اشتباهاتی که هنگام رژیم دریافت مرتکب می شویم!

به گزارش وبلاگ فرافایلی، امروزه چاقی یا اضافه وزن به یکی از بزرگ ترین معضل های جامعه تبدیل شده است و بسیاری از افراد برای کاهش وزن یا لاغری رژیم های متفاوتی را دنبال می کنند.

اشتباهاتی که هنگام رژیم دریافت مرتکب می شویم!

برخی از افراد در زمان رژیم غذایی به اشتباه از خوراکی یا غذا های پرکالری و پرحجم مانند سیب زمینی سرخ کرده، فست فود، بستنی، چیبس، پفک و ... پرهیز و فکر می کنند غذا های سالم در فرایند کاهش وزن آنان تاثیر بسیاری خواهد داشت.

اما متخصصان تغذیه به این عقیده باور دارند که مصرف صحیح غذا تنها عامل کاهش وزن خواهد بود، ممکن است برخی از افراد از غذا های سالم به میزان بسیار زیاد استفاده کنند و به هیچ عنوان سمت مواد غذایی پرکالری و پرحجم نفرایند، اما بعد از اتمام رژیم غذایی خود به مصرف مواد غذایی ناسالم بپردازند که در اینصورت فرد به وزن اولیه باز می شود.

بهترین الگوی رژیم غذایی استفاده از تمام مواد غذایی به میزان بسیار کم است، اگر در طول رژیم غذایی خود به مصرف غذا های ناسالم می پردازید، چند روز از غذا های سالم استفاده کنید تا بتوانید به راحتی شاهد کاهش وزن خود باشید.

پرهیز از مصرف میوه جات و سبزیجات در طول رژیم غذایی می تواند باعث کاهش آب بدن و خستگی عضلات در طول روز شود؛ بنابراین در طول رژیم خود حتما از سبزیجات و میوه جات استفاده کنید. اگر قصد مصرف غذا های ناسالم مانند شیرینی جات یا سرخ کردنی ها را داشتید به میزان بسیار کم از آن ها استفاده کنید تا به اینصورت زحمات دریافت رژیم غذایی تان در طول این مدت از بین نرود.

استفاده از مواد خوراکی پرکالری در طول رژیم غذایی

سعید حسینی متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره مصرف شیرینی جات و آجیل در دوران رژیم غذایی اظهار کرد: زیاده روی در مصرف غذا های سالم به معنای کاهش وزن و مصرف برخی از غذا های ناسالم در برخی اوقات به معنای افزایش وزن نخواهد بود.

او افزود: گاهی مواقع افراد می توانند در طول رژیم غذایی خود از شیرینی جات و غذا های دیگر استفاده کنند و این موضوع هیچ مسئله ای در فرایند کاهش وزن به وجود نخواهد آورد.

حسینی شرح داد: مصرف غذا های ناسالم یا پرکالری یک یا دو بار در طول فرایند رژیم غذایی هیچ اختلالی در کاهش وزن افراد به وجود نخواهد آورد و افراد نباید نگران وزن خود باشند، بلکه با افزودن تعداد روز های رژیمی از غذا های کم کالری می توانند وزن خود را متعادل نگه دارند.

منبع: همگردی

به "اشتباهاتی که هنگام رژیم دریافت مرتکب می شویم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباهاتی که هنگام رژیم دریافت مرتکب می شویم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید