فرانسه برای میزبانی از مکانیسم اقتصادی اروپا و ایران آمادگی دارد

به گزارش وبلاگ فرافایلی به نقل از اسپوتنیک، فرانسه احتمالاً درصدد است تا یک نهاد حقوقی را در راستای مکانیسم اقتصادی ویژه به منظور دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران ایجاد کند.

فرانسه برای میزبانی از مکانیسم اقتصادی اروپا و ایران آمادگی دارد

یک منبع مطلع در بروکسل در این باره اعلام نمود: تا آنجا که اطلاع دارم، یک نهاد حقوقی به منظور میزبانی از مکانیسم مالی اروپا و ایران موسوم به SPV ایجاد خواهد شد.

این منبع مطلع در این باره گفت: این نهاد حقوقی در فرانسه تا پیش از خاتمه ماه میلادی جاری به ثبت خواهد رسید.

این درحالی است که چند روز قبل هم خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال خبر مشابهی را در این باره اطلاع رسانی نموده بود.

لازم به ذکر است، ماجا کاسیانچیچ سخنگوی فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا 18 دی ماه امسال میلادی اعلام نمود که این اتحادیه همچنان مشغول کوشش در راستای ایجاد مکانیسم پرداختی است که فرایند تجارت با ایران را علیرغم تحریم های آمریکا تسهیل کند.

کاسیانچیچ حتی از این نیز پیشتر رفت و گفت بر این باور است که این مکانیسم ظرف هفته های پیش رو در راستای تقویت تجارت مشروع با ایران، راه اندازی خواهد شد.

به گفته وی، مادامی که ایران به تعهدات هسته ای خود پایبند باشد، این بخشی از کوشش گسترده اتحادیه اروپا برای حفظ برجام خواهد بود.

لازم به ذکر است به دنبال خروج یکجانبه آمریکا از برجام در ماه می سال میلادی گذشته، اتحادیه اروپا در راستای برخورداری ایران از مزایای مالی توافق هسته ای سال 2015 موسوم به برجام، برای ایجاد چنین ساز و کاری قول مساعد داده بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فرانسه برای میزبانی از مکانیسم اقتصادی اروپا و ایران آمادگی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه برای میزبانی از مکانیسم اقتصادی اروپا و ایران آمادگی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید