اینفوگرافیک، اندازه ویتامین لازم برای بچه ها در سنین مختلف

به گزارش وبلاگ فرافایلی، مقدار ویتامین و مواد معدنی که کودک احتیاج دارد بسته به سن، جنس، مقدار و نمودار رشدی او فرق دارد. به گفته کارشناسان بهداشت بچه ها 2 تا 8 ساله روزانه 1000 کالری، 9 تا 13 ساله به 1400 تا 2600 کالری احتیاج دارند البته این مقدار هم با توجه به سن و مقدار فعالیتشان تغییر می نماید.

اینفوگرافیک، اندازه ویتامین لازم برای بچه ها در سنین مختلف

بچه ها به مواد غذایی مشابه بزرگسالان نیاز دارند البته به مقدار کمتری. هرچه سن بچه ها بالاتر می رود این نیاز بیشتر می گردد به خصوص در رابطه با کلسیم و ویتامین D. به دلیل تأثیری که در رشد و استحکام استخوان ها دارند.

بچه ها، در سنین رشد برای اینکه نمودار رشدی خوب و سالمی داشته باشند به انواع ویتامین و مواد معدنی نیاز دارند. والدین باید بتوانند این مواد مغذی را در وعده های غذایی آن ها بگنجانند، اما در شرایط خاص ممکن است کودک برای رشد بهتر به مکمل ها نیاز داشته باشد. این مقاله به شما هر آنچه را باید راجع به انواع ویتامین های مورد نیاز بچه ها بدانید آموزش می دهد:

مقدار ویتامین و مواد معدنی که کودک نیاز دارد بسته به سن، جنس، مقدار و نمودار رشدی او فرق دارد. به گفته کارشناسان بهداشت بچه ها 2 تا 8 ساله روزانه 1000 کالری، 9 تا 13 ساله به 1400 تا 2600 کالری نیاز دارند البته این مقدار هم با توجه به سن و مقدار فعالیتشان تغییر می نماید.

سن بچه ها در مقدار دریافتی انواع ویتامین ها و مواد معنی فاکتوری مشخص نماینده است به این صورت که نوجوانان برای رشد به انواع مواد مغذی نیاز دارند در صورتی که بچه ها و خردسالان مقدار کم تری هم دریافت نمایند دچار مسئله ای نخواهند شد.

منبع: فرادید

به "اینفوگرافیک، اندازه ویتامین لازم برای بچه ها در سنین مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینفوگرافیک، اندازه ویتامین لازم برای بچه ها در سنین مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید