توصیه به استفاده همگانی از ماسک به شرطِ...

به گزارش وبلاگ فرافایلی، یک متخصص بیماری های عفونی استفاده از ماسک توسط همه مردم را یک انتخاب فردی خواند و گفت: اما زدن ماسک به تنهایی نمی تواند بدن را در مقابل بیماری حفظ کند و نباید از مجموعه توصیه های بهداشتی غافل بود.

توصیه به استفاده همگانی از ماسک به شرطِ...

دکتر مسعود مردانی در گفت وگو با وبلاگ فرافایلی، در مورد تغییر نظری که پیرامون استفاده از ماسک برای همه مردم انجام شده، گفت: برخلاف گذشته، اکنون می گوییم علاوه بر بیماران مبتلا به کووید 19 و مراقبان آنها همه می توانند از ماسک استفاده نمایند اما، این موضوع یک انتخاب است و به صورت یک الزام برای مردم مطرح نمی گردد.

وی درباره استفاده از ماسک های پارچه ای، اضافه کرد: پارچه هایی که بیشتر در فراوری ماسک استفاده می شوند، پارچه های نانو است که قابلیت شست و شو نیز دارد. اما زدن ماسک به تنهایی نمی تواند تاثیر چندانی داشته باشد. رعایت سایر توصیه های بهداشتی مانند شست و شوی مکرر دست ها با آب و صابون، ماندن در منزل، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و... همگی از نکاتی است که در کنار هم شرایط ایمن علیه بیماری را فراهم می نماید.

این متخصص بیماری های عفونی ادامه داد: این شرایط برای استفاده از دستکش هم صدق می نماید. در صورتی که قرار است در محیط آلوده قرار بگیرید، استفاده از دستکش مفید خواهد بود اما حتما پس از خارج شدن از آن محیط و بیرون آوردن دستکش از دست ها باید دستان تان را با آب و صابون بشویید.

وی با تاکید بر اینکه فرایند رو به افزایش بیماری کروناویروس در کل کشور دیده می گردد، اظهار کرد: به هیچ عنوان نباید این تصور به وجود آید که از بحران گذشته ایم. رعایت مسائل بهداشت فردی همچنان از مهم ترین توصیه های ما برای مقایله با بیماری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توصیه به استفاده همگانی از ماسک به شرطِ..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه به استفاده همگانی از ماسک به شرطِ..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید