هوآوی هشت دسته بندی جدید از کاربردهای تجاری 5G را معرفی کرد

به گزارش وبلاگ فرافایلی، در دهمین گردهمایی جهانی پهنای باند موبایل (Global MBBF)، هوآوی در مقاله ای هشت دسته بندی جدید را در زمینه کاربردهای عمومی و تجاری 5G معرفی کرد.

هوآوی هشت دسته بندی جدید از کاربردهای تجاری 5G را معرفی کرد

سال 2019 را می توان اولین سال توسعه تجاری صنعت 5G دانست. این صنعت با توجه به ظرفیت بالا و دستاوردهایی که در رشد اقتصادهای دیجیتال به دست آورده، توانسته به کانون توجه فناوری مخابراتی تبدیل گردد. همچنین انتظار می رود که 5G بتواند در توسعه فرایند دیجیتالی کردن صنایع نیز نقش متحول نماینده ای را ایفا نماید.

این مقاله به هشت راه حل بهره گیری از 5G در کاربردهای تجاری و همچنین تجربه های راه اندازی آن ها اشاره می نماید که بر پایه تحقیق و توسعه پیروز این فناوری در سال 2019 بنا شده است.

کاربردهای تجاری نظیر به نظیر می توانند یکی از بزرگترین مشتریان 5G باشند که دلیل آن نه تنها سرعت بالا در دریافت و ارسال داده هاست، بلکه تأخیر بسیار پایین و قابلیت اطمینان بالا مواردی هستند که می توانند این فناوری را به گزینه ای ایده آل برای این حوزه تبدیل نمایند.

برای مثال در عملیات آنالیز کیفیت بینایی ابری نیاز به پهنای باند بارگذاری داده تا 80 مگابیت بر ثانیه برای آپلود عکس از دوربین ها به مراکز پردازش داده وجود دارد و در این راه نیاز داریم تا اطمینان پذیری بسیار بالایی تا حد 99.999 درصدی ارسال داده ها را تضمین کند.

چرا که در کاربردهای با نیاز پهنای باند بالاتر، تأخیر پایین تر و قابلیت اطمینان بیشتر، راه حلی به جز 5G را نمی توان انتخاب کرد. در واقع با گسترش فضای بازار، صنایع بیشتری می توانند سرویس های خود را ارائه نمایند تا اهمیت 5G بیش از پیش معین و لمس گردد.

هشت مورد مشخص شده در این مقاله به این توضیح اعلام شده اند:

·بازبینی کیفیت محصول بینایی ابری و آزمون ابری برای کارخانه های هوشمند

·انتقال ابری ماشین آلات مهندسی برای استفاده در معادن و درگاه های حمل و نقل هوشمند

.ویدئوهای ابری برای جاده های امن و پل ها

·کنترل هماهنگ میان دستگاهی برای انبارهای هوشمند

·گیمینگ ابری

·واقعیت مجازی ابری

·ویدئوهای 4K/8K

·انتشار محتوای زنده ابری

ریچی پنگ، مدیر ارشد بازاریابی خط فراوری شبکه های بی سیم در شرکت هوآوی در جریان ارائه این مقاله به این نکته اشاره نمود که همکاری هوآوی با شرکا و اپراتورهای مخابراتی، باعث کشف محدوده وسیعی از کاربردهای نوآورانه برای 5G شده که می توان از آنها در زمینه های مختلف به برای رسیدن به اهداف صنعتی و تجاری استفاده کرد.

البته هوآوی در های توسعه این فناوری را تنها بر روی شرکای تجاری خود باز ننموده و این امکان وجود دارد که شرکت ها، صنایع و اپراتورهای دیگر نیز همکاری را در این زمینه شروع نمایند تا بتوان به پیشرفت های بیشتری در این حوزه رسید و کاربردهای آن را گسترش داد.

همچنین ریچی پنگ در نشست سیستم های هوشمند بی سیم در رویداد MBBF و در بخشی از صحبت های خود به آینده این فناوری اشاره و گفته است: هوآوی خود را متعهد می داند که ارتباطات 5G باکیفیتی را در سطح جهان برای ارتقای سطح عملکرد و پیشرفت بیشتر صنایع دیجیتال ارائه کند. هوآوی با دیدی بلند به آینده در صدد این امر است تا بتوان با همکاری شرکای صنعتی و اپراتورهای مخابراتی، کاربردهای 5G را در زمینه های گسترده تری پیاده نموده تا بتوانیم با همکاری یکدیگر، آینده ای روشن و امیدوار نماینده تر را برای این فناوری ترسیم کنیم.

انجمن ارتباطات موبایل باند پهن، محفلی برای گردهمایی بیش از 1600 نماینده از اپراتورها، صنایع همکار، کارخانجات چرخه تأمین، سازمان های استاندارد، صنایع آماری و تحلیلی و رسانه هاست. متن کامل این مقاله در این صفحه قابل دانلود و مطالعه است.

منبع: همگردی

به "هوآوی هشت دسته بندی جدید از کاربردهای تجاری 5G را معرفی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوآوی هشت دسته بندی جدید از کاربردهای تجاری 5G را معرفی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید