مقررات منع آمدوشد سراسری در کردستان عراق برای مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ فرافایلی، منطقه کردستان عراق به منظور مقابله با شیوع کرونا، مقررات منع آمد و شد کلی به مدت 48 ساعت وضع کرد.

مقررات منع آمدوشد سراسری در کردستان عراق برای مقابله با کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فرافایلی، وزارت داخلی دولت منطقه کردستان عراق طی بیانیه ای از وضع مقررات منع آمدوشد طی 48 ساعت در چارچوب اقدامات پیشگیرانه در شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، در این بیانیه که روز آدینه منتشر شد، آمده است که از روز شنبه (امروز 4 آوریل)، به مدت 48 ساعت مقررات منع آمد و شد کلی اجرایی می گردد و این قانون مشمول کلیه نیروهای امنیتی، ارتش، پلیس و کارمندان وزارت بهداشت و عابران پیاده نیز می گردد.

این نخستین بار است که در منطقه کردستان عراق، قانون منع آمد و شد برای عابران پیاده اجرا می گردد.

وزارت داخلی منطقه کردستان عراق بیان کرد: این تصمیم شامل نیروهای آسایش (امنیت داخلی)، پلیس، پیشمرگه، و ارتش فدرال نیز می گردد آنها مجاز به استفاده از خودرو برای تردد نیستند و تنها نیروهایی که در حال ماموریت هستند از این تصمیم مستثنی هستند و هر کس از این امر تخلف کند، به صورت قانونی بازخواست خواهد شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: پزشکان و کارمندان وزارت بهداشت نیز اجازه تردد با خودرو را ندارند و تنها نیروهایی که باید در شیفت کاری خود حضور یابند با داشتن مجوزهای رسمی، از این امر مستثنی هستند در غیر این صورت قانونا بازخواست خواهند شد.

بر اساس این بیانیه، ممنوعیت تردد خودروها در منطقه کردستان تا دهم آوریل جاری ادامه خواهد داشت.

پیشتر، وزارت بهداشت منطقه کردستان از ابتلای 208 نفر در این منطقه به کرونا اطلاع داده بود که از این تعداد دو نفر جا باختند و 62 نفر بهبود یافتند.

وزارت بهداشت عراق نیز اعلام نموده است که طی 24 ساعت گذشته، 48 نفر دیگر به این ویروس مبتلا شده اند و اکنون شمار مبتلایان به این ویروس در عراق 820 نفر است و شمار جان باختگان هنوز 54 نفر است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقررات منع آمدوشد سراسری در کردستان عراق برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات منع آمدوشد سراسری در کردستان عراق برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید