کربی: تیم ملی گلبال زنان به دلیل بی تجربگی سهمیه جهانی را از دست داد

به گزارش وبلاگ فرافایلی، سرمربی تیم ملی گلبال بانوان بعد از دست دادن سهمیه جهانی 2018 سوئد در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه تایلند، گفت: زنان گلبالیست ما به دلیل بی تجربگی و عدم حضور در تورنمنت های بین المللی سهمیه جهانی سوئد را از دست دادند.

کربی: تیم ملی گلبال زنان به دلیل بی تجربگی سهمیه جهانی را از دست داد

مژگان کربی در گفت وگو با وبلاگ فرافایلی، در ارزیابی از عملکرد زنان گلبالیست در رقابت های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه تایلند، اظهار کرد: مسابقات آسیا و اقیانوسیه تایلند اولین تورنمنت رسمی زنان بود که بعد از وقفه چهار ساله در آن حضور پیدا می کردند. ما انتظار زیادی از تیم ملی گلبال زنان نداشتیم که با وجود نداشتن تجربه کافی و عدم حضور در تورنمنت های مختلف قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه، به نتایج بسیار خوبی دست پیدا کند.

وی گفت: تیم ملی گلبان زنان در حالی بعد از وقفه 4ساله راهی تایلند می شد که تجربه هیچ مسابقه بین المللی را نداشت و ما برای آماده سازی این تیم برای شرکت در رقابتهای قهرمانی آسیا و اقیانوسیه تنها شش مرحله اردوی آماده سازی پیش بینی نموده بودیم. بنابراین نباید انتظاری بیش از این از تیم ملی گلبال زنان داشته باشیم. بدون شک اگر این تیم از تجربه خوبی برخوردار بود، می توانست در صندلی بهتری قرار بگیرد.

سرمربی تیم ملی گلبال بانوان اضافه نمود: ما استعدادهای بسیار خوبی در ایران داریم که احتیاج به سرمایه گذاری و حمایت دارند. اگر تیم ملی گلبال زنان مورد حمایت بیشتری قرار بگیرند، یقین داشته باشید که این تیم می تواند در برابر تیم های قدرتمندی همچون ژاپن، چین و کره به نتایج قابل قبولی دست پیدا کند. در رقابت های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه نیز تیم ملی گلبال زنان با اختلاف بسیار کمی سه ملاقات خود را در برابر چین و ژاپن و کره جنوبی واگذار کرد. حتی با وجود اینکه زنان گلبالیست ما تجربه هیچ تورنمنت بین المللی را نداشتند، اما در برابر استرالیا بازی خوبی را به نمایش گذاشتند و توانستند به نتیجه مساوی دست پیدا نمایند.

کربی گفت: من مطمئنم اگر روی این تیم سرمایه گذاری خوبی صورت بگیرد و تجربه تورنمنت های بین المللی را داشته باشد، یکی از تیم های مطرح در سطح آسیا و حتی جهان خواهد بود. ما یکی از دلایلی که نتوانستیم در این مسابقات در برابر تیم های مطرح جهان به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنیم، به خاطر بی تجربگی تیم و نداشتن اردوهای تدارکاتی برون مرزی بود.

وی در پایان اظهار کرد: من از تمام مسئولین و به ویژه کمیته ملی پارالمپیک و وزارت ورزش و جوانان این درخواست را دارم که بعد از بازگشت تیم از تایلند با حمایت خود مانع رها شدن تیم ملی گلبال زنان شوند. ما اگر بخواهیم در آینده و در بازی های جاکارتای اندونزی به نتایج خوبی دست پیدا کنیم، باید برنامه ریزی وسیع و دقیقی برای تیم ملی گلبال زنان تا بازیهای جاکارتا اندونزی داشته باشیم و تیم رها نشود، در آن صورت می توانیم در آینده حرفی برای گفتن داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کربی: تیم ملی گلبال زنان به دلیل بی تجربگی سهمیه جهانی را از دست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کربی: تیم ملی گلبال زنان به دلیل بی تجربگی سهمیه جهانی را از دست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید