کوهیان: هدف تیم ملی امید بسکتبال کسب سکو نیست

به گزارش وبلاگ فرافایلی، سرمربی تیم ملی امید (آبی) بسکتبال ایران گفت: هدف ما از حضور در جام ویلیام جونز کسب سکو نیست و برای میدان دادن به بازیکنان راهی این رقابت ها می شویم.

کوهیان: هدف تیم ملی امید بسکتبال کسب سکو نیست

فرزاد کوهیان در گفت و گو با وبلاگ فرافایلی، درباره آخرین وضعیت تیم ملی امید (آبی) بسکتبال ایران پیش از اعزام به مسابقات جام ویلیام جونز گفت: چند اردوی مستمر را برای این تیم تدارک دیده بودیم و تعداد زائد از بازیکنان را محک زدیم که پس از غربال هایی که انجام دادیم این 12 نفر را برای اعزام به این رقابت ها انتخاب کردیم.

او اضافه کرد: از نظر آمادگی هم بازیکنان شرایط خوبی نسبت به زمان شرع اردوها دارند و اما احتیاج به بهتر شدن داریم. مطمئناً اگر زمانی بیشتری داشتیم آمادگی بهتری به دست می آوردیم.

سرمربی تیم ملی امید بسکتبال ایران درباره هدف گذاری این تیم از حضور در مسابقات ویلیام جونز گفت: فدراسیون تصمیم دارد در این رده سنی با جمع کردن بازیکنان جوانان و دوره قبل جوانان تیمی را به مسابقات مهم تر و سنگین تری مثل ویلیام جونز اعزام کند تا این بازیکنان برای آینده بسکتبال ساخته شوند.

مربی تیم ملی بسکتبال بزرگسالان در پاسخ به این سوال که آیا ایران می تواند در چین تایپه به روی سکو برود؟ شرح داد: ما بیشتر به دنبال این هستیم که جوانان را در شرایط سخت مسابقه قرار داده و آینده سازی کنیم. هدف از این مسابقات کسب سکو نیست. قطعاً اگر فدراسیون تصمیم داشت ایران روی سکو باشد با تیم الف در این رقابت ها شرکت می کرد، اما همانطور که گفتم تنها هدف ما میدان دادن به این بازیکنان است.

کوهیان در پاسخ به این سوال، امکان اضافه شدن بعضی از بازیکنان این تیم (امید) به تیم ملی الف (بزرگسالان) وجود دارد؟ شرح داد: از نظر من این اتفاق می تواند رخ دهد، اما ابتدا باید راهی رقابت ها شده و تمرینات را ادامه دهیم. کادر فنی تیم ملی بزرگسالان هم مثل سال های گذشته پیگیر بازی های این تیم بوده و عملکرد بازیکنان را رصد می نمایند، باید منتظر ماند و دید که با توجه به شرایط چه تصمیمی گرفته می گردد.

او در خصوص اسامی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی امید نیز گفت: باید بگویم که در این نفرات تنها مسائل فنی مد نظر کادر فنی و ما بوده و دلیل دیگری برای انتخاب این بازیکنان وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کوهیان: هدف تیم ملی امید بسکتبال کسب سکو نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوهیان: هدف تیم ملی امید بسکتبال کسب سکو نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید