4 بیمارستان پایتخت در اولویت اتصال به خطوط مترو

به گزارش وبلاگ فرافایلی، تهران (پانا) - رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت بیمارستان های امام خمینی (ره)، شهید اکبر آبادی، برج میلاد و بیمارستان گلستان به عنوان اولویت اول اتصال به خطوط مترو در نظر گرفته شد.

4 بیمارستان پایتخت در اولویت اتصال به خطوط مترو

به گزارش سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در این نشست اعلام نمود: بر اساس قوانین جدید مدیریت بحران هر سازمان موظف است برای تامین بودجه اقداماتی را در حوزه پدافند غیر عامل انجام دهد و بودجه آن را اعلام کند. این موضوعی است که بر اساس قانون جدید مدیریت بحران تکلیف شده است.

وی در سرانجام اعلام نمود: بودجه ای که برای حوزه مدیریت بحران کشور معین شده است در اختیار سازمان برنامه و بودجه است و این سازمان بودجه مربوط به بحران را برای پس از وقوع بحران در نظر گرفته است. با توجه به اینکه بر اساس قانون بودجه حوزه بحران دارای ردیف اختصاصی است و هر سازمان بر اساس اعلام نیازهای خود در موضوع بحران بودجه دریافت می نماید؛ بر همین اساس وزارت بهداشت می تواند نسبت به انجام پیگیری های لازم برای تامین هزینه این پروژه اقدام کند و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز حاضر است همکاری های لازم را انجام دهد.

علی امام مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) نیز در ادامه این نشست، با اشاره به اینکه موضوع ارتباط مترو به بیمارستان ها بر اساس مصوبه سال 95 شورای اسلامی شهر تهران مشخص شده است و بر این اساس مقرر شد متروی تهران ارتباط خطوط را با مراکز بیمارستانی در مطالعات خود جای دهد؛ تا بیمارستان ها و مراکز نظامی مهم به صورت دو طرفه با مترو در ارتباط باشند.

وی اضافه کرد: با شناسایی بعضی از بیمارستان ها و معرفی آنها به سازمان پدافند غیرعامل در نهایت تعدادی از بیمارستانها شامل بیمارستان امام خمینی (ره)، شهید اکبر آبادی، برج میلاد و بیمارستان گلستان به عنوان اولویت های اول در نظر گرفته شد.

امام خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبه و دستورالعمل اجرائی آن، شرکت متروی تهران مسوول اجرای پروژه است و هیچ اشاره ای به تامین هزینه های اجرایی آن توسط شرکت مترو یا شهرداری تهران نشده است. در نتیجه اقدامات انجام شده در این خصوص تنها به منظور اعلام آمادگی برای انجام هماهنگی ها بوده است تا از محدوده پیرامونی مترو به سمت درون ایستگاه ها امکانات ارتباطی به سمت سکو، قطار و سالن فروش بلیط توسط مترو انجام گردد.

وی در ادامه در خصوص شرایط پیشرفت اجرای پروژه در خصوص بیمارستان های دارای اولویت گفت: بیمارستان امام خمینی (ره) عنوان نموده است در صورت تامین هزینه توسط مراجع مرتبط با این موضوع موافق است. لذا مقرر شد شورای شهر تهران نظر خود را در خصوص مرجع تامین کننده هزینه ها اعلام کند. زیرا در این مصوبه تنها به احداث این پروژه توسط مترو اشاره شده و نسبت به تامین هزینه ها شهرداری تهران را موظف ندانسته است.

وی در سرانجام تاکید نمود: با توجه به محدودیت هایی که بیمارستان امام خمینی (ره) و شهرداری تهران برای تامین هزینه ها دارند، پیشنهاد می گردد در جلسه ای با حضور نماینده سازمان پدافند غیرعامل به عنوان یک سازمان که دارای بودجه هایی در سطح ملی است، جلسه مشترکی برگزار شده و این موضوعات آنالیز گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "4 بیمارستان پایتخت در اولویت اتصال به خطوط مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 بیمارستان پایتخت در اولویت اتصال به خطوط مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید