7 علت نقش فوق العاده ورزش های قدرتی در سلامت بدن

به گزارش وبلاگ فرافایلی، ورزش قدرتی باعث تقویت استخوان ها شده، متالویسم را افزایش داده، عضلات را حفظ نموده و استرس را در بدن کاهش می دهد، ضمن این که باعث می گردد که فرد دوران کهنسالی راحت تری را تجربه کند.

7 علت نقش فوق العاده ورزش های قدرتی در سلامت بدن

ورزش های قدرتی و تمرین های تحمل وزن درست مانند تمرینات هوازی، نقش کلیدی در کاهش وزن و رسیدن به اهداف تناسب اندام دارند.

به گزارش readersdigest؛ انجام این ورزش ها را نباید فراموش کنید تا در کمترین زمان فواید شگفت انگیز آن ها را در زندگی خود ببینید.

ورزش قدرتی باعث تقویت استخوان ها شده، متالویسم را افزایش داده، عضلات را حفظ نموده و استرس را در بدن کاهش می دهد، ضمن این که باعث می گردد که فرد دوران کهنسالی راحت تری را تجربه کند.

ورزش های قدرتی، نه تنها باعث افزایش قدرت بدنی می شوند، بلکه سرعت، چالاکی و انعطاف بدن را هم افزایش می دهند و همه این ها برای انجام سایر ورزش ها مثل دویدن و سایر ورزش های استقامتی نیز مفید و ضروری هستند.

نگرانی از پوکی استخوان باعث می گردد که به سراغ مصرف لبنیات برویم، اما پیشنهاد موثر این است که در کنار مصرف لبنیات، حتما وزنه هم بزنید، زیرا این کار، تراکم استخوان ها را به شکل باورنکردنی زیاد می نماید.

خیلی از ما فکر می کنیم که ورزش هوازی باعث چربی سوزی زیاد می گردد، اما در واقع اگر عضلات بدن ما متراکم تر باشند، چربی بیشتری می سوزانیم و حتی در زمان خواب و نشستن هم چربی سوزی ما ادامه پیدا می نماید.

وقتی که متابولیسم بالا باشد و سطح انرژی بدن در شرایط مناسبی قرار داشته باشد، خواب بسیار راحت تری هم خواهیم داشت. البته سعی کنید که در زمان های نزدیک به زمان خواب، ورزش قدرتی انجام ندهید، چون ممکن است که برعکس عمل کند.

یکی از مهمترین اثرات ورزش های قدرتی، اثرات مثبتی است که بر روی روح و روان ما برجای می گذارد. ورزش های قدرتی به ما یاری می نمایند که هم تناسب اندام داشته باشیم و هم احساس درونی ما بهتر باشد.

گرچه هدف بسیاری از افراد از انجام ورزش قدرتی این است که تناسب اندام داشته باشند، اما مهمترین دستاورد ورزش قدرتی٬ سلامتی و احساس زنده بودن است. ورزش های قدرتی در درازمدت باعث ایجاد تغییرات بسیار ارزشمندی در ما میشوند. علاوه بر زیبایی بدن٬ افزایش انرژی، خواب بهتر، حتی زندگی زناشویی بهتر، همگی از دستاورد های ورزش قدرتی برای جسم و روح هستند.

منبع: فرادید

به "7 علت نقش فوق العاده ورزش های قدرتی در سلامت بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 علت نقش فوق العاده ورزش های قدرتی در سلامت بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید