تأمین نیازهای داخلی در شرایط تحریم از طریق شرکت های دانش بنیان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأمین نیازهای داخلی در شرایط تحریم از طریق شرکت های دانش بنیان گفت: مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی باید همواره از شرکت های دانش بنیان حمایت کرده و در این امر پیشگام باشند.

تأمین نیازهای داخلی در شرایط تحریم از طریق شرکت های دانش بنیان

محمدرضا بادامچی کننده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران با اشاره به نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در اقتصاد دانش بنیان گفت: این صندوق می تواند نقش بسزایی در حمایت از این شرکت ها ایفا کند و همواره شرکت های دانش بنیان را به سمت رشد و تعالی سوق دهد، هرچند کمبود منابع این صندوق همواره مشکل ساز بوده و دولت و مجلس باید فکری برای آن بیندیشند.

وی اضافه نمود: البته در عین ارائه منابع و تسهیلات، باید نظارت خوبی هم صورت پذیرد.

بادامچی ادامه داد: مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی باید همواره از شرکت های دانش بنیان حمایت کرده و در این امر پیشگام باشند تا در عین پیشرفت این شرکت ها، پیشرفت سایر حوزه های کشور به ویژه حوزه های اقتصادی نیز میسر شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان باید همواره مورد تشویق قرار گیرند، گفت: این شرکت ها در تامین مواد اولیه خود مشکل دارند که صندوق نوآوری و شکوفایی باید در این زمینه به آنها یاری کند و آنها را مورد حمایت قرار دهد.

کننده تهران در مجلس در ادامه با اشاره به تاثیر فعالیت شرکت های دانش بنیان در عبور از تحریم ها، گفت: این شرکت ها یکی از راه های تکثیر اشتغال در دنیا هستند و می توانند اشتغال را در کشور توسعه دهند، شرکت های دانش بنیان به خوبی می توانند به اقتصاد کشور یاری و در شرایط تحریم به نوعی نیازهای داخلی را برآورده کنند.

بادامچی گفت: شرکت های دانش بنیان همواره ابداعات جدیدی دارند که این امر گویای تراوش ذهن خلاق جوانان ما است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فعالیت شرکت های دانش بنیان طی سال های گذشته رضایت بخش بوده است یا خیر، گفت: شرکت های دانش بنیان طی سال های اخیر روند رو به رشدی را پشت سر گذاشته اند و بسیار عالی حرکت کردند اما متاسفانه ما همچنان مسئولانی داریم که در شناخت مقوله دانش بنیان ناتوان هستند و به خوبی این شرکت ها را یاری نمی دهند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تأمین نیازهای داخلی در شرایط تحریم از طریق شرکت های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأمین نیازهای داخلی در شرایط تحریم از طریق شرکت های دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید