آذربایجان شرقی مقام اول کشوری در رفع تداخل اراضی

به گزارش وبلاگ فرافایلی، رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی مقام اول کشوری در رفع تداخل اراضی در کشور را داراست.

آذربایجان شرقی مقام اول کشوری در رفع تداخل اراضی

به گزارش وبلاگ فرافایلی، اکبر فتحی در جلسه کمیسیون برطرف تداخلات بیان نمود: مقام اول کشوری در کارگروه برطرف تداخل پلاکات ثبتی به آذربایجان شرقی تعلق دارد، این امر در سایه تفاهم و همدلی فیمابین ادارات ذیربط در این زمینه اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه برطرف تداخلات اراضی ملی، دولتی و مستثنیات کشاورزان یکی از بزرگترین اقدامات دولت است که از چهار سال گذشته با جدیت در حال پیگیری است، گفت: هدف اصلی از طرح برطرف تداخلات برطرف سازی موانع تولید در بخش کشاورزی و سنددار کردن اراضی و در عین حال حفظ و حراست اراضی ملی و منابع طبیعی است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان به اختلافات ملکی بین کشاورزان و دولت در زمینه تداخلات اراضی ناشی از قوانین ضعیف و موازی کاری ها در سال های گذشته اشاره کرد و اضافه نمود: با تصویب ماده 54 قانون برطرف موانع تولید و تدوین و ابلاغ آیین نامه و دستورالعمل ها، نیازی به مراجعه افراد و کشاورزان به دستگاه قضایی نیست.

وی با بیان اینکه سنددار کردن زمین های کشاورزان نیز در دستور کار مدیریت امور اراضی سازمان است، گفت: برطرف تداخلات در زمین های ملی، جهت را برای سنددار کردن زمین های کشاورزان باز می کند.

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی بیان نمود: از ابتدای سال تاکنون 5053.865 هکتار از زمین های ملی، دولتی و مردم در کمیسیون برطرف تداخلات استان حل و فصل و برطرف تداخل شده است.

داداش نصیری آذربایجان شرقی را جزو استان های برتر و پیشرو در برطرف تداخل اراضی در کشور دانست و اضافه نمود: استان آذربایجان شرقی در اجرای برنامه ابلاغی سال 97 در برطرف تداخل اراضی رتبه نخست کشور را با 120 درصد عملکرد در حوزه تصمیمات کمیسیون برطرف تداخلات استان داشته و توانسته است 145499.1 هکتار از اراضی را برطرف تداخل کند و در سال گذشته فراتر از تعهدات خود عمل کرده است.

وی با بیان اینکه فعالیت اجرایی کمیسیون برطرف تداخلات اراضی ناشی از اجرای مقررات موازی در اجرای ماده 54 قانون برطرف موانع تولید و همچنین مواد مصوب قانون برنامه ششم توسعه از سال 94 در وزارت جهاد کشاورزی آغاز شده است، اضافه نمود: از ابتدای سال 98 نیز 42670.72 هکتار از اراضی ملی و غیرملی در کارگروههای شهرستان و کمیسیون برطرف تداخلات استان رسیدگی نهایی و معین تکلیف شده و جمعاً 5053.865 هکتار اراضی که عمدتاً مستثنیات کشاورزان بوده در کل استان برطرف تداخل و مسائل مالکیتی تولیدکنندگان بخش کشاورزی حل شده و مابقی به عنوان منابع ملی تثبیت شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آذربایجان شرقی مقام اول کشوری در رفع تداخل اراضی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذربایجان شرقی مقام اول کشوری در رفع تداخل اراضی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید