10 نکته برای اینکه همیشه استایل مجذوب کننده و شیک داشته باشید

به گزارش وبلاگ فرافایلی، بسیار دیده ایم که برخی ها صرف نظر از اینکه چی می پوشند همیشه استایل شیک و ظاهر مرتبی دارند. شاید از نظر خیلی ها این کار شبیه شعبده بازی باشد یا به هزینه زیادی نیاز داشته باشد. اما شیک بودن به این دشواری هم نیست و با رعایت برخی اصول و ترفندهای ساده و کاربردی، بعد از خواندن این مقاله می توانید همیشه یک استایل شیک و مجذوب کننده داشته باشید. با مجله خبرنگاران همراه باشید.

10 نکته برای اینکه همیشه استایل مجذوب کننده و شیک داشته باشید

1. آیتم های ضروری کمد لباس تان را کامل کنید

مطمئن شوید که آیتم های ضروری را در کمد لباس تان دارید، یک دست لباس مشکی ساده، یک شلوار جین، یک کت بلیزر کلاسیک، تی شرت های ساده و دکمه دار در رنگ های خنثی، یک کت چرمی یا کت جین همه چیزهایی است که باید داخل کمد شما وجود داشته باشند.

سرمایه گذاری روی کمد شخصی و کامل کردن آن از آیت های ضروری یکی از اصلی ترین و اولین قدم هایی است که برای داشتن یک ظاهر شیک باید انجام دهید.

2. به دوخت و سایز لباس تان اهمیت دهید

برای اینکه همیشه شیک به نظر برسید، خیلی مهم است که لباسی بپوشید که متناسب با سایز و اندام شما باشد. یکی از بهترین راه چاره های ممکن برای اینکه استایل شما همیشه مرتب و شیک باشد، پیدا کردن یک خیاط چیره دست است. لباسی که خیاط برای شما می دوزد نه تنها به دلیل دوخت و طراحی مناسب اش شیک تر به نظر می رسد بلکه معمولا به خاطر اینکه مخصوص اندام شما طراحی شده اند، راحت تر هم هستند. شلواری که روی زمین کشیده می شود یا لباس هایی که به طور نامناسبی جمع شده اند، هیچوقت شیک به نظر نمی آیند.

  • راهنمای انتخاب سایز لباس؛ هر آنچه که باید درباره انتخاب سایز مناسب بدانید

3. برای داشتن استایل مجذوب کننده کفش های تمیز بپوشید

کفش مناسب و تمیز می تواند همه چیز را تغییر دهد. یک لباس را شیک و زیبا کند یا باعث شود زیبایی استایل تان دیده نشود. شاید خیلی از ما این نظریه را شنیده باشیم که می شود شخصیت افراد را از روی کفش هایشان متوجه شوید و به طور کل کفش ها یکی از اولین چیزهایی هستند که بدون اینکه متوجه آن شویم در استایل دیگران نظر ما را به خودش جلب می کند.

پس مراقبت از کفش ها و توجه به تمیزی آن ها می تواند تفاوت زیادی در استایل شما و تاثیری که در اولین نگاه می گذارد، ایجاد کند. نیازی نیست که حتما کفش نو بخرید، در عوض به مراقبت از کفش هایتان اهمیت دهید و آن ها را مرتب تمیز کنید.

4. اتو کردن لباس ها را از قلم نیاندازید

مرتب نگه داشتن و مراقبت از لباس ها همیشه بهترین راه برای افزایش طول عمر آن هاست. شما با این کار نشان می دهید که چقدر به ظاهر خود اهمیت می دهید. این کار با از بین بردن چین وچروک لباس شروع می شود. چین وچروک باعث می شود لباس ها نتوانند چهره واقعی خودشان را به نمایش بگذارند و حتی شیک ترین لباس ها هم معمولی به نظر برسند.

اگر خیلی میانه خوبی با اتو کردن ندارید، لباس های چروکی که می توانید در خشک کن بیاندازید را با یک حوله مرطوب داخل خشک کن بگذارید که به باز شدن چروک های لباس تان کمک کند.

  • 2 روش ساده و کاربردی برای از بین بردن چروک لباس های لینن

5. برای داشتن استایل مجذوب کننده لباس های باکیفیت بخرید

لباس هایی که برند هستند معمولا ظاهر بهتری دارند و احساس بهتری در شما ایجاد می کنند. یکی از دلایل اصلی برای داشتن چنین احساسی استفاده از مواد باکیفیت و درجه یک از طریق طراحان این برندها است که باعث می شود استایل شیک و ظاهر باکلاسی داشته باشید.

لباس هایی که قیمت پایینی دارند و صرفا در پی تبعیت از مد روز هستند، از مواد ارزان قیمت استفاده می کنند، بنابراین معمولا کیفیت پایین تری دارند. پس دقت کنید یک لباس را فقط به این دلیل که قیمت مناسبی دارد، نخرید و در عوض سراغ لباس هایی بروید که اگرچه قیمت بیشتری دارند اما ماندگاری و ظاهر بهتری دارند.

6. هدفمند خرید کنید

اینکه هربار که به بازار می روید با یک خرید نو برگردید، تنها باعث می شود خیلی زود کمد لباس تان پر از لباس هایی شود که شاید حتی یک بار هم آن ها را نپوشید. اما اگر یاد بگیرید که هدفمند خرید کنید و در پی چیزهایی بروید که به آن ها نیاز دارید، یک کمد مرتب پر شده از لباس هایی دارید که به آن ها علاقه مند هستید و اینکونه شیک پوشی تبدیل به بخشی از شخصیت شما می شود.

7. بازی با رنگ ها استایل شما را مجذوب کننده تر می کند

اگر خیلی عادت به پوشیدن لباس های رنگی ندارید و برای استفاده از آن ها مشکل دارید، اول تنها از یک تیکه لباس رنگی شروع کنید و برای بقیه استایل تان یک رنگ خنثی را انتخاب کنید. بعد از اینکه مدتی از لباس های رنگی استفاده کنید، حس بهتری به رنگ ها پیدا می کنید و یاد می گیرید که چطور آن ها را با هم ترکیب کنید. برای ایده گرفتن می توانید از پالت های رنگی هم کمک بگیرید.

8. استایل مجذوب کننده با عینک آفتابی

برای داشتن یک استایل شیک عینک آفتابی جادویی ترین اکسسوری است که تقریبا با هر لباس و پوششی هماهنگ است. آن ها نه تنها از چشمان شما مراقبت می کنند بلکه کمک می کنند ظاهری شیک داشته باشید. زمانی که از عینک آفتابی استفاده می کنید فقط کافی است رژ لبی هماهنگ با رنگ لباس تان انتخاب کنید تا در حین سادگی ظاهری جسور و موقر داشته باشید.

  • 6 روش برای هماهنگ کردن مدل عینک آفتابی با لباس ها

9. از رنگ های خنثی استفاده کنید

شاید بعضی ها فکر کنند رنگ های خنثی خسته کننده باشند، اما این رنگ ها همیشه ترند و به روز هستند و می توانید به عنوان رنگ پایه برای داشتن استایلی مجذوب کننده از آن ها استفاده کنید. رنگ های خنثی به راحتی با هم و با رنگ های دیگر ترکیب می شوند و خیلی سریع و ساده می توان آن ها را با هم ست کرد. بنابراین اگر می خواهید سرمایه گذاری مناسب و مطمئنی برای کمدلباس های تان انجام دهید، انتخاب رنگ های خنثی را از قلم نیاندازید.

اما از قلم نیاندازید که در پوشیدن رنگ های خنثی باید تعادل را رعایت کنید و برای اینکه استایل تان از یکنواختی دربیاید بهتر است که از اکسسوری ها استفاده کنید. لباس های سرمه ای، مشکی، شتری، بژ، سفید و خاکستری بپوشید و سپس با رنگ ها یا طرح های تند به ظاهرتان انرژی بدهید.

10. لباس های مناسب بپوشید

پوشیدن لباس هایی با سایز و اتوی نامناسب، سریع ترین راهی استکه باعث می شود شما نامرتب به نظر برسید. لباس های نامناسب علاوه بر اینکه باعث می شوند ظاهری نامرتب داشته باشید، باعث کاهش اعتمادبه نفس در شما نیز می شوند. زمانی که یک لباس تنگ یا شلواری که کمر گشادی دارد را دائما می کشید، به جای اینکه در آن لحظه و مکانی که حضور دارید احساس راحتی بکنید، مدام نگران ظاهرتان هستید.

لباس ها می توانند از لحاظ روانی ما را تحت تاثیر قرار دهند، بنابراین مهم است که لباس های باکیفیت و متناسب که اعتمادبه نفش شما را افزایش می دهند، بپوشید. به یاد داشته باشید که پیروی کردن از مد، آخرین کاری است که می توانید برای مراقبت از خودتان انجام دهید.

در آخر

برای داشتن یک استایل مجذوب کننده نیاز نیست همیشه پول زیادی خرج کنید یا دائما در حال خرید باشید، تنها کافی ست با نکات مهم برای داشتن یک استایل شیک آشنا باشید. وقتی این ترفندها را آموختید به راحتی می توانید با یک کمد لباس جمع وجور، لباس های مرتب و تمیز همیشه ظاهری آراسته و شیک داشته باشید. به نظر شما چه نکات دیگری باعث می شود استایل مجذوب کننده تری داشته باشید؟

منبع: MasterClass ،currentboutique

منبع: دیجی استایل

به "10 نکته برای اینکه همیشه استایل مجذوب کننده و شیک داشته باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نکته برای اینکه همیشه استایل مجذوب کننده و شیک داشته باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید