دستگاه نانوحباب ساز ایرانی به ارمنستان صادر شد

به گزارش وبلاگ فرافایلی به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت دانش بنیان فعال در عرصه نانو که پیروز شد ژنراتورهای نانوحباب ساز فراوری شده در این شرکت را به ارمنستان صادر کند. این ژنراتورهای نانوحباب ساز در گلخانه هیدروپونیک گوجه فرنگی به مساحت 4000 مترمربع در شهر ایروان استفاده می گردد.

دستگاه نانوحباب ساز ایرانی به ارمنستان صادر شد

استفاده از آب حاوی نانو حباب اکسیژن به طور مستقیم بر روی سلامت ریشه موثر بوده که منجر به بهود جذب عناصر مغذی به وسیله ریشه می گردد. این موضوع منجر به افزایش فراوری گیاهان خواهد شد. بعلاوه افزایش ماندگاری پس از برداشت، بهبود وزن ریشه، از بین رفتن پاتوژن ها و عدم احتیاج به آفت کش و قارچ کش، افزایش جذب عناصر مغذی نظیر کلسیم و پتاسیم و افزایش وزن برداشت از جمله مزایای استفاده از این سامانه است.

این شرکت سال گذشته ابرژنراتور نانوحباب سازی به ظرفیت 70 لیتر بر ثانیه به سفارش کشور بلاروس ساخت و به این کشور تحویل داد. این دستگاه در بخش پرورش ماهی کشور بلاروس مورد استفاده قرار گرفته است.

ژنراتور ساخته شده قابلیت افزایش اندازه اکسیژن محلول آب تا 40 ppm را داشته و ابعاد نانوحباب های فراوریی در آن کمتر از 50 نانومتر است. از دیگر مزایای ژنراتور نانوحباب ساز فراوری شده، عدم احتیاج به مصرف برق مازاد است.

ژنراتورنانوحباب ساز، محصولی فناورانه است که به منظور غنی ساز آب مورد استفاده در کشاورزی از اکسیژن محلول مورد استفاده قرار می گیرد. افزایش سطح اکسیژن محلول به صورت نانویی، علاوه بر بهبود عملکرد ریشه گیاه در جذب بهتر و موثرتر مواد مغذی، اثر جدی در کاهش قابل توجه بیماری های قارچی ناحیه ریشه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دستگاه نانوحباب ساز ایرانی به ارمنستان صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه نانوحباب ساز ایرانی به ارمنستان صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید