خاطره رضا کیانیان از سکانس اقدام دختر جوان برای خودکشی ، همواره دوست داشتم کمدی کار کنم اما ...

به گزارش وبلاگ فرافایلی، رضا کیانیان در زادروز خود با موزه سینما گفت: همواره دوست داشتم کمدی کار کنم اما کمدی هایی را دوست دارم که بیشتر موقعیت هایی که در فیلمنامه بوجود می آید موجب کمیک شدن آن می گردد.

خاطره رضا کیانیان از سکانس اقدام دختر جوان برای خودکشی ، همواره دوست داشتم کمدی کار کنم اما ...

به گزارش وبلاگ فرافایلی از روابط عمومی موزه سینما، این موزه سینمای ایران در ادامه انتشار سلسله برنامه های تاریخ شفاهی خود به مناسبت زادروز رضا کیانیان؛ بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون بخش هایی از گفتگوی این هنرمند را منتشر نموده است که در زیر می خوانید.

رضا کیانیان درباره فیلم باغ فردوس 5 بعدازظهر ساخته سیامک شایقی، گفت: این فیلم قصه عاشقانه ای داشت و با اینکه تاثیرگذار بود مخاطب را نیز با خود همراه می کرد.

وی ادامه داد: بعد از اکران فیلم از برخوردهایی که خانم ها با من داشتند متوجه شدم آن را دوست داشتند ضمن اینکه در گیشه نیز فروش خوبی داشت و مورد توجه نهاده شد. یادم می آید به آقای شایقی گفتم دیالوگ های شخصیتی که قرار است من بازی کنم که نقش یک آقای دکتر بود را کم کند. او علتش را پرسید و من گفتم این کار یک تجربه برای من است تا بتوانم فیلمی را در سکوت بازی کنم و در عین حال برای خود آقای شایقی هم که در پی سکوت می گشت خوب بود.

کیانیان با بیان اینکه در باغ فردوس 5 بعدازظهر مثلث عشقی وجود داشت که بسیار مورد توجه جوان ها نهاده شد، بیان داشت: خوشبختانه آقای شایقی پیشنهاد من را پذیرفت و دیالوگ هایم را کم کرد تا جایی که گاهی به یک نگاه و اشاره بسنده می کردم. این فیلم بعلاوه با هیجان نیز همراه بود زیرا در جایی دختر می خواست خودکشی کند و دکتر چندین طبقه را می دوید تا به او برسد و خود را از ساختمان به پایین پرت نکند و این یک هیجان بود که مخاطب آن را دوست داشت بعلاوه فرار از عشق و مثلث عشقی همه از جمله مواردی بود که تماشاگر را جذب می کرد.

وی اظهار داشت: از سیامک شایقی خاطره بدی ندارم روی کارش بسیار متعصب بود و سر صحنه عصبانی می شد اما عصبانیتش برای بهتر شدن کار بود.

کیانیان بیان داشت: همواره دوست داشتم کمدی کار کنم اما کمدی هایی را دوست دارم که بیشتر موقعیت هایی که در فیلمنامه بوجود می آید موجب کمیک شدن آن می گردد که یک تجربه با آقای فرمان آرا در فیلم دلم می خواد داشتم که در واقع همان نوع کمدی بود که من دوست داشتم.

وی با بیان اینکه علاقمند به کارکردن با کارگردان های جوان است، بیان داشت: کار با کارگردان های جوان را دوست دارم به علت اینکه من معتقدم سینما برای آنها است اما بهرحال یک مواردی هم مُد می گردد. به عنوان مثال، تعدادی بازیگر نو می آیند و افرادی هم به عنوان نابازیگر وارد سینما می شوند اما چهره خوبی دارند تا آنجا که مردم و دوربین هم آنها را دوست دارد.

کیانیان اظهار داشت: بعلاوه در سن و سال من هم افرادی وارد سینما می شوند که قبلا بازی نکردند اما چهره و بازی خوبی دارند و تماشاگر هم آنها را دوست دارد که به نظر من اتفاق خوبی است و من نه تنها نسبت به این موضوع جبهه گیری ندارم بلکه آغوشم هم برای کارکردن با جوان ها باز است.

پژمان جمشیدی یا بهرام افشاری؟ | بلیت سینما گران شد اما مردم به سینما رفتند

منبع: همشهری آنلاین

به "خاطره رضا کیانیان از سکانس اقدام دختر جوان برای خودکشی ، همواره دوست داشتم کمدی کار کنم اما ..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاطره رضا کیانیان از سکانس اقدام دختر جوان برای خودکشی ، همواره دوست داشتم کمدی کار کنم اما ..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید