بازگشایی مدارس در قم منوط به تصمیم ستاد ملی کروناست

به گزارش وبلاگ فرافایلی، رضایی گفت:رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سطح مدارس مورد تاکید قرار گرفته و بازرسی از مدارس به صورت جدی شروع شده است تا در صورت تصمیم ستاد ملی کرونا، شرایط برای حضور دانش آموزان در مدارس تسهیل گردد.

بازگشایی مدارس در قم منوط به تصمیم ستاد ملی کروناست

به گزارش خبرنگار از ،غلامرضا رضایی رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قم، روز دوشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی قم در سالن کرامت استانداری گفت: آموزش و پرورش استان 17 هزار و 500 نفر همکار به صورت رسمی و یا در مدارس غیردولتی، پیش دبستانی ها و نهضت سوادآموزی دارد که از این تعداد 80 درصد همکاران واکسن زده اند.

او ادامه داد: مرحله دوم واکسیناسیون فرهنگیان در استان از دیروز شروع و به مدت 16 روز ادامه دارد.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قم، با بیان اینکه شرط ورود به کلاس درس برای فرهنگیان دریافت واکسن است گفت: با توجه به احتمال بازگشایی مدارس، تکمیل واکسیناسیون معلمان ضروری است.

رضایی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده در قالب پروژه مهر در استان، اضافه نمود: الگو های مختلفی در استان برای سال تحصیلی آینده آنالیز شده است، نیروی انسانی مورد احتیاج ساماندهی، تمام زیرساخت های استان آماده و 90 درصد از دانش آموزان استان در سامانه پادا ثبت نام نموده اند.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قم، با بیان اینکه اولویت آموزش و پرورش حفظ سلامت فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده آنهاست، ادامه داد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سطح مدارس مورد تاکید نهاده شده و بازرسی از مدارس به صورت جدی شروع شده است تا در صورت تصمیم ستاد ملی کرونا، شرایط برای حضور دانش آموزان در مدارس تسهیل گردد.

رضایی بیان کرد: بر اساس مطالعات اجرا شده در وزارت آموزش و پرورش، ماندن دانش آموزان در منزل مسائل روحی و روانی فراوانی برای آنان ایجاد نموده است به همین علت ضرورت های تربیتی فراوانی پیرامون کار بازگشایی مدارس وجود دارد، ولی با این وجود تصمیم ستاد ملی کرونا فصل الخطاب است.

او گفت: استان قم برای هر سناریوی ممکن آمادگی کامل دارد و زیرساخت ها، امکانات و نظارت های لازم را فراهم نموده است که کار تعلیم و تربیت بدون وقفه انجام گردد.

شرایط کرونایی قم که از 27 خردادماه پس از 40 روز از شرایط نارنجی به زرد بهبود یافته بود بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده به وسیله نرم افزار ماسک، از تاریخ نهم تیرماه جاری بار دیگر جزو شهر های نارنجی و از 23 تیرماه مجددا در شرایط قرمز از نظر شیوع کرونا نهاده شد.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی کووید19 می گردد و این ویروس 24 آذر 1398 در شهر ووهان واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به اسم ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 9 دی 1398 به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین بیان کرد.

کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه، سرفه، دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می نمایند، افراد علاوه بر پرهیز از دست دادن، روبوسی و حضور در مرکز های عمومی؛ به هنگام عطسه ضروری است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده نمایند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه نامه های بهداشتی همانند استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی توصیه شده است.

ح

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بازگشایی مدارس در قم منوط به تصمیم ستاد ملی کروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مدارس در قم منوط به تصمیم ستاد ملی کروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید