گشایش سی و هفتمین بازار گردشگری جهان در لندن

به گزارش وبلاگ فرافایلی، سی و هفتمین بازار گردشگری جهان دیروز 6 نوامبر در لندن با حضور صاحبان صنعت گردشگری ایران گشایش یافت.

گشایش سی و هفتمین بازار گردشگری جهان در لندن

بازار گردشگری جهان (WTM) که از سال 1980 میلادی در انگلستان در حال برگزاری است، بیشتر از یک دهه شاهد حضور صاحبان صنعت گردشگری ایران در سال های اخیر بوده است. هرچند در هشت سال گذشته حضور رسمی و دولتی ایران با مسائل سیاسی آمیخته شد و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نام World Travel Market را از فهرست نمایشگاهش خارج کرد و در دوره ای هم مسئولان این نمایشگاه از پذیرش مقامات و درخواست های ایران به ویژه برای صدور ویزا ممانعت کردند.

اما اهمیت این نمایشگاه معتبر جهانی که بازاری وسیع تر از کشور انگلیس را در برمی گیرد، باعث شد صاحبان و فعالان خصوصی صنعت گردشگری ایران از حضور در آن چشم پوشی نکنند، حتی در سال هایی که روابط دیپلماتیک دو کشور قطع بود، تعاملات گردشگری در این فضا برقرار بود.

سعیداعظم واقفی از شرکت کنندگان نمایشگاه امسال گفت:

غرفه جمهوری اسلامی ایران همانند دو سال گذشته به همت بخش خصوصی و با پشتیباتی معتبرترین شرکت های گردشگری داخلی در مساحتی بالغ بر 70 مترمربع در قلب سالن خاورمیانه برپا شد. علاوه بر این، تعدادی شرکت ایرانی به صورت انفرادی در این نمایشگاه حاضر شده اند.

در نمایشگاه امسال که به سفرهای لوکس، گردشگری مسئولانه، دهکده جهانی، گردشگری سلامت، اسپا و تکنولوژی های سفر می پردازد، بیش از 5 هزار غرفه از 182 کشور برپا شده و نزدیک به 51 هزار شرکت کننده در سه روز از این نمایشگاه تخصصی و حرفه ای صنعت گردشگری بازدید خواهند کرد. برگزارکنندگان این نمایشگاه پیش بینی کرده اند امسال نزدیک به 2.5 میلیارد پوند قرارداد تجاری در حاشیه این نمایشگاه بسته شود.

شریک امسال این نمایشگاه تخصصی، کشور ایتالیا است که در آخرین گزارش مجمع جهانی اقتصاد، هشتمین کشور به لحاظ شاخص رقابت پذیری گردشگری بود و همچنان از این فرصت برای بهتر شدن اوضاع گردشگری اش بهره می برد.

این نمایشگاه فرصتی است تا فعالان صنعت توریسم ضمن معرفی آخرین فعالیت ها و برنامه هایشان، از آخرین تحولات این صنعت باخبر شوند.

این نمایشگاه که از روز دوشنبه در لندن برپا شده، تا چهارشنبه 17 آبان (هشتم نوامبر) به کار خود ادامه می دهد. WTM بازاری حرفه ای به شمار می آید که تنها مختص فعالان و صاحبان این صنعت است و بازدید عمومی ندارد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "گشایش سی و هفتمین بازار گردشگری جهان در لندن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشایش سی و هفتمین بازار گردشگری جهان در لندن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید