تظاهرات لبنانی ها وارد روز هفتم شد؛ دعوت به اعتصاب سراسری

به گزارش وبلاگ فرافایلی، معترضان لبنانی در هفتمین روز تظاهرات مسالمت آمیز، خواستار اعتصاب عمومی در سراسر کشور شدند.

تظاهرات لبنانی ها وارد روز هفتم شد؛ دعوت به اعتصاب سراسری

به گزارش فارس، تظاهرات لبنان امروز (چهارشنبه) وارد هفتمین روز شد و تظاهرات کنندگان به اعتصاب عمومی در تمام نقاط این کشور دعوت کرده اند.

دعوت به اعتصاب سراسری در شرایطی در حال انتشار است که زندگی عادی و ارائه خدمات عمومی در بیروت و برخی شهرهای آن طی یک هفته اخیر مختل شده است.

بر اساس گزارش شبکه اسکای نیوز، علی رغم دعوت ارتش لبنان به عدم بستن راستاها و تلاش های نیروهای امنیتی برای باز کردن آنها، همچنان دهها راستا در این کشور بویژه در بیروت بسته است.

معترضان همچنان در میدان ها و خیابان های اصلی شهرهای بزرگ لبنان در شمال مانند طرابلس و جنوب مانند صور تجمع و اعلام کرده اند، طرح تصویب شده هیأت دولت را قبول ندارند.

در ادامه این گزارش آمده، با ادامه تظاهرات و گسترده دایره آن طرف های سیاسی در لبنان تلاش می کنند از شدت آن بکاهند. در همین ارتباط منابع لبنانی اعلام کردند میشل عون رئیس جمهور با رسانه های داخلی این کشور تماس داشته و خواستار توقف پوشش مستقیم تظاهرات مذکور شده است؛ وبلاگ فرافایلی و روزنامه نگاران نیز از تماس های نهاد ریاست جمهوری لبنان در همین باره خبر دادند.

هیأت دولت لبنان دوشنبه هفته جاری طرح نجات سعد الحریری نخست وزیر را تصویب کرد و با گنجاندن بندهای بسیاری در آن سعی کرد فتیله تظاهرات را پایین بکشد اما معترضان اعلام کرده اند این طرح آنها را راضی نمی کند ...==.

معترضان لبنانی دیشب بیانیه ای جدیدی را صادر کردند و ضمن تأکید بر ادامه تظاهرات خود، خواستار برکنار دولت سعد الحریری و تشکیل یک دولت نجات ملی شدند

منبع: همشهری آنلاین

به "تظاهرات لبنانی ها وارد روز هفتم شد؛ دعوت به اعتصاب سراسری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات لبنانی ها وارد روز هفتم شد؛ دعوت به اعتصاب سراسری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید