دلیل معطل ماندن اوراق مشارکت مترو چه بود؟

به گزارش وبلاگ فرافایلی، تهران (پانا) - معاون مالی و مالی شهرداری تهران درباره معطل ماندن 1500 میلیارد اوراق مشارکت به دلیل ارائه ندادن وثیقه در بانک رفاه کارگران توضیحاتی داد.

دلیل معطل ماندن اوراق مشارکت مترو چه بود؟

مرتضی الویری، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در دویست و سی وهفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران که روز 30 شهریور ماه برگزار شده بود از معطل ماندن 1500 میلیارد تومان اوراق مشارکت به دلیل ارائه ندادن وثیقه در بانک رفاه کارگران خبر داده و گفته بود: بنا بود این اوراق برای اجرای طرح های حمل و نقل عمومی شهر تهران با ارائه مطالعات توجیهی مطابق ضوابط و با رعایت طرح های جامع و تفصیلی شهر تهران و سایر قوانین و مقررات فرادستی استفاده گردد.

الویری همچنین تاکید نموده بود: به مدت یک هفته به شهرداری تهران فرصت داده می گردد تا گزارش مربوط به این موضوع را به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کند.

عبدالحمید امامی، معاون مالی و مالی شهرداری تهران در گفت وگو با پانا درباره تذکر مرتضی الویری اظهار کرد: طی روزهای اخیر با مدیرعامل و معاونان بانک رفاه درباره املاکی که بتوانیم به عنوان وثیقه در اختیارشان بگذاریم، جلسه داشتیم و در این جلسه به تفاهم رسیدیم تا کارها انجام گردد و قاعدتا باید ظرف این هفته تمام می شد منتهی اکنون نامه ای از امور دارایی آوردند که شهرداری تهران بابت سال های گذشته به دارایی بدهی دارد و باید آنها را حل و فصل کند تا بتواند مشکل مالی اسناد را حل نماید وگرنه درباره تضامین مشکل خاصی وجود ندارد و کارهای آن صورت گرفته است.

معاون مالی و مالی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا بمشکلاتی که درباره بانک آینده و سختگیری هایی که در مورد تضامین برای آزاد سازی اعتبارات مترو از محل فروش اوراق مشارکت انجام داد بازهم از سوی بانک رفاه تکرار شده است، گفت: بانک آینده هم در نهایت تفاهم کردیم و کارها انجام شد. درباره بانک رفاه نیز به دنبال آن هستیم اسناد را شسته و رفته تحویل بگیرند، اما اگر به نتیجه نرسیدیم هولوگرام را جایگزین می کنیم همانطوری که اینکار را درباره بانک آینده انجام دادیم . اما در نهایت اینکار باید در شورای پول و اعتبار تصویب گردد که پیگیر تصویب آن هستیم زیرا مصوبه شورای شهر اجازه داده بود عوارض شهرسازی به عنوان ضمانت نامه و وثیقه برای مترو و اتوبوسرانی گذاشته گردد.

علی امام، مدیرعامل شرکت متروی تهران نیز در این رابطه به پانا گفت: در تاریخ 31 خردادماه در آخرین فرصتی که برای انتشار اوراق مشارکت بود با پیگیری های بسیار خوب شهرداری تهران اوراق مشارکت برای توسعه مترو مورد موافقت نهاده شد و بانک رفاه نیز عاملیات انتشار این اوراق را بر عهده گرفت اما مانند هر بانک دیگری برای واریز این پول به شهرداری تضامین لازم را مورد تاکید قرار داده که شهرداری املاکی را برای تضمین معرفی می نماید و معاونت ملی و سازمان املاک، املاکی را معرفی نموده است که بعضی از آنها مورد موافقت نهاده شده اند و تا هفته گذشته 400 میلیارد تومان وثیقه مورد موافقت نهاده شد.

وی تاکید نمود: شهرداری در حال پیگیری است تا تمامی اعتبارات لازم واریز گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "دلیل معطل ماندن اوراق مشارکت مترو چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل معطل ماندن اوراق مشارکت مترو چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید