کاهش اجاره بها و کشف قیمت عادلانه مسکن در تهران ، 90 درصد مردم خواستار دخالت حاکمیت در موضوع اجاره هستند

به گزارش وبلاگ فرافایلی، مدیرعامل سازمان نوسازی و دبیر قرار گاه جهادی مسکن شهرداری تهران با اشار ه به تصمیم تازه درباره تشکیل سازمانی در شهرداری با عنوان سازمان اجاره داری گفت: طبق آخرین نظرسنجی ها بیش از 90 درصد مردم و مستاجران خواستار دخالت حاکمیت در بحث اجاره مسکن در هستند.

کاهش اجاره بها و کشف قیمت عادلانه مسکن در تهران ، 90 درصد مردم خواستار دخالت حاکمیت در موضوع اجاره هستند

سیدمهدی راهنمایی در گفت وگو با وبلاگ فرافایلی با بیان اینکه مردم احساس می نمایند حضور حاکمیت در بحث اجاره خانه کمرنگ است، از ورود شهرداری به این موضوع به منظور کاهش اجاره بها، کشف قیمت عادلانه و بعلاوه ایجاد فضای شفاف میان موجر و مستاجر اطلاع داد.

او درباره اینکه منتقدان بر این باور هستند که این سازمان ممکن است در شرایط فعلی چالش جدیدی برای شهرداری ایجاد کند، گفت: به هیچ عنوان قرار نیست از بحث اجاره داری، منافعی عاید شهرداری گردد. مدیریت شهری با توجه به ابزاری که در اختیار دارد، در پی قرار دادن این ابزار در خدمت اجاره داری در مرکز است، با این ابزار می توانیم هزینه مستأجران را در حد توان کاهش دهیم. البته تاکید می کنم که شهرداری دنبال سیاست شکست خورده دخالت مستقیم در این زمینه نیست.

راهنمایی شرح داد: در گام نخست سیاست ما در اجاره داری این است که موجر ومستأجر بدون مداخله افراد خارج از این فرایند با هم توافق نمایند، مثلا در سامانه اسکان وزارت راه و شهرسازی می توانیم با کد رهگیری کاری کنیم که احتیاج نباشد افراد، هزینه مضاعفی را پرداخت نمایند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تاکید نمود: ادعا نداریم شهرداری می خواهد با این اقدامات مشکل اجاره مسکن را در تهران حل نماید، چون توان آن را نداریم. بلکه قصدمان این است تا ابزاری که در دست داریم را در اختیار دولت و یا مستاجران قرار دهیم تا در هر بخشی بتوانیم حتی الامکان هزینه اجاره بها را در حد توان کاهش دهیم.

راهنمایی گفت: شهرداری قرار است بعد از تشکیل سازمان اجاره داری، تعدای واحد فراوری کند و با قوانین این سازمان، واحد ها را به متقاضیان اجاره دهد. آن وقت است که شهرداری می تواند نقش پررنگ تری در این زمینه ایفا نماید. در حال حاضر اما مدیریت شهری در حد واسطه گری حرفه ای و کشف قیمت عادلانه ای که مورد قبول هر دو طرف باشد، اقدام خواهد نمود.

منبع: همشهری آنلاین

به "کاهش اجاره بها و کشف قیمت عادلانه مسکن در تهران ، 90 درصد مردم خواستار دخالت حاکمیت در موضوع اجاره هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش اجاره بها و کشف قیمت عادلانه مسکن در تهران ، 90 درصد مردم خواستار دخالت حاکمیت در موضوع اجاره هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید