دلیل صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند چیست؟

به گزارش وبلاگ فرافایلی، در پاره ای از موارد، وقتی که ماشین لباسشویی را به دور تند می بریم، سروصدای گوش خراش و اذیت کننده ای به گوش می رسد که تا زمان خاموش کردن دستگاه نیز ادامه می یابد. یافتن دلیل صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند از جمله موضوعات مهمی است که باید آن را به تعمیرکاران ماهر و مجرب واگذار کنید. این مشکل تنها مربوط به یک برند خاص نیست و احتمال مشاهدۀ آن در تمامی مدل های مختلف وجود دارد. در صورت روبرو با آن، ضروری است سریعاً با تعمیرکاران برای تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

دلیل صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند چیست؟

علت صدا دادن ماشین لباسشویی هنگام چرخش

صدا دادن ماشین لباسشویی به میزان کم یک امر عادی است. این امر وقتی دردسرساز می گردد که شاهد به وجود آمدن مواردی همانند تق تق کردن، زوزه کشیدن، ضربه زدن و… از سمت دستگاه باشیم. بهتر است به دلایل اصلی ایجاد این دسته از سروصداها بپردازیم و شما را بیشتر با آ ن ها آشنا کنیم.

عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی

اولین گزینه ای که به عنوان علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند باید به آن اشاره نمود، پر کردن بیش از حد دستگاه است. متأسفانه بسیاری از کاربران به این امر مهم توجه ندارند و ظرفیت ماشین لباسشویی خود را در نظر نمی گیرند. اگر در درون این دستگاه ها بیش از حد معین شده به وسیله شرکت تولیدنماینده لباس بریزید، میزان مصرف برق افزایش می یابد و به موتور فشار بسیار زیادی وارد می گردد.

ترکیب این موارد در کنار هم سروصدای ناشی از شستشو در حالت تند را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. البته استفاده از ماشین لباسشویی برای شستشوی تنها یک یا دو عدد لباس نیز امری نامناسب است.

اجسام خارجی در دیگ

یکی دیگر از اشتباهات کاربران، عدم آنالیز جیب لباس های مختلف پیش از قرار دادن آن ها در درون ماشین لباسشویی است و همین امر علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند محسوب می گردد. تصور کنید که در یک جیب شما دسته کلیدتان قرار داشته باشد. وجود این جسم فلزی در درون دستگاه منجر به ایجاد سروصدای بسیار زیادی می گردد؛ زیرا کلیدها در دور تند به صورت مداوم به دیگ برخورد می نمایند. این موضوع می تواند به ساختار داخلی دیگ و سایر قطعات ماشین لباسشویی نیز آسیب برساند. به منظور جلوگیری از این امر باید جیب لباس های خود را پیش از وارد کردن آن ها به درون دستگاه آنالیز کنید.

خراب شدن شفت یا بلبرینگ

همۀ ماشین های لباسشویی دارای شفت و بلبرینگ های اختصاصی خود هستند. به مرور زمان، هر یک از بخش ها دچار فرسودگی می شوند. چنانچه تعمیرکاران علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند را این موضوع بدانند، باید نسبت به تعویض یا تعمیر شفت و بلبرینگ ها اقدام نمایند.

در بیشتر موارد می توان شفت را تعمیر کرد، اما تعویض بلبرینگ به جای تعمیر آن ها گزینۀ بهتری به نظر می رسد

خراب بودن موتور

یکی از مهم ترین قطعات موجود در ماشین های لباسشویی، موتور است که وظیفه اصلی چرخاندن دیگ را بر عهده دارد. چنانچه موتور به هر علتی آسیب دیده باشد، سروصدای دستگاه در زمان شستشوی لباس ها به شکل قابل توجهی افزایش می یابد. این موضوع تا زمانی که موتور تعمیر نگردد، ادامه خواهد یافت. خراب شدن موتور این دستگاه ها را می توان به گزینه هایی همانند اتصالات الکتریکی ارتباط داد.

آسیب دیده سه شاخه نظام

محتمل است که علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند مربوط به خراب شدن قطعه ای به نام سه شاخه نظام باشد. این قطعه در پشت دیگ واقع شده است و نقش مهمی را در چرخش صحیح آن ایفا می نماید. این بخش نیز به علت استفادۀ مداوم و طولانی مدت کارکرد اصلی خود را از دست می دهد و دیگر قابل بهره برداری نخواهد بود. با به کارگیری یک سه شاخه نظام تازه و یا تعمیر همان قطعۀ قبلی می توان از شر سروصدای بیش از حد ماشین لباسشویی راحت شد.

این مورد در ماشین لباسشویی سامسونگ نیز گاها اتفاق می افتد.

تعمیرکاران حرفه ای علت لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ هنگام خشک کن را به آسیب تماشا قطعه ای به نام سه شاخه نظام ارتباط می دهند. این قطعه در زبان انگلیسی با نام Drum spider یا درام عنکبوتی نیز شناخته می گردد؛ زیرا از یک ساختار سه بخشی تشکیل شده است. سه شاخه نظام مهر ه های گوناگونی را در دل خود جای داده است که هر کدام از آن ها به یک بخش از دیگ متصل می شوند. در صورت خراب شدن این قطعه (معمولاً به علت زنگ زدگی و یا فرسودگی) ضروری است که تعمیرکاران آن را تعویض نمایند.

چرا ماشین لباسشویی صدا می ده

مواردی که به عنوان علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند به شمار می روند باید به وسیله تعمیرکاران حرفه ای و باتجربه ای همانند کارشناسان سلام ریپیر آنالیز شوند. البته باید به این نکته اشاره کنیم که سروصدای نامناسب از سمت لباسشویی تنها مربوط به دور تند نیست و حتی در حالت عادی نیز ممکن است با آن روبرو شوید. در این حالت، باید به گزینه های دیگری همانند خرابی یاری فنرها، تراز نبودن دستگاه و… دقت داشته باشیم.

خراب شدن یاری فنرها

بعضی تعمیرکاران، علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند را به آسیب تماشا یاری فنرها ارتباط می دهند. این قطعات دیگ را به صورت معلق نگه می دارند و نقش بسیار مهمی در این دستگاه ها دارند. فرسودگی یا کیفیت نامناسب ساخت می تواند منجر به خراب شدن یاری فنر ها گردد. به منظور برطرف کلیۀ ایرادات فنی این بخش از ماشین لباسشویی باید آن ها را تعویض کنیم.

باز نبودن پیچ ترانزیت

به منظور جلوگیری از آسیب تماشا ماشین های لباسشویی در زمان حمل ونقل، چند پیچ در بخش تحتانی دستگاه قرار می گیرد که به آن ها پیچ ترانزیت نصب می گردد. این پیچ ها وظیفه دارند تا قطعات گوناگون دستگاه را ثابت نگه دارند. اگر پیچ های ترانزیت را پیش از قرار دادن ماشین لباسشویی در محل مدنظرتان باز نکنید، دیگ دستگاه به خوبی نمی چرخد و همین امر موجب ایجاد سروصدا خواهد شد. به همین علت است که شرکت های تولیدنماینده توصیه می نمایند فرایند نصب ماشین های لباسشویی را به نمایندگان رسمی آن ها بسپارید.

تراز نبودن دستگاه

شاید تعجب کنید، اما در بعضی از مواقع علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند به موضوع ساده ای همانند تراز نبودن ارتباط دارد. احتمالاً از این موضوع مطلع هستید که این دستگاه ها نیز باید با سطح زمین تراز شوند، در غیر این صورت به خوبی عمل نمی نمایند و حتی امکان خراب شدن موتور آن ها نیز وجود خواهد داشت.

با یک تراز بسیار معمولی می توان محل قرارگیری ماشین لباسشویی را به دقت تنظیم کرد. امروزه پایه های خاصی در بازار به فروش می رسند که با جایگذاری آن ها کف ماشین های لباسشویی می توانید سروصدای ایجادشده را تا حد مناسبی کاهش دهید (البته اگر سروصدا ربطی به مسائل فنی نداشته باشد)

بسیاری از کاربران در زمان نصب ماشین لباسشویی خود به این موضوع مهم توجه نمی نمایند و آن را امری بی فایده می دانند، در حالی که عدم تراز بودن می تواند منجر به لرزش لباسشویی گردد و حتی به سایر بخش های آن آسیب جدی وارد کند.

برطرف صدای ماشین لباسشویی در کوتاه ترین زمان

علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند را می توان به موارد متعددی ارتباط داد، از پر کردن بیش از حد دستگاه گرفته تا قرارگیری اجسام خارجی در درون دیگ. مهم آن است که در زمان مشاهدۀ چنین ایراد خاصی، دستگاه را خاموش کنید و با تعمیرکاران مراکز معتبری همانند سلام ریپیر تماس بگیرید.

کارشناسان فعال در این مجموعه دارای دانش و تخصص لازم به منظور برطرف کلیۀ مسائل فنی لوازم خانگی دارند و می توانید به آن ها اطمینان کامل داشته باشید.

برای ارتباط با سلام تعمیر میتوانید به وسیله راه های ارتباط زیر بهره ببرید.

  • آدرس سایت: https://salamrepair.com
  • شماره تلفن: 09100933008 - 02191011150
منبع: هفت گنج

به "دلیل صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید