کنیم چون ماهیت نوستالژیکی دارد و روز به روز در میان رقبا محبوب تر می شود.

در این ادکلن رایحه آرامش بخش تنباکو با وانیل ترکیب شده تا رایحه شیرینی به دست آید که برای برترین اوقات شما مناسب است. ترکیبی تند و گرم از کاکائو، ادویه های معطر و میوه ها رایحه این ادکلن را تشکیل می دهند و در نهایت این نت های ابتدایی به رایحه ای چوبی ختم می شوند. این ادکلن برای ماه های سرد سال مناسب است و می توانید از آن هم برای اوقات فراغت و هم در محیط کار بهره ببرید. رایحه ادکلن توباکو وانیل همان عطری است که می توانید در شب های سرد سال در حال نوشیدن یک فنجان کاکائوی داغ از آن لذت ببرید.

9. بلک فانتوم (Black Phantom, by Kilian)

هیچ فهرستی از 10 ادکلن برتر مردانه بدون بلک فانتوم تکمیل نمی شود. رایحه هایی از ادویه های شیرین و قهوه برای ادکلن زنانه و مردانه هر دو مناسب هستند. البته، اگر رژیم غذایی بدون قند دارید، بهتر است که با استشمام این ادکلن خود را آزار ندهید. این ادکلن به معنای واقعی کلمه بوی خوردنی می دهد و شما را به یاد کیک شکلاتی مجللی می اندازد که آخرین بار طعم آن را چشیده اید.

شکلات تلخ رایحه اصلی این ادکلن است که با رایحه بادام و چوب صندل کامل می شود. اگر عاشق عطرهای خوش طعم هستید، این ادکلن برای شما مناسب است.

10. کالوین کلین سی کی اوری وان (Calvin Klein CK Everyone)

اگر در پی ادکلنی خاص هستید که نسبت به سایر ادکلن های مردانه قیمت کمتری داشته باشد، کالوین کلین سی کی اوری وان را به شما پیشنهاد می دهیم. این ادکلن خاص و کلاسیک رایحه هایی از لیمو، چای سبز و ترنج دارد. نت های پایه آن نیز رایحه های یاس، چوب صندل و کهربا هستند. این ادکلن برای کسانی که در پی رایحه ای باطراوت و نوستالژیک هستند، مناسب است.

چگونه از ادکلن استفاده کنیم؟

همه آنچه را که برای ما بدیهی به نظر می رسد، نمی دانند. اصول اولیه استفاده از ادکلن نیز جزو همین مسائل است. در ادامه، 7 اصل مهم برای استفاده از ادکلن را می خوانید تا بتوانید با اطمینان رایحه مورد علاقه خود را در فضا پخش کنید.

1. زیاده روی نکنید

لازم نیست که همسایه های شما هم بتوانند رایحه ادکلن شما را به وسیله دیوارها حس نمایند. اگر بعد از استفاده از ادکلن برای یک روز، احساس می کنید که رایحه آن برای یک روز کافی نبوده، می توانید در روز بعد دو بار از آن بهره ببرید.

بهتر است که برای یک روز حداکثر چهار مرتبه از یک ادکلن بهره ببرید. اگر این چهار مرتبه برای شما ماندگار نیست، وقت آن است که یکی دیگر از 10 ادکلن برتر مردانه را انتخاب کنید. حتی می توانید برای داشتن رایحه ای قوی تر از یک ادو پرفیوم بهره ببرید. هر ادکلنی که مجبور باشید آن را چهار مرتبه در روز بهره ببرید، باعث می شود که مردم هنگام عبور از کنار شما به سرفه یا عطسه بیفتند. برای اینکه هر کسی از کنار شما می گذرد، مجبور نشود جلوی بینی خود را بگیرد، ادکلن را حداکثر چهار مرتبه در روز بهره ببرید.

2. ادکلن را روی نواحی گرم بدن بمالید

این روش باعث می شود که ادکلن شما بیشترین تأثیر را داشته باشد. اولین اسپری ادکلن باید روی گردن و زیر سیب آدم باشد. برترین نقاط بعدی برای استفاده از ادکلن زیر آرنج و مچ دست شماست.

عطر و رایحه ادکلن همراه با گرمایی که به طور طبیعی از بدنتان آزاد می شود، جریان می یابد. اسپری کردن نواحی خنک تر بدن نیز کارساز خواهد بود اما با استفاده از ادکلن در منطقه ها گرم تر از ادکلن خود بهره بیشتری خواهید برد.

3. ادکلن را روی پوست خشک و تمیز بمالید

بعد از حمام و درست پس از خشک شدن، ادکلن بزنید. به هیچ یک از لباس های خود ادکلن نزنید. این کار نه تنها تأثیری ندارد، بلکه ممکن است پارچه آن را لکه دار کند.

از آن گذشته، نباید سعی کنید تا بوی بدن خود را با ادکلن بپوشانید. فرقی نمی نماید که کدام یک از 10 ادکلن برتر مردانه را به کار برده باشید، بوی بد بدنتان فقط پنهان شده و در نهایت خود را نشان می دهد. ادکلن نمی تواند جایگزین استحمام شود.

4. موقع راه رفتن ادکلن را اسپری نکنید

بعضی از افراد ادکلن را در هوا اسپری می نمایند و از میان آن می گذرند. این کار اشتباه است چون بیشتر ادکلن روی زمین می پاشد و شما تنها از بخشی از آن استفاده خواهید کرد.

5. مالیدن ادکلن رایحه آن را از بین نمی برد

اسپری کردن ادکلن روی مچ دست و مالیدن آن حرکتی نسبتا رایج است. بسیاری از افراد معتقدند که مالیدن عطر روی پوست، پیوند مولکولی آن را شکسته و رایحه آن را از بین می برد اما این درست نیست. اصطکاک مچ دست شما برای شکستن پیوندهای مولکولی کافی نیست.

در عوض، مالش باعث ایجاد گرما می شود و گرما سرعت تغییر فازهای رایحه ادکلن شما را سرعت می بخشد. این کار باعث می شود که نت های ابتدایی دوام کمتری داشته باشند و نت های میانی و پایه همگی زودتر احساس شوند.

6. هر بار که نت ابتدایی را از دست می دهید دوباره ادکلن نزنید

ادکلن را باید روزانه حداقل یک بار تجدید کرد. اجازه بدهید تا رایحه آن جریان طبیعی خود را داشته باشد. اگر فقط از نت های ابتدایی عطر لذت می برید، بهتر است که ادکلن خود را تغییر دهید.

7. قانون سه تا شش اینچ را رعایت کنید

برای استفاده یکنواخت از ادکلن، هنگام اسپری کردن، بطری ادکلن را 3 تا 6 اینج معادل 7.5 تا 15 سانتی متر دور از خود نگه دارید. ادکلن در فاصله ای بیشتر از 15 سانتی متر ممکن است به شما نرسد و در فاصله ای نزدیکتر از 7.5 سانتی متر هم ادکلن بیش از حد به شما می رسد.

کلام آخر

برای انتخاب برترین ادکلن مردانه باید نکات مهم برای انتخاب آن و 10 ادکلن برتر مردانه را بشناسید. در این مقاله، ادکلن هایی را معرفی کردیم که در سال 2023 و سال های بعد از آن شما را خاص جلوه می دهند.

منبع: vogue

منبع: دیجیکالا مگ

به "10 ادکلن برتر مردانه که در سراسر دنیا محبوبند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 ادکلن برتر مردانه که در سراسر دنیا محبوبند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید