14 فیلم مهم اکتبر و نوامبر کدام ها هستند؟، مدعیان اسکار در صف

به گزارش وبلاگ فرافایلی به نقل از ایندی وایر، شماری از مهم ترین فیلم های سال هنوز اکران نشده اند و در فصل اهدای جوایز سینمایی که پیش رو است، باید راهی سینماها شوند.

14 فیلم مهم اکتبر و نوامبر کدام ها هستند؟، مدعیان اسکار در صف

بهترین فیلم هایی که اکتبر و نوامبر اکران می شوند عبارتند از:

سهره ساخته جان کراولی با بازی نیکول کیدمن و انسل اگورت، این فیلم که اقتباسی از رمان برنده پولیتزر نوشته دونا تارت است از 13 سپتامبر راهی سینماها شد ولی اقبال خوبی از آن به عمل نیامد. اولین اکران جهانی فیلم در جشنواره فیلم تورنتو انجام شد.

دانتون ابی ساخته جولین فیلوز که از 20 سپتامبر راهی سینماها شد و در راس باکس آفیس آمریکا نشست با بازی بازیگران سریال تلویزیونی به همین نام و در ادامه داستان های خانواده کراولی از اشراف انگلیس است.

جودی ساخته روپرت گولد از 27 سپتامبر راهی سینماها می گردد. این فیلم که زندگینامه جودی گارلند بازیگر و خواننده مشهور هالیوودی است، با بازی رنه زلوگر در نقش وی ساخته شده است. این فیلم نوشته تام اج نویسنده تاج است و کنسرت هایی نهایی زندگی این خواننده را که سال 1968 در لندن برگزار گردید، موضوع خود قرار داده است.

به سوی ستاره ها با بازی برد پیت ساخته جیمز گری از 20 سپتامبر راهی سینماها شده است. در این فیلم پیت در نقش فضانوردی بازی نموده که برای یافتن پدر گم شده اش که او نیز فضانوردی قدیمی بوده، در فضا کوشش می نماید.

جوکر ساخته تاد فیلیپس با بازی خواکین فینیکس در نقش اصلی از 4 اکتبر راهی سینماها می گردد. این فیلم با الهام از شخصیت جوکر کتاب های مصور مارول، بر این شخصیت تمرکز نموده و زندگی وی را در مرکز توجه قرار داده است.

درد و افتخار ساخته پدرو المادوار با بازی آنتونیو باندراس که از 4 اکتبر راهی سینماها می گردد فیلمی زندگینامه ای با الهام از زندگی خود کارگردان است. پنه لوپه کروز در این فیلم در نقش مادر کارگردان بازی نموده است. این فیلم درباره آرزو، عشق های پیشین و شکست های زندگی است.

انگل ساخته بونگ جون-هو کارگردان کره ای که برنده نخل طلای جشنواره کن سال جاری شد از 11 اکتبر راهی سینماها می گردد. این کمدی سیاه درباره خانواده ای فرودست است که سعی دارند تا خود را با کلک به سطح خانواده ای سطح بالا برسانند.

جوجو خرگوش ساخته تایکا وایتیتی کارگردان ثور: رگناروک از 18 اکتبر راهی سینماها می گردد. این کمدی سیاه درباره هیتلر با بازی خود کارگردان و تاثیر حکومت نازی بر زندگی پسر بچه ای است که شیفته نازی هاست. اسکارلت جوهانسون از بازیگران فیلم است.

بروکلین بی مادر ساخته ادوارد نورتون با اقتباس از رمانی از جاناتان لتم از یکم نواکبر راهی سینماها می گردد. کارگردان که نقش اول فیلم را هم بازی نموده در نقش یک کارآگاه ظاهر می گردد و فیلم در کوشش است تا نگاهی نئو نوار به نیویورک دهه 1950 داشته باشد. این فیلم به عنوان اختتامیه جشنواره فیلم نیویورک انتخاب شده است.

هریت ساخته کاسی لمونز با بازی سینتیا اریوو که از یکم نوامبر اکران می گردد درباره زنگی افسانه ای و الهام بخش هریت تابمن برده ای است که فرار می نماید و به یکی از قهرمانان عظیم آمریکا بدل می گردد.

فورد در برابر فراری ساخته جیمز منگلود از 15 نوامبر اکران می گردد. این فیلم با بازی مت دیمون و کریستین بیل داستان واقعی کوشش هنری فورد و انزو فراری را در دنیای اتومبیل روایت می نماید . این فیلم در جشنواره تلوراید با اقبال مخاطبان روبه رو شد و نام خودش را به عنوان یکی از مدعیان اسکار سال جاری ثبت کرد.

دروغگوی خوب با بازی سر ایان مک کلن و بانو هلن میرن از 15 نوامبر اکران می گردد. این درام با بازی دو تن از عظیم ترین بازیگران بریتانیایی با اقتباس از رمان نیکلاس سیرل به کارگردانی بیل کاندون ساخته شده است. داستان به آشنایی این دو شخصیت به وسیله سرویس آشنایی آنلاین می پردازد.

گزارش با بازی آدام درایور و آنت بنینگ که هرگز برنده اسکار نشده ساخته شده و از 15 نوامبر اکران می گردد. این درام به کارگردانی اسکات دی.برنز فیلمنامه نویس مطرح درباره استفاده از شکنجه در بازپرسی از متهمان 11 سپتامبر است. این فیلم برای نخستین بار در جشنواره ساندنس سال جاری دیده شد و 9 ماه بعد، پس از تجلیل از بازیگر آن آدام درایور، در جشنواره فیلم تلوراید آمریکا به نمایش درآمد.

روزی زیبا در محله با نقش آفرینی تام هنکس از 22 نوامبر اکران می گردد. این فیلم که ساخته ماریل هلر است ماجرای واقعی دوستی بین فرد راجرز با بازی هنکس و لوید ووگل با بازی متیو ریس روزنامه نگار را تصویر نموده است. این نویسنده بدبین مجبور می گردد مقاله ای درباره راجرز بنویسد اما در حین کار دیدگاه راجرز درباره زندگی آغاز به تغییر دادن ووگل می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "14 فیلم مهم اکتبر و نوامبر کدام ها هستند؟، مدعیان اسکار در صف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 فیلم مهم اکتبر و نوامبر کدام ها هستند؟، مدعیان اسکار در صف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید