موسوی: بیانیه وزارت خارجه فرانسه در مورد یک تبعه ایرانی اقدامی مداخله جویانه است

به گزارش وبلاگ فرافایلی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به اقدام وزارت خارجه فرانسه در فراخوانی سفیر کشورمان در پاریس و بیانیه آنها واکنش نشان داد.

موسوی: بیانیه وزارت خارجه فرانسه در مورد یک تبعه ایرانی اقدامی مداخله جویانه است

به گزارش حوزه سیاست خارجی وبلاگ فرافایلی، سید عباس موسوی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به پرسشی در مورد اقدام وزارت خارجه فرانسه در فراخوانی سفیر کشورمان در پاریس و بیانیه آنها گفت: بیانیه وزارت خارجه فرانسه در مورد یک تبعه ایرانی اقدامی مداخله جویانه بوده و درخواست فرانسه را فاقد مبنای حقوقی می دانیم، زیرا فرد مورد نظر (خانم عادلخواه) تبعه ایران است و به اتهام ارتکاب اعمال جاسوسی بازداشت شده است و وکیل ایشان از جزئیات پرونده اطلاع داشته و پرونده وی توسط قوه قضائیه در دست آنالیز است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان همچنین در مورد یک تبعه فرانسوی نیز که با اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی بازداشت می باشد، اضافه کرد: وی تا به امروز چند بار دسترسی کنسولی داشته است و وکیل وی از اتهاماتش آگاه بوده و با مقامات قوه قضائیه در ارتباط می باشد.

موسوی اعلام کرد: فضاسازی ها نمی تواند مانع رسیدگی به این پرونده ها توسط قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران گردد؛ به خصوص در رابطه با اتهامات امنیتی که به این دو فرد وارد شده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "موسوی: بیانیه وزارت خارجه فرانسه در مورد یک تبعه ایرانی اقدامی مداخله جویانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: بیانیه وزارت خارجه فرانسه در مورد یک تبعه ایرانی اقدامی مداخله جویانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید