خرها قهرمانان این روزهای منطقه ها زلزله زده مراکش

به گزارش وبلاگ فرافایلی، چند روز پس از وقوع زلزله مرگبار مراکش، روستاییان از خر ها برای انتقال آوار از سر راه و برای رساندن وسایل امدادی به نقاط صعب العبورتر استفاده می نمایند.

خرها قهرمانان این روزهای منطقه ها زلزله زده مراکش

به گزارش وبلاگ فرافایلی، هنگامی که روستاییان کوه های اطلس مراکش آدینه گذشته تحت تأثیر زمین لرزه ای قوی قرار گرفتند، ناامیدانه اقدام به حفاری کردند تا عزیزانشان را نجات دهند یا اجسادشان را پیدا نمایند تا بتوانند آن ها را دفن نمایند.

ماشین آلات سنگین برای پاکسازی جاده ها اعزام شد و تیم های امدادی برای باز کردن نقاط دسترسی به کوه کوشش کردند، اما این کار زمان بر بود و روستاییان چاره ای جز اینکه خود دست به کار شوند نداشتند.

روستاییان که به منطقه ها کوهستانی عادت نموده اند، روشی بی خطر برای جابجایی خود و وسایل امدادی پیدا کردند: الاغ هایشان.

عکس هایی از روستاییان منتشر شده است که از الاغ ها استفاده می نمایند تا آوار ها را از سر راه خارج نمایند، وسایل امدادی را به نقاط صعب العبورتر برسانند و مردم را به جایی که باید بروند منتقل نمایند.

خانواده هایی که خانه های خود را از دست دادند، هر جا که توانستند سرپناه هایی ساختند و خر ها نیز وظیفه حمل و نقل وسایل آن ها را عهده دار هستند. روستاییان بعلاوه از تغذیه و مراقبت از الاغ هایی که در این شرایط بسیار بیشتر از حیوانات ساده بارکش شده اند، اطمینان حاصل کردند.

آمار تلفاتِ زلزله مراکش به دست کم 2900 کشته و 5 هزار و 500 مجروح رسید. آدینه (17 شهریور) زلزله ای 6.8 ریشتری مراکش را زیر و رو کرد و خساراتی جبران ناپذیر به بار آورد، زلزله ای که پس لرزه آن به فاصله 20 دقیقه، 4.9 ریشتر اعلام شد. از سوی دیگر به گفته سازمان ملل دست کم 100 هزار کودک در اثر این زلزله آسیب دیده اند. به گفته شاهدان عینی در دامنه کوه ها، بعضی از شهر های مراکش نیز به طور کامل ویران شده اند.

منبع: فرارو

به "خرها قهرمانان این روزهای منطقه ها زلزله زده مراکش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرها قهرمانان این روزهای منطقه ها زلزله زده مراکش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید