خبرنگاران نشست آنالیز مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار خراسان رضوی برگزار گردید

به گزارش وبلاگ فرافایلی، مشهد- خبرنگاران- نخستین نشست آنالیز و پیگیری مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار خراسان رضوی عصر یکشنبه برگزار و تصمیمات لازم برای سرعت بخشی به اجرای آنها در دو شهرستان درگز و سرخس اتخاذ شد.

خبرنگاران نشست آنالیز مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار خراسان رضوی برگزار گردید

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی در این نشست گفت: سفرهای استاندار به دو شهرستان سرخس و درگز در مجموع 62 مصوبه داشت که عمده آنها مربوط به تخصیص اعتبار یا برطرف مسائل برای سرعت بخشی به اجرای طرح های عمرانی نیمه تمام بوده است.

سید کمال الدین میرجعفریان اضافه کرد: بیش از 90 درصد مصوباتی که می بایست طی دهه فجر در این شهرستانها اجرا می شد، محقق شده و باقی مصوبات نیز در راستای شتاب بخشی به طرحهای نیمه تمام این شهرستانها بوده است که باید حداکثر تا خاتمه نیمه دوم سال آینده به بهره برداری برسند.

وی در تشریح اقدامات انجام گرفته در راستای مصوبات سفر استاندار به شهرستان درگز ادامه داد: یکی از 32 مصوبه این سفر اتمام عملیات گازرسانی به 9 روستای این شهرستان طی دهه فجر سال جاری بود که از این تعداد گازرسانی به هشت روستا به اتمام رسیده است.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: اتمام گازرسانی به 6 روستای این شهرستان نیز تا خاتمه اردیبهشت ماه سال جاری در دستور کار بوده که تا به امروز گازرسانی به سه روستا به اتمام رسیده و امید است تمام روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان درگز تا خاتمه سال از نعمت گاز برخوردار شوند.

وی اضافه کرد: طرح هادی بیشتر روستاهای شهرستان درگز احتیاجمند بازنگری است که بازنگری طرح هادی 16 روستای این شهرستان در سفر استاندار تصویب شده که عملیات اجرایی بعضی از آنها به اتمام رسیده و باقی آنها باید تا خاتمه اردیبهشت ماه سال آینده به اتمام برسد.

میرجعفریان مطالعات احداث شهرکهای کشاورزی، شناسایی و اجرای برنامه های اجرایی توسعه گردشگری، انجام کارشناسی ایجاد بازارچه مشترک مرزی لطف آباد، جلب مشارکت بخش خصوصی برای فعال کردن تخلیه و بارگیری ریلی و کامیونی، ایجاد انبارهای کالا در خاتمهه مرزی لطف آباد و امکان فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری شهرداریها در معادن غیرفلزی در شورای معادن استان را از دیگر مصوبات سفر استاندار به درگز برشمرد و ادامه داد: اقدامات اولیه در این خصوص از سوی دستگاه های اجرایی انجام گرفته است.

وی گفت: توسعه و بهسازی معابر بافت فرسوده شهر درگز توسط شهرداری از دیگر مصوباتی است که تامین اقتصادی این طرح به میزان 2 میلیارد ریال توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام گرفته است.

معاون استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: مطالعات فرونشست زمین با هدف کاهش خطرپذیری به صورت دیون، پرداخت یاری بلاعوض به مالکان واحدهای آسیب دیده برای اسکان موقت یا یاری به خرید کانکس توسط بنیاد مسکن در شهرستان درگز به عنوان یکی از مصوبات سفر استاندار انجام گرفته است.

وی ادامه داد: اتصال اینترنت تلفن همراه 28 روستا و تلفن همراه چهار روستا در شهرستان درگز از دیگر مصوباتی است که در حال اجرا بوده و باید دستگاه متولی نسبت به شتاب بخشی به اجرای این طرح اهتمام ورزد.

میرجعفریان گفت: در راستای این مصوبات مساعدتهای اقتصادی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری و بنیاد مسکن برای تصویب طرح پیشنهادی توسعه بازارچه شهرداری لطف آباد، جدول گذاری و زیرسازی معابر دو روستا و تامین قیر مورد احتیاج آن انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: پیگیری برای تامین و واگذاری زمین توسط بنیاد مسکن به وسیله بازنگری و الحاق به طرحهای هادی در جهت جانمایی مجتمع های معیشتی و کارگاهی در همه روستاهای بالای 50 خانوار شهرستان درگز انجام گرفته تا تسهیلات ارزان قیمت توسط نهادهای حمایتی پرداخت شود.

معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: بخشی از مصوبات مربوط به شهرداریهای شهرستان درگز، از جمله طرحهای آتش نشانی و پمپ بنزین، تهیه طرحهای توجیهی شن شویی و گلخانه و پرورش ماهی، تامین اقتصادی برای توسعه بوستان و تامین آب مورد احتیاج، تهیه طرح توجیهی و تجهیز و ساماندهی و نوسازی سنگ شکن و کارخانه آسفالت و بهسازی معابر فرسوده شهر توسط شهرداری درگز انجام گرفته است.

وی در مورد 30 مصوبه سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان سرخس نیز گفت: یکی از این مصوبات مربوط به 17 طرح آموزشی رفاهی در این شهرستان است که تا به امروز هشت طرح به بهره برداری رسیده و 9 طرح دیگر تا سال تحصیلی آینده باید آماده بهره برداری شود.

میرجعفریان اضافه کرد: تامین آب شرب دام در 22 روستای شهرستان سرخس نیز قرار است به صورت مستمر از سد دوستی تامین شود.

وی آبرسانی به 17 روستا، ایجاد چمن مصنوعی در زمین ورزشی، تامین مکان مناسب برای دهیاری، ایجاد خانه ورزش روستایی، نصب تجهیزات گیرنده در تمام روستاهای بالای 50 خانوار، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی برای طرحهای خرد و کارگاهی، تکمیل مجتمع فرهنگی هنری و استادیوم سرخس را از مصوباتی برشمرد که پیگیریهای لازم برای اجرای آنها در حال اجرا است و باید تا شهریور ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

میرجعفریان ادامه داد: عمده مصوبات سفر استاندار خراسان رضوی به سرخس که قرار بوده در دهه فجر سال جاری به بهره برداری برسد، در موعد مقرر بهره برداری شده اما اجرایی شدن کامل باقی مصوبات مربوط به خاتمه سال یا تا شهریور ماه سال 1400 است که پیگیریهای لازم برای تحقق آنها در حال اجرا است.

وی گفت: براساس این مصوبات پنج میلیارد ریال برای شروع ساخت بوستان بانوان شهرستان سرخس از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی تامین اعتبار شده و تامین گاز پاسگاه های مرزی در جهت گازرسانی به روستاها نیز در دستور کار قرار گرفته است.

معاون استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: سرمایه گذار منطقه گردشگری غار مزداوند طرح گردشگری خود را ارایه داده و طرح باید تا خاتمه سال توسط اداره میراث فرهنگی خراسان رضوی آنالیز و به تصویب برسد.

وی ادامه داد: ساماندهی 23 گلزار شهید روستاهای شهرستان سرخس، تامین زمین طرح اقدام ملی مسکن، گازرسانی به روستاها، بهسازی 14 کیلومتر از جاده، حذف و اصلاح نقاط حادثه خیر گردنه مزداوند، اتصال جاده دو بانده مشهد - سرخس به بلوار ورودی شهر سرخس، ایجاد دفاتر پست بانک از مصوباتی است که مقدمات اجرای آنها شروع شده و در موعد مقرر به بهره برداری می رسند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نشست آنالیز مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار خراسان رضوی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نشست آنالیز مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار خراسان رضوی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید