راه اندازی شبکه شناسایی سیارک های در حال برخورد با زمین

به گزارش وبلاگ فرافایلی به نقل از نیواطلس، شبکه یادشده توسط یک گروه بین المللی و تحت نظر ناسا طراحی شده و شبکه بین المللی هشدار سیارک نام دارد.

راه اندازی شبکه شناسایی سیارک های در حال برخورد با زمین

این شبکه قادر به ردگیری سیارک های بالقوه خطرناک است که در نزدیکی زمین در حال حرکت هستند. شبکه یادشده در اولین آزمایش خود توانست با موفقیت سیارکی به نام 012 TC4 را شناسایی کند که با سرعت از فاصله 43780 کیلومتری زمین در حال حرکت بود.

با توجه به کوچک بودن ابعاد سیارک ها و حرکت سریع آن ها، شناسایی آنها از کره زمین با توجه به آلودگی هوا و موانع بصری متعدد کار ساده ای نیست. اما برخورد هر یک از آنها با کره زمین می تواند تاثیرات مرگباری به اندازه یک انفجار هسته ای داشته باشد و لذا راه اندازی این شبکه هشدار می تواند به ساکنان کره زمین یاری کند تا در صورت وجود احتمال برخورد یک سیارک با سطح زمین از محل وقوع حادثه بگریزند.

سیارک شناسایی شده توسط این شبکه هشدار 15 متر طول و 8 متر عرض داشت و اولین بار توسط تلسکوپ Pan-STARRS در هاوایی شناسایی شده بود. شبکه هشدار سیارک ها مبتنی بر اطلاعات جمع آوری شده از دهها تلسکوپ در آمریکا، کانادا، کلمبیا، آلمان، ایتالیا، ژاپن، هلند، روسیه، آفریقای جنوبی و غیره است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "راه اندازی شبکه شناسایی سیارک های در حال برخورد با زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی شبکه شناسایی سیارک های در حال برخورد با زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید