دوره های فنی و حرفه ای نقشه کشی ساختمان، نقشه کشی معماری

به گزارش وبلاگ فرافایلی، آموزش نقشه کشی ساختمان

آموزش نقشه کشی ساختمان یک دوره آموزشی است که به شما مهارت ها و دانش لازم برای ایجاد و تفسیر نقشه های معماری ساختمان را ارائه می دهد. نقشه کشی ساختمان یک فرایند بسیار مهم در طراحی و ساخت ساختمان ها است و درک و تسلط بر این مهارت می تواند به معماران، مهندسان عمران، طراحان داخلی و سایر حرفه های مرتبط با صنعت ساخت و ساز یاری کند.

دوره های فنی و حرفه ای نقشه کشی ساختمان، نقشه کشی معماری

در دوره آموزش نقشه کشی ساختمان، مباحث مختلفی مورد آنالیز قرار می گیرد که شامل موارد زیر می گردد:

 1. خواندن و تفسیر نقشه های معماری: در این بخش اصول و مبانی خواندن و تحلیل نقشه های معماری، شناخت عناصر نقشه و نمودارها، معرفی نمادها و علائم استفاده شده در نقشه ها و مهارت های مرتبط با خواندن و تفسیر نقشه های معماری را فرا خواهید گرفت.
 2. استفاده از نرم افزارهای نقشه کشی: در این قسمت، با نرم افزارهای معمول استفاده شده در نقشه کشی ساختمان، مانند AutoCAD، Revit و SketchUp آشنا می شوید. شما نحوه استفاده از این نرم افزارها برای ایجاد و ویرایش نقشه های ساختمانی را یاد خواهید گرفت.
 3. میزان گیری و مقیاس بندی نقشه ها: در این قسمت، نحوه میزان گیری صحیح و دقیق نقشه های ساختمانی را فرا خواهید گرفت. بعلاوه، مفاهیم مقیاس بندی و نحوه تبدیل ابعاد نقشه ها به مقیاس مورد احتیاج برای ساخت و اجرای ساختمان را نیز خواهید آموخت.
 4. نقشه کشی پلان ها، برش ها و نماها: در این بخش، شما با مهارت های لازم برای نقشه کشی پلان های ساختمانی (مانند پلان طبقات و پلان محوطه)، برش های عمودی و افقی ساختمان و نماهای ساختمان آشنا می شوید. این قسمت شامل نحوه رسم خطوط و کنتورها، مشخص مقیاس، اضافه کردن جزئیات و عناصر ساختمانی به نقشه ها و ترسیم برش ها و نماها است.
 5. سایر جزئیات مربوط به نقشه کشی ساختمان: در این بخش، موارد دیگری مانند نقشه کشی پلان های فضای باز، نقشه کشی تاسیسات ساختمان (مانند نقشه های الکتریکی و لوله کشی) و نقشه های سازه ای (مانند نقشه های بتن و فولاد) مورد آنالیز قرار می گیرد.

دوره آموزش نقشه کشی ساختمان به شما یاری می نماید تا به عنوان یک حرفه ای در صنعت ساخت و ساز، توانایی ایجاد و تفسیر نقشه های ساختمانی را به خوبی پیدا کنید و در انجام پروژه های معماری و ساختمانی پیروز عمل کنید.

آموزش برق صنعتی یک دوره آموزشی است که به شما مفاهیم و مهارت های مرتبط با نصب، عیب یابی و نگهداری سیستم های برقی صنعتی را آموزش می دهد. برق صنعتی به مجموعه ای از سیستم ها، تجهیزات و دستگاه های الکتریکی اشاره دارد که در صنایع و بخش های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

آموزش برق صنعتی

در دوره آموزش برق صنعتی، مباحث و مهارت های مختلفی آموزش داده می گردد که شامل موارد زیر می گردد:

 1. مبانی برق صنعتی: در این قسمت، شما با اصول و مبانی برق صنعتی آشنا می شوید. این شامل مفاهیم پایه برق، قوانین و مقررات ایمنی، استانداردهای برق صنعتی و نحوه برقراری اتصالات برقی است.
 2. نصب و تعمیرات سیستم های برقی: در این بخش، مراحل نصب و راه اندازی سیستم های برقی صنعتی را یاد می گیرید. این شامل کابل کشی، نصب سوئیچ ها و پریزها، نصب و راه اندازی تابلوهای برقی و موارد دیگر است. بعلاوه، آموزش عیب یابی و تعمیرات در صورت بروز مسائل نیز در این قسمت مورد آنالیز قرار می گیرد.
 3. قرائت و تفسیر نقشه های برقی: در این قسمت، شما با مهارت های لازم برای خواندن و تفسیر نقشه های برقی صنعتی آشنا می شوید. این شامل نمودارهای برقی، نمودارهای سیم کشی و نقشه های سیستم های کنترلی است.
 4. مقررات ایمنی برق صنعتی: در این بخش، قوانین و مقررات مربوط به ایمنی در سیستم های برقی صنعتی را می آموزید. این شامل اصول برقراری اتصالات ایمن، استفاده از تجهیزات محافظ و مقررات مربوط به نصب و عیب یابی در محیط های خطرناک است.
 5. اتصالات برق صنعتی: در این بخش، شما با نوع اتصالات برق صنعتی و روش های نصب و اتصال اجزای برقی مانند کابل ها، سیم ها و پریزها آشنا می شوید.
 6. کنترل و اتوماسیون صنعتی: این بخش به شما مبانی و مفاهیم کنترل و اتوماسیون صنعتی را آموزش می دهد. شما با استفاده از سنسورها، کنترلرها و سیستم های هوشمند می توانید فرآیندهای صنعتی را کنترل کنید.

دوره آموزش برق صنعتی به شما یاری می نماید تا به عنوان یک تکنسین برق صنعتی، توانایی نصب، عیب یابی و نگهداری سیستم های برقی صنعتی را به خوبی پیدا کنید و در صنایع مختلف به عنوان یک حرفه ای پیروز عمل کنید.

آموزش نقشه کشی معماری یک دوره آموزشی است که به شما مفاهیم و تکنیک های لازم برای طراحی و تهیه نقشه های معماری را آموزش می دهد. نقشه کشی معماری یکی از ابزارهای اساسی در طراحی و ساخت ساختمان ها است و تسلط بر این مهارت می تواند به معماران، طراحان داخلی و سایر حرفه های مرتبط یاری کند.

آموزش نقشه کشی معماری

در دوره آموزش نقشه کشی معماری، مباحث و مهارت های مختلفی مورد آنالیز قرار می گیرد که شامل موارد زیر می گردد:

 1. خواندن و تفسیر نقشه های معماری: در این بخش، شما با اصول و مبانی خواندن و تحلیل نقشه های معماری آشنا می شوید. این شامل شناخت عناصر نقشه مانند پلان ها، برش ها، نماها و جزئیات ساختمانی است.
 2. استفاده از ابزارهای نقشه کشی: در این قسمت، شما با استفاده از ابزارهای مورد استفاده در نقشه کشی معماری، مانند نرم افزارهای CAD (Computer-Aided Design)، آشنا می شوید. شما نحوه استفاده از این نرم افزارها برای طراحی و ویرایش نقشه های معماری را یاد خواهید گرفت.
 3. ترسیم و میزان گیری نقشه ها: در این بخش، شما مهارت های لازم برای ترسیم نقشه های معماری با استفاده از ابزارهای دستی و دیجیتال را یاد خواهید گرفت. بعلاوه، میزان گیری درست و دقیق ابعاد ساختمان ها و قرائت مقیاس های نقشه را نیز آموزش می بینید.
 4. طراحی و نقشه کشی پلان ها: در این قسمت، شما با مهارت های طراحی و نقشه کشی پلان های ساختمانی آشنا می شوید. شما نحوه ترسیم پلان های طبقات، بخش ها، برش ها و نماها را یاد خواهید گرفت.
 5. جزئیات ساختمانی و نقشه کشی سازه ها: در این بخش، شما با مفاهیم مربوط به جزئیات ساختمانی و نقشه کشی سازه ها آشنا می شوید. این شامل ترسیم نقشه های بتن، فولاد، سقف و سیستم های سازه ای است.

دوره آموزش نقشه کشی معماری به شما یاری می نماید تا به عنوان یک معمار یا طراح داخلی، توانایی طراحی و تهیه نقشه های معماری را به خوبی پیدا کنید و در انجام پروژه های معماری پیروز عمل کنید.

منبع: اتاق

به "دوره های فنی و حرفه ای نقشه کشی ساختمان، نقشه کشی معماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوره های فنی و حرفه ای نقشه کشی ساختمان، نقشه کشی معماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید