صنایع دستی از نظر کیفیت رشد داشته است، لزوم توجه به بازاریابی و معرفی

به گزارش وبلاگ فرافایلی، یک هنرمند ظریف کاری چوب گفت: صنایع دستی در سال های گذشته از نظر کیفیت رشد خوبی داشته، اما آنچه باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، بازاریابی و معرفی در این حوزه است.

صنایع دستی از نظر کیفیت رشد داشته است، لزوم توجه به بازاریابی و معرفی

بهرام طاهریان هنرمند ظریف کاری چوب و سازنده سازهای سنتی در آستانه روز جهانی صنایع دستی در گفت وگو با وبلاگ فرافایلی اضافه نمود: حضور در نمایشگاه های داخلی تاثیر بسزایی در روند رشد صنایع دستی و هنرمندان دارد، اما برای بیشتر دیده شدن و مالی شدن صنایع دستی، ما نیازمند حضور در نمایشگاه های بین المللی هستیم.

او ادامه داد: هنرمندان قادر به پرداخت هزینه های حضور در نمایشگاه های خارجی نیستند و ما انتظار داریم روند حمایت و پشتیبانی معاونت صنایع دستی برای حضور هنرمندان در رویدادهای بین المللی که در حال حاضر شروع شده است، ادامه داشته باشد.

طاهریان توضیح داد: هنرمندان ما در حوزه ساخت سازهای سنتی، مثلا عود، بسیار پیشرفته تر و حرفه ای تر از هنرمندان کشور ترکیه عمل می نمایند، اما ساخته دست هنرمندان ما آنطور که شایسته است دیده نمی گردد.

او با تاکید بر اینکه در چند سال اخیر جوانان بسیاری به حوزه صنایع دستی علاقه مند شده اند، ادامه داد: خوشبختانه ما شاهد بروز خلاقیت و نبوغ جوانان در این بخش از سوی جوانان و تحصیلکردگان هنرهای سنتی و صنایع دستی هستیم، این قشر نیازمند حمایت و پشتیبانی هستند تا دیده شوند و به راه خود ادامه دهند.

این هنرمند صنایع دستی گفت: ما امروز از منابع ملی برای ساختن سازهای سنتی استفاده می کنیم، نباید ساخته دست هنرمندان ایران با قیمتی ارزان فروخته گردد، خوشبختانه اقدامات و برنامه های خوبی در معاونت صنایع دستی برای بازاریابی و تجاری سازی صنایع دستی در جریان است و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

منبع: میراث آریا

به "صنایع دستی از نظر کیفیت رشد داشته است، لزوم توجه به بازاریابی و معرفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنایع دستی از نظر کیفیت رشد داشته است، لزوم توجه به بازاریابی و معرفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید