دیده بان حقوق بشر خواهان تسهیل تحریم های آمریکا علیه ایران شد

به گزارش وبلاگ فرافایلی، دیده بان حقوق بشر در وبگاه خود با انتشار گزارشی اعلام نموده است که تحریم های مالی اعمال شده علیه ایران تاثیرات منفی گسترده ای را بر توانایی دولت این کشور در جهت واکنش مناسب در برابر شیوع ویروس کرونا برجای گذاشته است.

دیده بان حقوق بشر خواهان تسهیل تحریم های آمریکا علیه ایران شد

دیده بان حقوق بشر در این گزارش همچنین اعلام نموده که آمریکا باید اقدمات فوری برای تسهیل تحریم های ایران و گسترش مجوز معافیت ها برای اطمینان خاطر از دسترسی ایران به منابع بشردوستانه ضروری در خلال شیوع و همه گیری ویروس کرونا فراهم کند.

کنت روث، مدیر اجرایی دیده بان حقوق بشر نیز در این ارتباط گفته است: این بسیار بد و سنگدلانه است که دولت ترامپ با محروم کردن ایرانی ها از دسترسی به تجهیزات پزشکی مورد احتیاج، موجب تشدید مسائل آنها می گردد.

در این گزارش همچنین به نقل از یکی پزشکان آگاه اعلام شده که دسترسی به تجهیزات پزشکی مورد احتیاج تحت تحریم بسیار سخت و سخت است.

سازمان دیده بان حقوق بشر همچنین اعلام نموده که تحقیقات این سازمان نشان می دهد که با وجود صدور بعضی معافیت ها از سوی آمریکا، اما همچنان نگرانی از تحریم ها و مجازات های آمریکا باعث شده تا بسیاری از شرکت ها و بانک های اروپایی و آمریکایی از تعامل با ایران پرهیز نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دیده بان حقوق بشر خواهان تسهیل تحریم های آمریکا علیه ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیده بان حقوق بشر خواهان تسهیل تحریم های آمریکا علیه ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید