با شماری از جالب ترین سوغاتی های جهان آشنا شوید

به گزارش وبلاگ فرافایلی، وقتی کسی به مسافرت می رود، تمایل دارد تا از آن سفر یک یادگاری و ره آورد داشته باشد تا با تماشا آن، خاطرات زیبایی از آن مسافرت را بخاطر آورده و لحظات خوب و خوش آن را برای خود یادآوری کند. با ما در مقاله عجیب ترین سوغاتی های جهان همراه باشید تا شما را با تعدادی از جالب ترین سوغاتی های جهان آشنا کنیم. قطعا، آشنایی با سوغاتی های عجیب جهان برایتان جالب خواهد بود.

با شماری از جالب ترین سوغاتی های جهان آشنا شوید

لیست مطالب

لامپ نفتی راشمور، داکوتای جنوبیکشتی گیر سومو، ژاپنفنجان دراکولا، رومانیدرب بازکن بطری پاپ، واتیکانمجسمه فرعون، مصرمجسمه عیسی مسیح، برزیلمجسمه گولم، جمهوری چکجاسوئیچی برج ایفل، فرانسهاتوبوس دو طبقه قرمز، انگلستانجمجمه های تزئینی، مکزیککلاه حصیری، تایلندعروسک ماتروشکا، روسیهشکلات های توپی موزارت، اتریشمجسمه فیل های رنگ شده، هندصلیب سنگی مالتی، مالتیشاخ وایکینگ، سوئدکفش های چوبی نقاشی شده، هلندشربت افرا، کاناداماسک سنتی وهمی، ایتالیا

لامپ نفتی راشمور، داکوتای جنوبی

داکوتای جنوبی در میان نقاط مهم توریستی آمریکا نیست، اما دارای نقطه عطفی است که در جهان معروفیت پیدا نموده و بسیاری از جهانگردان به این منطقه می فرایند. به شما این اطمینان را می دهیم که بعد از سفر به این سرزمین، شما قصد خرید یک سوغاتی را خواهید کرد. لامپ نفتی برترین سوغاتی از این منطقه است. این مورد از جالب ترین سوغاتی های جهان از یک پایه سرامیکی، یک دودکش شیشه ای و یک مجسمه ای از کوه راشمور تشکیل شد.

کشتی گیر سومو، ژاپن

در کشور ژاپن چیزهای معروف بسیاری وجود دارند. کشتی سومو یک رقابت کامل محسوب می گردد و به همین سبب، مجسمه های کشتی گیر سومو از جمله عجیب ترین سوغاتی های جهان بحساب می آیند.

فنجان دراکولا، رومانی

وقتی صحبت از کشور رومانی به میان می آید، اولین چیزی که به فکر می رسد، دراکولا یا همان خون آشام مشهور است. برترین گزینه برای سوغاتی از سفر به رومانی هم فنجان هایی با چهره دراکولا هستند.

درب بازکن بطری پاپ، واتیکان

هنگامیکه از کوچکترین کشور مستقل در رم تماشا می کنید، این مسافرت یکی از برترین سفرهای عمرتان خواهد شد و در کل زندگیتان آن را بخاطر خواهید سپرد. پرتره های پاپ را می توانید در همه جای این کشور ببینید و یکی از جالب ترین سوغاتی های جهان بحساب می آیند.

مجسمه فرعون، مصر

شما نمی توانید مصر را بدون تماشا اهرام، ابوالهول، شترها و فرعون ها ترک کنید. در این سفر به یاد ماندنی و تاریخی، شما تمایل خواهید داشت تا تمامی خاطرات این سفر را با خود همواره مرور کنید. مجسمه های کوچک فرعون به شما در این امر یاری خواهند کرد.

مجسمه عیسی مسیح، برزیل

یکی از جاذبه های برجسته و شناخته شده برزیل، مجسمه عیسی مسیح بوده که 30 متر ارتفاع دارد. یکی از سوغاتی های عجیب جهان، مجسمه های عیسی مسیح هستند. این مجسمه با مقدار و جنس های مختلف در برزیل یافت می گردد.

مجسمه گولم، جمهوری چک

مجسمه گولم را میتوان یک نسخه مشابه با مجسمه های کشتی گیر سوموی ژاپن دانست. در حقیقت، مجسمه گولم یک انسان افسانه ای است که در قرن شانزدهم ساخته شد. این مجسمه کوچک یکی از محبوب ترین سوغاتی های کشور جمهوری چک است.

جاسوئیچی برج ایفل، فرانسه

مسافرت به کشور فرانسه بدون بازدید از برج ایفل اصلا غیر ممکن است. بعد از ملاقات از زیبایی این برج باشکوه، تنها چیزی که می توانید از فرانسه به اسم سوغاتی بیاورید، نماد کوچکی از همین برج است؛ البته با کاربرد جاسوئیچی تا با آویزان کردن کلیدهای خود به این برج، خاطرات این سفر را همواره برای خود زنده نگه دارید.

اتوبوس دو طبقه قرمز، انگلستان

یکی از معروفترین چیزهایی که برای هر جهانگردی مجذوب نماینده است و با آن عکس می گیرد، اتوبوس های قرمز دو طبقه هستند. جهانگردان تمایل دارند تا نمونه کوچک این اتوبوس ها را خریداری نمایند و به همین دلیل، این اتوبوس ها یکی از برترین نمونه های سوغاتی انگلستان بشمار می آیند.

جمجمه های تزئینی، مکزیک

این جمجمه ها یکی از محبوب ترین گزینه های سوغاتی در سرزمین مکزیک بوده و اشاره به روز مردگان در این کشور دارند. روز مردگان یکی از تعطیلات سنتی مکزیک بوده که در سراسر کشور جشن گرفته می گردد و این سوغاتی شما را به یاد این جشن می اندازد.

کلاه حصیری، تایلند

تایلند در سالهای اخیر به یک مرکز توریستی در آسیا تبدیل شده و هر ساله تعداد زیادی جهانگرد به تایلند می فرایند و از این کشور تماشا می نمایند. یکی از سوغاتی های عجیب جهان که می توانید از تایلند تهیه نموده و با خود همراه کنید، کلاه حصیری است.

عروسک ماتروشکا، روسیه

عروسک های تودرتو که با نام ماتروشکا در روسیه مشهور بوده را همه می شناسند. جنس این مورد از عجیب ترین سوغاتی های جهان چوبی است، در داخل هم قرار گرفته اند و یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین سوغاتی های کشور روسیه هستند.

شکلات های توپی موزارت، اتریش

موزارت یکی از بزرگترین آهنگسازان موسیقی جهان است. در سفرتان به اتریش می توانید شکلات معروف موزارت را خریداری کنید؛ یک شکلات مخصوص که یکی از برترین و محبوب ترین سوغاتی های اتریش است.

مجسمه فیل های رنگ شده، هند

هندوستان کشور عجایب و زیبایی های خاص است. در هند یکی از محبوب ترین و خاص ترین سوغاتی ها، فیل رنگین بوده که با زیبایی خاص خود برایتان هنرنمایی می نماید.

صلیب سنگی مالتی، مالتی

صلیب مالتی یکی از مهمترین نمادهای ملی مالت است. مغازه های سوغات محلی آن را در تمام نسخه های ممکن ارائه می دهند و عمدتا از جنس سنگ آهک سفید هستند.

شاخ وایکینگ، سوئد

سوئد کشوری است که وایکینگ ها در آنجا زندگی می نمایند. پس، باعث تعجب نیست که جهانگردان کلاه وایکینگ ها را که کلاهی شاخ دار است، به اسم سوغات از سوئد با خود به خانه ببرند.

کفش های چوبی نقاشی شده، هلند

در هلند شما طیف وسیعی از سوغاتی ها را در اختیار دارید تا انتخاب کنید؛ آسیاب های بادی، گل های لاله و پنیر. اما، یک چیز فوق العاده دیگری هم وجود دارد که بسیار محبوب و مرسوم است؛ کفش های رنگارنگ فوق العاده. این کفش ها از چوب ساخته شده اند.

شربت افرا، کانادا

کانادا بزرگترین فراوری نماینده شربت افرا در جهان بشمار می آید. برگ افرا در این کشور به اسم نماد ملی شناخته شده و هیچ چیز بهتر از این نیست که یک بطری شربت افرا را به اسم سوغاتی با خود ببریم.

ماسک سنتی وهمی، ایتالیا

ماسک های سنتی در کارناوال های سالانه استفاده می شوند و اغلب پیچیده و زیبا هستند. ماسک های وهمی از چرم، چینی و شیشه ساخته می شوند و شما می توانید ماسک ها را از کارگاه های قدیمی ماسک در وهم انتخاب کنید. این فروشگاه ها بخاطر ماسک های دست ساز خود معروف هستند.

منبع: همگردی

به "با شماری از جالب ترین سوغاتی های جهان آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با شماری از جالب ترین سوغاتی های جهان آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید