افغانستان، برگزاری نشست امنیتی مقامات آمریکایی در نزدیک مرزهای ایران

به گزارش وبلاگ فرافایلی، هیئت بلندپایه از مقامات نظامی آمریکا و افغانستان در فراه، ولایتی هم مرز با ایران نشست امنیتی برگزار کردند.

افغانستان، برگزاری نشست امنیتی مقامات آمریکایی در نزدیک مرزهای ایران

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ فرافایلی، مقام های ولایت فراه در غرب افغانستان اعلام کردند که هیئتی از نیروهای آمریکایی با مقام های ارشد امنیتی افغان در این ولایت نشست امنیتی برگزار کردند.

گفته می شود که این هیئت مشترک در سفر به ولایت فراه، شرایط امنیتی این ولایت را بررسی کردند.

مسعود بختور معاون والی فراه به رادیو آزادی گفت: مقامات آمریکایی و افغان بطور معین درباره شرایط امنیتی و کمربند امنیتی فراه دیدار و گفت وگو کردند.

وی افزود: این هیئت همچنین درباره چگونگی تامین امنیت مردم در ولایت فراه گفت وگو کرده است.

بر اساس این گزارش، در نشت امنیتی فراه، ژنرال اسکات میلر فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو، مسعود اندرابی وزیر کشور همچنین محمد یاسین ضیاء معاون وزارت دفاع و ضیا سراج رئیس امنیت ملی افغانستان حضور داشتند.

به گفته، معاون والی فراه، در این نشست امنیتی، ژنرال میلر به افزایش حملات هوایی علیه طالبان تاکید کرده است.

موقعیت استراتژیک ولایت فراه در غرب افغانستان و در همسایگی ایران که محل عبور پروژه تاپی و گذرگاه شمال به جنوب محسوب می شود همچنین حضور کشورهای غربی و عربی سبب شده تا طالبان برای کنترل این ولایت تلاش کند.

از سوی دیگر نیز طی سالهای گذشته، گروه تروریستی داعش در افغانستان برای نخستین بار پرچم خود را در شهرستان خاک سفید ولایت فراه برافراشت و حتی در این منطقه پایگاهی آموزشی را نیز برای آموزش جنگجویان خود و جذب نیروی بیشتر ایجاد کرد.

مدتی پس از اعلام وجود شاخه خوراسان داعش در اواخر سال 94، طالبان حمله همه جانبه ای را علیه این گروه انجام داد و پس از تحمیل تلفات و خسارات سنگین به داعش پایگاه این گروه تروریستی را در فراه متلاشی کرد.

فراه حدود 48 هزار کیلومترمربع، چیزی حدود نیمی از مساحت کره جنوبی، وسعت دارد و از شمال به هرات، شمال شرق به غور، جنوب شرق به هلمند، جنوب به نیمروز و از غرب نیز با ایران همسایه است.

فراه چهارمین ولایت بزرگ افغانستان محسوب می شود و جمعیتی بالغ بر 925 هزار نفر در 11 شهرستان آن به طور پراکنده زندگی می کنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افغانستان، برگزاری نشست امنیتی مقامات آمریکایی در نزدیک مرزهای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، برگزاری نشست امنیتی مقامات آمریکایی در نزدیک مرزهای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید