خبرنگاران تصادف رانندگی در جاده های زنجان شیب نزولی به خود گرفت

به گزارش وبلاگ فرافایلی، زنجان - خبرنگاران - مسؤول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان گفت: اسفند ماه امسال، میزان وقوع تصادفات رانندگی در سطح جاده های این استان نسبت به اسفند سال قبل فرایند نزولی به خود گرفته است.

خبرنگاران تصادف رانندگی در جاده های زنجان شیب نزولی به خود گرفت

جواد مرادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ فرافایلی اضافه نمود: پیشگیری از بیماری ویروس کرونا و در نتیجه کاهش مسافرت ها، عمده عامل پایین آمدن میزان تصادف های رانندگی اعم از جرحی و فوتی در سطح مسیرهای ارتباطی این استان است.

وی گفت: با این وجود عوامل اورژانس زنجان با حضور در سطح پایگاه های جاده ای و شهری زنجان همواره در آماده باش کامل هستند و در صورت وقوع هر حادثه ای در درون و برون شهرهای این استان، نسبت به ارایه خدمات درمانی اولیه و انتقال بیماران در سریعترین زمان به مراکز درمانی اقدام خواهند کرد.

مرادی شرح داد: تیم های تخصصی اورژانس زنجان با تجهیزات ویژه در حالت آماده باش قرار دارند که به محض اعزام به محل، پس از مشاهده افراد مبتلا به کرونا نسبت به ضدعفونی فرد اقدام و سریع بیمار را به مراکز درمانی که برای این منظور اختصاص یافته، انتقال می دهند.

وی اضافه نمود: تیم های عملیاتی ویژه اورژانس 115 این استان با آمادگی کامل به منظور خدمت رسانی به مبتلایان احتمالی به ویروس کرونا هستند و روزانه بیش از 10 مورد مشکوک به این بیماری را با دقت و احتیاط کامل به بیمارستان های مشخص شده منتقل می کنند تا مورد تست و بررسی و مداوا قرار گیرند.

برای انتقال اینگونه بیماران تعداد 10 دستگاه آمبولانس که مجهز به تجهیزات پزشکی، وسایل حفاظت فردی و مانیتورینگ هستند اختصاص یافته است.

سه دستگاه آمبولانس در پایگاه های ولیعصر، قائم و خیام برای شهر زنجان و هفت دستگاه آمبولانس دیگر نیز برای سایر شهرستان های این استان در نظر گرفته شده است و که پایگاه ولیعصر به صورت 24 ساعته بوده و 2 پایگاه دیگر نیز از ساعت 11 صبح تا 11 شب آماده برای انتقال افراد مشکوک به بیماری کرونا هستند.

جاده های زنجان روزهای آرامی را سپری می کنند

جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: میزان وقوع تصادفات رانندگی در سطح جاده ای این استان از ابتدای ماه جاری تا به امروز، بسیار کم شده است و با این فرایند شاهد کاهش مرگ و میرها در نوروز امسال خواهیم بود.

سرهنگ محمدعلی عظیمی با بیان اینکه در 11 ماهه امسال در مجموع 244 نفر در تصادفات جاده ای زنجان جان باختند، گفت: رانندگان باید هنگام رانندگی دقت و احتیاط بیشتری کنند که در غیر این صورت جان خود، سرنشینان و دیگران را با خطر روبرو خواهند کرد.

در پی شیوع بیماری کرونا ویروس، از ساعت 22 جمعه شب /16 اسفند ماه/ ورود خودروهای غیر بومی به شهرهای استان زنجان در کلیه محورها تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شد.

استان زنجان پنج هزار و 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تصادف رانندگی در جاده های زنجان شیب نزولی به خود گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تصادف رانندگی در جاده های زنجان شیب نزولی به خود گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید