اعتبار ملی برای تکمیل پروژه های ورزشی نهاوند

به گزارش وبلاگ فرافایلی، سجاد سیف - نهاوند - خبرنگار:ورزش نهاوند همواره در عرصه های مختلف حرف برای گفتن داشته و کسب مدال های رنگارنگ ورزشی در سطوح بین المللی، آسیایی و کشوری گواه این ادعاست.

اعتبار ملی برای تکمیل پروژه های ورزشی نهاوند

نگاهی کوتاه به تاریخ ورزشی این شهرستان پرآوازه نشان می دهد از سال های دور تاکنون قهرمانان و نام آورانی در رشته های مختلف پرچمدار کسب افتخارات ورزشی در میادین مختلف بوده اند.

  • اولویت ها

رئیس اداره ورزش و جوانان نهاوند با بیان این که برای رشد و پیشرفت ورزش در شهرستان نهاوند برنامه های متعددی در نظر دارد، می گوید: مهم ترین اصل توسعه ورزش همگانی در کنار ورزش قهرمانی، اعزام شایسته تیم های ورزشی به مسابقات استانی، ملی و بین المللی، نشست فصلی با هیأت های ورزشی و حضور پیشکسوتان در کنار جوانان و مربیان است.

مهرداد سعدی نژاد در گفت وگو با وبلاگ فرافایلی با اشاره به جذب حامی اقتصادی بیان می نماید: برای تحقق این مسأله باید از وجود خیران ورزشی خصوصا در زمینه فوتبال و کشتی یاری بگیریم، زیرا استعدادها و قهرمانان زیادی در این 2 رشته ورزشی وجود دارند و قصد داریم میزبانی هایی را نیز در این زمینه برعهده بگیریم.

  • توسعه زیرساخت ها

رئیس اداره ورزش و جوانان نهاوند با اشاره به این که نهاوند قطب ورزش استان همدان است، شرح می دهد: ورزش نهاوند به دلیل نبود اعتبارات و مسائل اقتصادی و تکمیل نشدن زیرساخت های ورزشی با مشکلاتی دست وپنجه نرم می نماید و از میزبانی بسیاری از مسابقات به دلیل نبود خوابگاه و زیرساخت های ورزشی محروم است.

وی می افزاید: آنچه مسلم است امروز با توجه به مدرن شدن جامعه و به تبع آن بخشی از ورزش و افزایش سطح انتظارات مردمی و جامعه ورزشی باید با افزایش کمیت و کیفیت زیرساخت های ورزشی برای هرچه بهتر شدن و ارتقای صندلی ورزش در شهرستان کوشش کنیم. این مهم محقق نخواهد شد مگر با تقویت و توسعه زیرساخت ها که باید به آن توجه ویژه داشت.

سعدی نژاد خاطرنشان می نماید: در طول یک سال گذشته تجهیزات و امکانات مطلوبی برای هیات های ورزشی شهرستان جذب نموده ایم که در طول سالیان گذشته بی سابقه بوده است. رئیس اداره ورزش و جوانان نهاوند یادآور می گردد: روزگاری ورزش نهاوند را با مجموعه علیمرادیان به عنوان پایگاه المپیک غرب کشور می شناختند. این مجموعه به همت خیر ورزش دوست و نام آشنای کشور حسین علیمرادیان ساخته شد. مجموعه علیمرادیان به دلیل داشتن امکانات به روز در زمان خود، میزبان بسیاری از رشته های ورزشی در کشور بود اما از آنجا که تعدد رشته ها و فعالیت های ورزشی در شهرستان نهاوند زیاد شده است و همچنین بهره برداری از مجموعه ورزشی علیمرادیان و سالن های ورزشی نهاوند از دست اداره ورزش و جوانان خارج شده متأسفانه روند میزبانی نهاوند در برگزاری مسابقات کشوری کاهش چشمگیری یافته است.

  • تکمیل پروژه های ورزشی ناتمام

سعدی نژاد پیگیری تکمیل طرح های نیمه تمام را اولویت اصلی دستگاه ورزش استان برشمرد و خواهان حمایت مسئولان استانی و شهرستانی شد. رئیس اداره ورزش و جوانان نهاوند اظهار می نماید: شهرستان نهاوند 10 پروژه نیمه کاره ورزشی دارد که بهره برداری از این پروژه ها از ضروریات مهم در توسعه ورزش شهرستان است. این پروژه ها به طور متوسط 60 تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند. با توجه به پیگیری های مدیرکل ورزش و جوانان استان و تأکید وی بر بازدید از وضعیت روند ساخت این پروژه های ورزشی، این مهم به صورت هفتگی در دستور کار است.

وی با اشاره به این که این تعداد پروژه ورزشی نهاوند برای تکمیل و بهره برداری نیازمند 16 میلیارد و 250 میلیون تومان اعتبار است، می افزاید: پروژه ساخت خانه باستانی نهاوند در محل مجموعه ورزشی علیمرادیان طبق اعلام پیمانکار این پروژه دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی است. همچنین پروژه های استخر بانوان و خوابگاه ورزشی نهاوند نیز بنا بر گزارش پیمانکار هر کدام دارای پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد هستند.

  • وعده تأمین اعتبار ویژه

در شهرستان نهاوند چند پروژه نیمه تمام ورزشی وجود دارد که از جمله این پروژه ها مجتمع ورزشی بانوان نهاوند، پروژه سالن باستانی نهاوند، زمین چمن برزول، زمین چمن فیروزان، زمین چمن گیان، سالن ورزشی باباقاسم، سالن باستانی دهفول، سالن ورزشی قلعه قباد و خوابگاه ورزشکاران نهاوند است. نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی در این باره می گوید: با توجه به ظرفیت و استعدادهای خوب ورزشی در شهرستان، توسعه زیرساخت های ورزشی در شهرستان نهاوند باید در اولویت باشد.

حسن بهرام نیا با اشاره به پیگیری های اجرا شده با هدف ارتقای صندلی ورزش نهاوند و همچنین افزایش سرانه ورزشی تصریح می نماید: استخر شهرک طالقانی که با اعتبار 2/5 میلیارد تومان از محل اعتبارات نفت و گاز در حال ساخت است، یکی از این پروژه هاست. وی با اشاره به اخذ مجوز راه اندازی نمایندگی های ورزشی در بخش های زرین دشت به مرکزیت شهر برزول و بخش گیان در شهر گیان، می افزاید: در مورد تکمیل پروژه های نیمه کاره ورزشی شهرستان نهاوند که از مطالبات مردم و جامعه ورزشی شهرستان نهاوند است با وزیر ورزش جلسه ای برگزار گردید که وزیر ورزش و جوانان دستور تخصیص اعتبار ویژه برای نهاوند را صادر کرد. نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی شرح می دهد: مقرر شده است از محل این اعتبار ویژه، خوابگاه ورزشی، استخر بانوان و خانه باستانی نهاوند تکمیل گردد و در هفته دولت به بهره برداری برسد. این مهم باعث می گردد ورزش قهرمانی و همگانی به رشد و بالندگی و تعادل برسد.

  • تحول در مدال آوری و قهرمانی

رئیس اداره ورزش و جوانان نهاوند با اعلام حمایت خود از همه هیأت ها و ورزشکاران نهاوندی بیان می نماید: اداره ورزش و جوانان نهاوند آماده ایجاد تحولی عظیم در مدال آوری و قهرمانی در رشته های مختلف ورزشی است. امیدواریم با همدلی بین ورزشکاران این هدف محقق و تقویت گردد. مهرداد سعدی نژاد با اشاره به زیرساخت های موجود در این شهرستان می گوید: در نهاوند ورزشکاران بااستعداد بسیاری وجود دارند و همچنین زیرساخت های بسیار خوبی نیز در شهرستان داریم. امیدواریم بتوانیم با افتتاح و بهره برداری از این زیرساخت ها به نحو شایسته ای در بحث قهرمان پروری فعالیت کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "اعتبار ملی برای تکمیل پروژه های ورزشی نهاوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتبار ملی برای تکمیل پروژه های ورزشی نهاوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید