دره امواج، نگین فیروزه ای شهر سان سیتی آفریقای جنوبی

به گزارش وبلاگ فرافایلی، پارک دره امواج (The Valley of the Waves theme park) در اقامتگاه سان سیتی یکی از جاذبه های گردشگری بسیار مشهور در کشور آفریقای جنوبی محسوب می گردد که در آن می توان انواع ورزش ها و تفریحات مختلفی از قبیل موج سواری، شنا، قایق سواری در آب های خروشان و ... را در زیر آفتاب گرم آفریقا و در میان دشت های منحصر به فرد این سرزمین تجربه کرد.

دره امواج، نگین فیروزه ای شهر سان سیتی آفریقای جنوبی

به باور بسیاری از افرادی که در این محل اقامت نموده اند، پارک دره موج ها را می توان نوعی تجسم بهشت در روی زمین محسوب کرد. تین پارک در اقامتگاه سان سیتی دارای تنوع بسیار وسیعی از بازی ها و تفریحات گوناگونی برای سنین مختلف است. یکی از جاذبه های منحصر به فرد این پارک، مرداب خروشان یا (The Roaring Lagoon) نام دارد که در آن در هر فاصله 90 ثانیه ای، امواجی به بلندی 120 سانتیمتر ایجاد می گردد.

بخشی از این پارک آبی بر روی دهانه خاموش یک آتشفشان باستانی قرار گرفته است. این پارک برای افراد مشتاق ورزش های آبی، دوستداران آفتاب و تفریحات هیجان انگیز، یک مکان ایده آل محسوب می گردد که در آن انواع فعالیت ها ارائه شده و بعلاوه می توان در آن از آرامش بی نظیر خلیجی کوچک و زیبا نیز بهره برد. گردشگران می توانند در طول روز به این پارک مراجعه نموده و یا در یکی از هتل ها و مراکز اقامتی لوکس و پر شمار این محل اقامت نمایند. در دره امواج شما می توانید طیف وسیعی از تفریحات را انتخاب نموده و یا در صورت احتیاج به تمدد اعصاب، در کنار رودخانه و خلیج روی یک تخت استراحت نموده و یا به شنا بپردازید. اگر هم جز آن گروه از افرادی هستید که در پی تجربه کردن اوج هیجان و تفریحات تازه هستند، مستقیماً به مرداب خروشان یا معبد شجاعت (Temple of Courage) مراجعه کنید.

یکی از بخش های بسیار جالب توجه در این پارک نیز رودخانه مقدس (Sacred River) نام دارد که در آن در مسیری زیرزمینی سوار بر تیوپ های رنگی و زیبا شده و حرکت می کنید. در این مسیر فراموش نشدنی که از گوشه و کنار پارک عبور می نماید، حوادثی غیر قابل پیش بینی از قبیل ورود به بخش های تاریک، روبرو با ماکت های حیواناتی مانند رتیل های غول آسا و ... انتظار شما را می کشد. از دیگر تفریحات این پارک می توان به پل زمان (Bridge of Time)؛ بخش فیل ها، آتشفشان مصنوعی به همراه دود و مواد مذاب مصنوعی و تفریحات آبی اشاره نمود. در هنگام مراجعه به این پارک، نگران بچه ها و نوجوانان نباشید زیرا در پارک دره امواج؛ بخش های مناسب بچه ها نیز وجود دارد که در آن تفریحات و بازی های مناسب اطفال یا افراد مسن طراحی شده است.

برترین زمان بازدید

با توجه به شرایط آب و هوایی آفریقای جنوبی امکان استفاده از امکانات این مرکز در تمامی ماه های سال وجود دارد. در طول تابستان نیمکره جنوبی که مقارن با زمستان نیمکره شمالی است، هوا گرم تر بوده و ورزش ها و تفریحات آبی در این زمان بسیار لذت بخش هستند. در طول فصل زمستان هوا خنک تر می گردد اما پارک همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد. این مجموعه تنها در دوره کوتاهی از فصل زمستان و برای انجام تعمیرات سالانه تعطیل می گردد؛ بنابراین اگر قصد سفر به آفریقای جنوبی در فصل زمستان را دارید؛ حتما از قبل نسبت به زمان تعطیلی این پارک اطلاعات لازم را کسب کنید.

برآورد هزینه ها

در این مرکز تفریحی علاوه بر موارد فوق، انواع امکانات و تفریح ها از قبیل سالن های بازی، سینما، تئاتر؛ مزرعه کروکودیل ها، زمین گلف و ... وجود داشته و از همه مهم تر اینکه پارک حیات وحش پیلانسبرگ (Pilansberg National Park) در مجاورت پارک دره امواج واقع شده است. گردشگران می توانند بر اساس برنامه ریزی خود اقامتی از یک روز تا بیش از یک هفته در این پارک داشته باشند. میهمانان هتل و اقامتگاه سان سیتی می توانند به تمامی بخش های این پارک به طور رایگان دسترسی داشته باشند. گردشگران و میهمانانی که صرفاً برای استفاده از پارک به این محل مراجعه می نمایند نیز باید مبلغ 60 رند برابر با چهارو نیم دلار ورودیه پرداخت نموده و برای استفاده از مجموعه پارک دره امواج نیز باید بلیط هایی به مبلغ 11 و نیم دلار برای افراد بزرگسال، 6 دلار برای بچه ها و 4 و نیم دلار برای بچه ها زیر 12 پرداخت گردد.

وسایل مورد احتیاج

برای استفاده از تفریحات پارک دره امواج حتما حوله اختصاصی، کرم ضدآفتاب، صندلی تاشو و تجهیزات شخصی خود از قبیل عینک آفتابی، وسایل شنا و ... را به همراه داشته باشید. در این محل تعداد زیادی مراکز اقامتی و رستوران های مختلف مطابق با بودجه ها و سلیقه های گوناگون وجود دارد که شما می توانید از امکانات و خدمات ارائه شده به وسیله آن ها بهره ببرید.

منبع: گردشبان

به "دره امواج، نگین فیروزه ای شهر سان سیتی آفریقای جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دره امواج، نگین فیروزه ای شهر سان سیتی آفریقای جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید