نگران آینده والیبال ایران نیستم، مشکلاتی داشتیم که رفع نشد

به گزارش وبلاگ فرافایلی، ایگور کولاکوویچ در خصوص شکست 3 بر صفر شاگردانش مقابل آمریکا در آخرین مسابقه ایران در مسابقات قهرمانی 2018 گفت: من انتظار داشتم که بازیکنان برای هر امتیاز بجنگند. ما مسابقات قهرمانی دنیا را با چند پیروزی خوب در وارنا آغاز کردیم ولی در صوفیه نتایج بدی گرفتیم. من انتظار داشتم که بازیکنانم به مبارزه ادامه بدهند و همین کار را هم کردند ولی در کسب نتیجه پیروز نبودند.

نگران آینده والیبال ایران نیستم، مشکلاتی داشتیم که رفع نشد

او در خصوص نقاط ضعف تیمش گفت: در بازی مرحله دوم با بلغارستان، یک توپ سرنوشت ساز را در ست دوم از دست دادیم که نتیجه بازی را به سود این تیم رقم زد. بازیکنان من بعد از شکست در ست دوم این بازی مقابل بلغارستان و واگذاری این بازی به میزبان، اعتماد به نفس خود را از دست دادند. البته ما مشکلاتی در دریافت در مرحله دوم مسابقات داشتیم. این مشکل در تیم ما رفع نشد و بازی به کانادا و آمریکا را نیز باختیم.

او ادامه داد: قصد بهانه تراشی ندارم ولی فصل بسیار سخت و سنگینی را پشت سر گذاشتیم که پر از سفر و بازی های مختلف بود. علاوه بر این در طول مسابقات ما فرصتی برای تمرین نداشتیم در حالی که بایکنان من به تمرین زیاد احتیاج دارند. آنها می توانند نمایشی به مراتب بهتر از دیروز و امروز داشته باشند.

کولاکوویچ توضیح داد: بازیکنان جوان تیم، شانس بازی در یک تورنمنت مهم را به دست آوردند. آنها سختی های زیادی را تجربه کردند و پشت سر گذاشتند که به پیرفت آنها یاری می نماید. ما با 2 پیروزی راهی مرحله سوم می شدیم.

او در خصوص آینده والیبال ایران گفت: زمانی که من سرمربی تیم ملی ایران شدم، داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال ایران بود. ما نشست های مفصلی در خصوص آینده والیبال ایران و توقعات او برگزار کردیم. او می خواست که نسل والیبال ایران را عوض کند چون بعضی بازیکنان، پا به سن گذاشته بودند و برای آینده والیبال ایران مفید نبودند. من برای نسل گذشته والیبال ایران، احترام زیادی قائل هستم ولی تا 3 ماه قبل، هیچکس نام مرتضی شریفی، توخته، صابر کاظمی و رضا حضرت پور را نشنیده بود. شاید خیلی از کارشناسان والیبال ایران از دعوت شدن آنها به تیم ملی تعجب کردند. وکیلی، تیم نوجوانان ایران را به مقام قهرمانی دنیا رسانده بود و ما باید از ستاره های این تیم استفاده می کردیم تا کسب تجربه نمایند تا در کنار بازیکنان با تجربه تیم، آبدیده شوند.

وی ادامه داد: من نگران آینده والیبال ایران نیستم چون می دانم که در سطح بالای دنیای باقی خواهد ماند. البته می دانم که کسب بعضی نتایج برای طرفداران والیبال ایران، دردآور است. طرفداران توقع دارند که تیم ایران در دنیا، اول باشد. رسیدن به چنین سطحی احتیاج به زمان دارد و نمی گردد که در مسابقات قهرمانی دنیا، ناگهان به مدال طلا رسید. من 9 سال سرمربی تیم ملی صربستان بودم و در 3 دوره مسابقات انتخابی المپیک حضور داشتم. به همین خاطر تجربه چنین کار را دارم. بازیکنانی که من در سال 2011 به تیم ملی صربستان معرفی کردم در حال حاضر و پس از 7 سال همراه تیم ملی صربستان در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی دنیا حاضر هستند. خوشحالم که بازیکنان با تجربه تیم ملی ایران به خوبی از بازیکنان جوان حمایت می نمایند.

کولاکوویچ در خصوص قرارداد خود توضیح داد: من تا سال 2020 با ایران قرارداد دارم ولی ادامه همکاری ما بستگی به نظر فدراسیون والیبال ایران دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نگران آینده والیبال ایران نیستم، مشکلاتی داشتیم که رفع نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگران آینده والیبال ایران نیستم، مشکلاتی داشتیم که رفع نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید