سید حسن نصرالله: اعتراضات مردمی نشان دهنده درد مردم است، با سقوط دولت مخالفیم

به گزارش وبلاگ فرافایلی، سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان به مناسبت اعتراضات مردمی در این کشور به ایراد سخنرانی پرداخت.

سید حسن نصرالله: اعتراضات مردمی نشان دهنده درد مردم است، با سقوط دولت مخالفیم

به گزارش ، سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان امروز جمعه به مناسبت اعتراضات مردمی در این کشور به ایراد سخنرانی پرداخت.

سید حسن نصرالله در آغاز سخنان خود گفت: اعتراضات مردم لبنان نمایانگر دردهایی است که آنها دارند. همه مسئولیم که این تظاهرات و اعتراضات را در چارچوب مسالمت آمیز آن حفظ کنیم.

وی با اشاره به جنگ تبلیغاتی علیه حزب الله و تلاش برای دخالت دادن این گروه در اعتراضات، گفت: اگر محور مقاومت وارد این اعتراضات می شد، تظاهرات راستا دیگری می گرفت، ولی بهتر است که اعتراضات مردم فراحزبی و جناحی باشد. آرزو دارم تظاهرکنندگان به احزاب و گروه های سیاسی اجازه موج سواری ندهند. عده ای تلاش کردند به وسیله رسانه های معاند خلیج فارس اینگونه القا کنند که دبیر کل حزب الله معترضان را تهدید کرده است.

دبیر کل حزب الله درباره فواید مثبت این اعتراضات شرح داد: یکی از مهمترین دست آوردهای تظاهرات مردم، اعلام بودجه بدون مالیات است. این اعتراضات باعث آغاز فرآیند اجرای تعهدات مسئولان لبنانی شد فشار اعتراض های مردم باعث صدور سند اصلاحات دولت و جدول زمانبندی برای انجام آن شد که نخستین گام برای حرکت دولت به سمت اصلاحات بود. این اتفاق در تاریخ لبنان بی سابقه بود.

وی اضافه کرد: مهمترین بند در این سند، قانون استرداد اموال دزدیده و غصب شده است. اجازه نخواهیم داد تصمیمات دولت به تعویق بیوفتد، این وعده ها باید در مقام عمل اجرایی شود. حزب الله با احزاب دیگر برای تصویب قانون بازگرداندن اموال به سرقت رفته و شفافیت اطلاعات بانکی مسئولین تلاش خواهد کرد.

نصرالله در ادامه گفت: نبود قدرت و دولت باعث ایجاد آشوب می شود، ما از گفت و گو استقبال می کنیم و باید به دنبال راهکار باشیم، راهکاری که منجر به سقوط دولت نشود.

در حال تکمیل....

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سید حسن نصرالله: اعتراضات مردمی نشان دهنده درد مردم است، با سقوط دولت مخالفیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سید حسن نصرالله: اعتراضات مردمی نشان دهنده درد مردم است، با سقوط دولت مخالفیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید